Záchvaty hokejového šílenství 2: Pavelcův kotník a švýcarské zjevení
Banner

Záchvaty hokejového šílenství 2: Pavelcův kotník a švýcarské zjevení

Email Tisk

hokej Pavelec brankar 200Vypadá to, že scénář probíhajícího světového šampionátu v ledním hokeji sepsal někdo jako Stieg Larsson nebo Olle Lönnaeus. Na turnaji, který se hraje ve Švédsku a Finsku, je něco jinak, než se čekalo. Jestli za to může zprvu záhadné zranění českého brankáře Ondřeje Pavelce nebo kouzelníci v šatně švýcarského národního mužstva, to se ukáže během několika dalších dnů.

Český fanoušek, který si myslel, že první polovina turnaje bude snadnou rozcvičkou před zápasy, v nichž půjde do tuhého, se nestačí divit. „Naši“ totiž v prvních třech zápasech odešli z ledu dvakrát poraženi. Po povinném vítězství nad Běloruskem (2:0), přišla prohra s domácími Švédy (1:2) a poté se Švýcarskem (2:5). Kdo z nás to čekal?

Ani v jednom z těchto utkání nemohl chytat brankář Ondřej Pavelec, předpokládaná opora a budoucí hrdina celého mistrovství. Nejdřív se spekulovalo o jeho zranění, až se objevila informace, že za všechno může kotník. Možná je to nesportovní, ale nabízí se možnost svalit všechnu vinu na tuto část brankářova těla. Jen si představte titulek na prvních stranách nejčtenějších deníků: „Čechy vyřadil Pavelcův kotník!“. Ne, ne, ne… Snad nebude tak zle. Pavelec je prý v pořádku a ve čtvrtém zápolení nastoupí. Nic nekončí, jede se dál.

Nezbývá, než zapomenout na pobyt v přírodě a jiné radovánky, k nimž chvílemi vyzývá počasí, a rychle mobilizovat pozornost. Každé další utkání, k němuž nastoupí český národní tým, je totiž veledůležité. Jen vítězství a zase vítězství udržuje naději na postup do čtvrtfinále, z něhož vede cesta k cenným kovům.

hokej Pavelec brankar

Teď ve čtvrtek (9.5.) se Češi postaví proti Dánům a o den později (10.5.) si mohou spravit chuť v utkání se Slovinskem. V neděli je na programu sváteční zápas s Kanadou a na závěr bojů ve skupině si to český tým rozdá s Nory (14.5.). Hrací systém turnaje je jasný: nutno skončit nejhůře na čtvrtém místě, které zaručuje postup.

Šok sportovním prognostikům způsobili Švýcaři. Tým většinově poskládaný z hráčů švýcarské ligy, tedy bez hvězd ze zámořské NHL a ruské KHL, šlape jako pověstné hodinky. Tohle zázračné mužstvo si postupně poradilo se Švédskem (3:2), Kanadou (3:2 na nájezdy) a - jak už bylo zmíněno – také s Českem (5:2). Rozpolcený fanoušek sice Švýcarům drží palce pro další vítězství, ale zároveň si přeje, aby třeba klopýtli v zápasech s papírově slabšími soupeři (Norsko, Bělorusko…).

No, já bych doporučoval neklopýtat a dotáhnout to k vítězství ve skupině. Vede mě k tomu jednoduchá představa: český tým nakonec skončí ve skupině čtvrtý a se Švýcarskem se potká ve čtvrtfinále. A právě v tomto utkání si helvetští borci vyberou špatný den… Je tedy dobré (zatím) fandit také Švýcarům a doufat v další zázraky.

Jestli se tak stane, to si za pár dní řekneme někde v restauraci nebo na náměstí před velkoplošnou obrazovkou. Tedy – pokud tam taky přijdete.

Co jsme o hokejovém MS 2013 psali těsně před jeho zahájením? Přečtěte si ZDE!

Zdroj zveřejněné fotografie: www.facebook.com/OndrejPavelecSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Čtěte také...

Rodinný výlet o prodlouženém víkendu

buchlovProdloužený zářijový víkend zve od pátku 28. září až do neděle 30. září 2012 na hrady a zámky ve správě Národního památkového ústavu a k zajímavému programu po celé republice. Vybrali jsme pro vás několik tipů na našich památkách, ...

Nové komentáře

Z archivu...


Literatura

Pralinky od Barbary Nesvadbové

pra perexNová kniha Pralinky od Barbary Nesvadbové, která je plná krátkých fejetonů, byla pokřtěna 20. listopadu v kavárně Mezi řádky. Kmotry byli Pavlína a Jan Saudkovi a herečka Jitka Čvančarová.

...

Divadlo

Shakespeare v Mahenově divadle NdB
necozaneco perJe to skutečně záhada. Velký dramatik Shakespeare napsal spoustu nejlepší divadelních her, jaké kdy se objevily a taky několik velmi špatných her. Jako by v Shakespearovi byli dva autoři. Nebo že by Shakespeare, onen herec co utekl ke k...

Film

Seznamte se s The Anomalous!

200filmAnomalous je tým významných sportovců a lidí, kteří vyznávají nevšední činnosti a aktivity. Věnují se sportům, které nejsou příliš známé a podporované. To vše je skloubeno do jedinečného filmového dokumentu o kterém celý Anomalous je.

...