Plno novinek od Audiotéky
Banner

Plno novinek od Audiotéky

deset-let-s-vaclavem-havlem200Audiotéka přichází s několika novinkami, které by opět neměly uniknout Vaší pozornosti. Jednou z nich je dílo Ladislava Špačka 10 let s Václavem Havlem, ale nechybí ani spousta klasiky a další zajímavé mluvené slovo. Novinkou je i rozšíření sortimentu o slovenské pohádky díky spolupráci s vydavatelstvím A.L.I.


Václav Havel jak ho znáte i neznáte

Ladislav Špaček strávil s Václavem Havlem přes deset let, a proto je tou nejoprávněnější osobou, která by jej mohla popsat. Dozvíte se například, jaký byl Havel člověk i státník, jak prožíval prezidentování či jaké měl denní starosti. Vydáte se s ním do historie, ale také na zahraniční cesty, při kterých potkáte významné státníky. Jelikož Ladislav Špaček zastával funkci mluvčího, dozvíte se i zajímavosti ze zákulisí media relations, čili vztahů s médii.

Po stopách úkladného vraha

Milovníci detektivek by si neměli nechat ujít titul Brokovnice od Eda McBaina. Tento autor, který napsal mimo jiné scénář k seriálu Colombo či Hitchockově hitu Ptáci, napsal desítky populárních detektivek, kde je protagonistou Steve Carell. Ten nechybí ani v zde v Brokovnici, kde vyšetřuje hned dvojnásobnou krvavou vraždu. Příběhem vás provede především hlas Pavla Soukupa, ale i Martina Zahálky, Pavla Pavlovského a dalších.

audioteka2 brokovnice

I piloti musí umět anglicky

Audiokniha Angličtina pro piloty představuje unikátní výukový materiál, a to především z toho důvodu, že na trhu neexistovala letecká frazeologie, která by obsahovala anglické i české výrazy. Toto CD by piloty mělo připravit na zkoušku ICAO a obsahuje i pracovní sešit v PDF se 130 stranami cvičení překladů.

audioteka2 anglictina-pro-piloty

Naučte se relaxovat

Při poslechu audioknihy Relaxace od Renaty Kronowetterové se naučíte relaxační cvičení, díky kterým uvolníte nejen své tělo, ale i svou mysl. Čeká vás krásné dechové cvičení i krátká vizualizace. Síla mysli je neuvěřitelná, stačí se jen rozmazlovat, poslouchat krásnou hudbu a relaxační hlas, který vás provede cvičením - užijte si to!

audioteka2 relaxace

Klasika, která neomrzí

Skrze Radovana Lukavského na sebe můžete nechat působit čistou poezii Vladimíra Holana. Sbírka Noc s Hamletem poprvé vyšla knižně až v roce 1964, ačkoli byla napsána v padesátých letech. V listopadu roku 1963 ji hrála v Poetické vinárně Viola v Praze. Hlavní roli Hamleta zde ztvárnil Radovan Lukavský, který je i předčítačem veršů na audioknize. Vychází právě k pátému výročí jeho úmrtí stejně jako román Markéta Lazarová.

Ke klasické literatuře jistojistě patří i příběhy, kde zvířata jednají jako lidé. Audiokniha Nejznámější bajky – nás seznámí s jejich předními tvůrci – s Ezopem, La Fontainem a Krylovem v přepisu Jany Eislerové. Vyprávění o vlku a beránku, dvou oslech či čápovi a lišce čte Jiří Lábus, který je zárukou kvality.

audioteka2 nejznamejsi-bajky-duze

S úsměvem jde všechno líp

Pokud se chcete při poslechu řídit tímto sloganem, sáhněte například po audioknize Humor Vlasty Buriana 2, která obsahuje výběr z nejlepších Burianových humorných scének a vystoupení nebo po nosiči názvem Slovo má Oldřich Nový, kde audiokniha obsahuje vzpomínkové album k výročí úmrtí pana Nového. Milovníky novinových sloupků a především fejetonů jistě potěší audiokniha K tabuli půjde… od Rudolfa Křesťana. Fejetony plné vzpomínek nejen na školní lavice čte Petr Nárožný.

audioteka2 k-tabuli-pujde

Zdroj informací a foto: audioteka.cz


 

Rozhovor

Výtvarnice Iveta Autratová: „Výzva je pro mě všechno, co jsem ještě nenakreslila a co se mi líbí“

autratova200Začtěte se do rozhovoru s výtvarnicí a ilustrátorkou Ivetou Autratovou. Je autorkou naší hlavičky, tudíž můžete zjistit, jak kresba vznikala a co tomu předcházelo. Důležitým prvkem rozhovoru jsou i zvířata, která paní Au...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Dalším Mistrem slova je Hana Maciuchová

mistri slova dva 200Mistři slova - Dva roky, osm měsíců a jednadvacet nocí, kterou si vybrala jako knihu svého srdce Hana Maciuchová. Audiokniha vyšla v edici Mistři slova - naše nejlepší herecké hlasy jedinečně namlouvají své oblíbené knihy, knihy s...


Literatura

Skála je román, který je zosobněním přívlastků MIMOŘÁDNÝ, JEDINEČNÝ, STRHUJÍCÍ

Skala 200Skála je prvním románem trilogie odehrávající se v autorově rodném Skotsku. Čtenáři na román z tohoto prostředí dlouho čekali a Peter May jim jejich očekávání splnil na dvě stě procent. Napsal děs...

Divadlo

Asanace neví, co chce svým divákům říct
ImageAsanace v pražském Divadle Na zábradlí je prvním jevištním ztvárněním jedné z her Václava Havla, kterého se autor nedožil. S inscenačním týmem ale i přes svůj vážný zdravotní stav spoluprac...

Film

Matt Damon je pryč, přichází Renner a Bourneův odkaz

Bourneův odkazTrilogie sledující osudy Jasona Bourna si získala velký obdiv kritiků i diváků. Tajný agent se vynořil z moře se ztrátou paměti a postupně začal zjišťovat, čeho se účastnil a kým vlastně je. Jeho napínavou akční pouť ...