Záchvaty hokejového šílenství 2: Pavelcův kotník a švýcarské zjevení
Banner

Záchvaty hokejového šílenství 2: Pavelcův kotník a švýcarské zjevení

Email Tisk

hokej Pavelec brankar 200Vypadá to, že scénář probíhajícího světového šampionátu v ledním hokeji sepsal někdo jako Stieg Larsson nebo Olle Lönnaeus. Na turnaji, který se hraje ve Švédsku a Finsku, je něco jinak, než se čekalo. Jestli za to může zprvu záhadné zranění českého brankáře Ondřeje Pavelce nebo kouzelníci v šatně švýcarského národního mužstva, to se ukáže během několika dalších dnů.

Český fanoušek, který si myslel, že první polovina turnaje bude snadnou rozcvičkou před zápasy, v nichž půjde do tuhého, se nestačí divit. „Naši“ totiž v prvních třech zápasech odešli z ledu dvakrát poraženi. Po povinném vítězství nad Běloruskem (2:0), přišla prohra s domácími Švédy (1:2) a poté se Švýcarskem (2:5). Kdo z nás to čekal?

Ani v jednom z těchto utkání nemohl chytat brankář Ondřej Pavelec, předpokládaná opora a budoucí hrdina celého mistrovství. Nejdřív se spekulovalo o jeho zranění, až se objevila informace, že za všechno může kotník. Možná je to nesportovní, ale nabízí se možnost svalit všechnu vinu na tuto část brankářova těla. Jen si představte titulek na prvních stranách nejčtenějších deníků: „Čechy vyřadil Pavelcův kotník!“. Ne, ne, ne… Snad nebude tak zle. Pavelec je prý v pořádku a ve čtvrtém zápolení nastoupí. Nic nekončí, jede se dál.

Nezbývá, než zapomenout na pobyt v přírodě a jiné radovánky, k nimž chvílemi vyzývá počasí, a rychle mobilizovat pozornost. Každé další utkání, k němuž nastoupí český národní tým, je totiž veledůležité. Jen vítězství a zase vítězství udržuje naději na postup do čtvrtfinále, z něhož vede cesta k cenným kovům.

hokej Pavelec brankar

Teď ve čtvrtek (9.5.) se Češi postaví proti Dánům a o den později (10.5.) si mohou spravit chuť v utkání se Slovinskem. V neděli je na programu sváteční zápas s Kanadou a na závěr bojů ve skupině si to český tým rozdá s Nory (14.5.). Hrací systém turnaje je jasný: nutno skončit nejhůře na čtvrtém místě, které zaručuje postup.

Šok sportovním prognostikům způsobili Švýcaři. Tým většinově poskládaný z hráčů švýcarské ligy, tedy bez hvězd ze zámořské NHL a ruské KHL, šlape jako pověstné hodinky. Tohle zázračné mužstvo si postupně poradilo se Švédskem (3:2), Kanadou (3:2 na nájezdy) a - jak už bylo zmíněno – také s Českem (5:2). Rozpolcený fanoušek sice Švýcarům drží palce pro další vítězství, ale zároveň si přeje, aby třeba klopýtli v zápasech s papírově slabšími soupeři (Norsko, Bělorusko…).

No, já bych doporučoval neklopýtat a dotáhnout to k vítězství ve skupině. Vede mě k tomu jednoduchá představa: český tým nakonec skončí ve skupině čtvrtý a se Švýcarskem se potká ve čtvrtfinále. A právě v tomto utkání si helvetští borci vyberou špatný den… Je tedy dobré (zatím) fandit také Švýcarům a doufat v další zázraky.

Jestli se tak stane, to si za pár dní řekneme někde v restauraci nebo na náměstí před velkoplošnou obrazovkou. Tedy – pokud tam taky přijdete.

Co jsme o hokejovém MS 2013 psali těsně před jeho zahájením? Přečtěte si ZDE!

Zdroj zveřejněné fotografie: www.facebook.com/OndrejPavelecSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Hledáme do týmu...

PřihlášeníAnketa

  • Výstava časopisu TAPÍR
    Náhodou jsme se dozvěděli, že v Branické obecné knihovně „Husmíl“ pořádají výstavu s časopisem Tapír. Jsme mile překvapeni a děkujeme....
  • Tapír č. 5 září/říjen
    Od 30. srpna vychází již páté číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – rozhovor s režisérem Karlem...
  • Anketa – srpen 1968
    Ptali jsme se JAK VZPOMÍNÁTE NA INVAZI SPŘÁTELENÝCH VOJSK DO ČR V SRPNU 1968?   1. Vasil Biľak, autor zvacího dopisu  Súdruhy!...

Partneři

Hledat

Čtěte také...

Literární soutěž Cena Maxe Broda pro mladé talentované autory zná témata letošního ročníku

Max Brod  200Společnost Franze Kafky vyhlašuje 21. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej – Cenu Maxe Broda 2015.

...


Literatura

Způsobí Krvavý polibek zkázu Říše temnot?

RiseTemnot perexNakladatelství Fragment přináší náctiletým čtenářkám Krvavý polibek. Jedná se již sedmou knihu young adults fantasy série Říše temnot oblíbené americké autorky L. J. Smithové, kterou na výsluní popularity vynesla série ...

Divadlo

Starci na chmelu. Nejslavnější český muzikál se vrací do kin

starci 200Legendární Starci na Chmelu se po více jak padesáti letech vracejí na plátna kin. Nestárnoucí filmový počin se představí v digitálně restaurované podobě nové generaci diváků na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

...

Film

Nejlepší Schwarzeneggerova role? Total Recall!
ImageHrdina ve filmu Total Recall je jednou z nejlepších Schwarzeneggerových rolí a film se brzy dočká i svého pokračování. Tento týden se vydáme do světa, který byl v roce 1990 považován za vizi roku 2084. ...