Plno novinek od Audiotéky
Banner

Plno novinek od Audiotéky

deset-let-s-vaclavem-havlem200Audiotéka přichází s několika novinkami, které by opět neměly uniknout Vaší pozornosti. Jednou z nich je dílo Ladislava Špačka 10 let s Václavem Havlem, ale nechybí ani spousta klasiky a další zajímavé mluvené slovo. Novinkou je i rozšíření sortimentu o slovenské pohádky díky spolupráci s vydavatelstvím A.L.I.


Václav Havel jak ho znáte i neznáte

Ladislav Špaček strávil s Václavem Havlem přes deset let, a proto je tou nejoprávněnější osobou, která by jej mohla popsat. Dozvíte se například, jaký byl Havel člověk i státník, jak prožíval prezidentování či jaké měl denní starosti. Vydáte se s ním do historie, ale také na zahraniční cesty, při kterých potkáte významné státníky. Jelikož Ladislav Špaček zastával funkci mluvčího, dozvíte se i zajímavosti ze zákulisí media relations, čili vztahů s médii.

Po stopách úkladného vraha

Milovníci detektivek by si neměli nechat ujít titul Brokovnice od Eda McBaina. Tento autor, který napsal mimo jiné scénář k seriálu Colombo či Hitchockově hitu Ptáci, napsal desítky populárních detektivek, kde je protagonistou Steve Carell. Ten nechybí ani v zde v Brokovnici, kde vyšetřuje hned dvojnásobnou krvavou vraždu. Příběhem vás provede především hlas Pavla Soukupa, ale i Martina Zahálky, Pavla Pavlovského a dalších.

audioteka2 brokovnice

I piloti musí umět anglicky

Audiokniha Angličtina pro piloty představuje unikátní výukový materiál, a to především z toho důvodu, že na trhu neexistovala letecká frazeologie, která by obsahovala anglické i české výrazy. Toto CD by piloty mělo připravit na zkoušku ICAO a obsahuje i pracovní sešit v PDF se 130 stranami cvičení překladů.

audioteka2 anglictina-pro-piloty

Naučte se relaxovat

Při poslechu audioknihy Relaxace od Renaty Kronowetterové se naučíte relaxační cvičení, díky kterým uvolníte nejen své tělo, ale i svou mysl. Čeká vás krásné dechové cvičení i krátká vizualizace. Síla mysli je neuvěřitelná, stačí se jen rozmazlovat, poslouchat krásnou hudbu a relaxační hlas, který vás provede cvičením - užijte si to!

audioteka2 relaxace

Klasika, která neomrzí

Skrze Radovana Lukavského na sebe můžete nechat působit čistou poezii Vladimíra Holana. Sbírka Noc s Hamletem poprvé vyšla knižně až v roce 1964, ačkoli byla napsána v padesátých letech. V listopadu roku 1963 ji hrála v Poetické vinárně Viola v Praze. Hlavní roli Hamleta zde ztvárnil Radovan Lukavský, který je i předčítačem veršů na audioknize. Vychází právě k pátému výročí jeho úmrtí stejně jako román Markéta Lazarová.

Ke klasické literatuře jistojistě patří i příběhy, kde zvířata jednají jako lidé. Audiokniha Nejznámější bajky – nás seznámí s jejich předními tvůrci – s Ezopem, La Fontainem a Krylovem v přepisu Jany Eislerové. Vyprávění o vlku a beránku, dvou oslech či čápovi a lišce čte Jiří Lábus, který je zárukou kvality.

audioteka2 nejznamejsi-bajky-duze

S úsměvem jde všechno líp

Pokud se chcete při poslechu řídit tímto sloganem, sáhněte například po audioknize Humor Vlasty Buriana 2, která obsahuje výběr z nejlepších Burianových humorných scének a vystoupení nebo po nosiči názvem Slovo má Oldřich Nový, kde audiokniha obsahuje vzpomínkové album k výročí úmrtí pana Nového. Milovníky novinových sloupků a především fejetonů jistě potěší audiokniha K tabuli půjde… od Rudolfa Křesťana. Fejetony plné vzpomínek nejen na školní lavice čte Petr Nárožný.

audioteka2 k-tabuli-pujde

Zdroj informací a foto: audioteka.cz


 

Rozhovor

„Celosvětový úspěch Fifty Shades stvořil jednoznačně internet“

Tychtl Petr 200Nejúspěšnější knižní série posledních let, romanticko-erotická trilogie Fifty Shades od E L James, se dočkala pokračování. Po Padesáti odstínech šedi, Padesáti odstínech temnoty a Padesáti odstínech svobody získalo nakladatelství XYZ práva...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Staré pověsti české

pove 200To, co je napsáno na zadní straně obalu, je do puntíku pravda: „Staré pověsti české jsou převyprávěny tak, aby jim snadno porozuměly i malé děti. Audiokniha ve formátu MP3 je ideální na cesty autem, jako pohádka před spaním nebo pro přípravu do školy…“...


Literatura

Nová knížka Marie Kšajtové o panence, co přináší radost

panenka-a-autaci 200Panenka Blaženka umí kouzlit. Ráda dělá radost malým i velkým a má neskutečné nápady. Nejprve žila v Jabloňové ulici u Barunky Jahodové. Spolu si hrály a spolu chodily do obchodu, ve kterém ovoce a zeleninu pr...

Divadlo

Divadlo F. X. ŠALDY zahájilo prodej vstupenek

divadlo 1Divadlo F. X. ŠALDY zahájilo prodej vstupenek. Už nyní si proto můžete vybrat z následujícího programu na měsíc září:

 

 

...

Film

Svět podle Daliborka – slzy ve vaně i neonacistická rétorika

daliborka 1Jeden den jako druhý, brzké vstávání, tvrdá manuální práce… Snímek Víta Klusáka Svět podle Daliborka není jen, jak hlásají poutače, „filmový portrét autentického českého neonacisty z Prostějova“, ale především příběh o tom, že každý důsledek má sv...