Po 20. letech opět spolu: už ne jako partneři, ale stále přátelé…

Po 20. letech opět spolu: už ne jako partneři, ale stále přátelé…

Email Tisk

lukas prikazky utekyDo 28. listopadu potrvá v Úřadu městské části Praha 10 prodejní výstava obrazů akademického malíře Lukáše Příčiny pod názvem Útěky 2012.

 

Před dvaceti lety, kdy se v České republice teprve začínalo mluvit o registrovaném partnerství, se potkali akademický malíř Lukáš Příčina a Vladimír Hrubý (tehdy tanečník a choreograf, později redaktor Českého rozhlasu, poté mluvčí MPSV ČR, dnes úředník na Úřadu městské části Praha 10). Brzy po jejich seznámení se dohodli, že budou spolu žít jako partneři, a tak si za tím účelem vzájemně dali 24. září 1992 tajný slib v kostele U Voršilek na Národní třídě v Praze. I když to byla akce čistě soukromá, dostala se jejich „svatební fotka“ na titulní stranu českého bulváru s titulkem: „Muži si řekli ano“. Ačkoli se po osmi letech jejich společného života jejich životní cesty rozdělily, zůstali stále přáteli a dokázali si vzájemně pomáhat.

pricina hruby uteky 2012

Důkazem je i aktuální akce, kterou Vladimír pomáhal Lukášovi organizovat. Jedenatřicátého října 2012 byla vernisáží zahájena výstava Příčinových obrazů pod názvem Útěky 2012. Vernisáže se zúčastnily kromě asi šedesátky hostů také herečky a zpěvačky Jitka Smutná a Věra Nerušilová. Výstava zahrnuje výběr z dosavadní Příčinovy surrealistické tvorby (kresby a grafické listy), přináší ale i nové obrazy související s umělcovým zápalem pro počítačovou grafiku. Prodejní výstava se koná na Úřadu městské části Praha 10 v galerii v pátém patře, potrvá do 28. listopadu 2012.

pricina hruby uteky 2012
Kreslíř, grafik a ilustrátor, akademický malíř Lukáš Příčina se narodil v Jeseníku, ve znamení Blíženců. Po absolvování UMPRUM v Ostravě studoval na Akademii výtvarných umění v Praze a Bratislavě pod vedením Cyrila Boudy, Milady Kudláčkové, Albína Brunovského a Jozefa Bubáka. Poté působil jako asistent na Akademii výtvarných umění v oboru kresba. Jeho surrealistické kresby jsou protkány podrobnou studií tužky a jeho současná tvorba ovlivněná počítačovou grafikou úspěšně popouští uzdu divákovy fantazie. Od roku 1992 žije a tvoří v Praze 10.

pricina hruby uteky 2012

Foto: Archiv Vladimíra Hrubého


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 40

Čtěte také...

Petr Jedinák a jeho Hidden Pleasures: „A je to fakt vono jo?“

hidden perexPetr Jedinák si říká dekadentní fotograf. Z tak znásilněného slova jako „dekadence“ se člověku otevře kudla v kapse. Když se ještě k tomu dozvíte, že tenhle „dekadent“ fotí dámská přirození… Řekli byste, že je na tuctovost ...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Tajemná komnata byla znovu otevřena

HP2 perPodruhé se společně s Harrym a jeho přáteli ocitáme za branami bradavického hradu. I tentokrát v novém kabátku, který má na svědomí Jonny Duddle spolu s nakladatelstvím Albatros Media. Harry má za sebou nejhorší narozeniny svého života, a aby toho neby...

Divadlo

Barunka is leaving, divadelní esej o paměti a zapomínání

barunka PEREXBabiččin byt, ve kterém se skrývají dávné vzpomínky. Drolící se mysl. Ozvěny minulosti. A ticho. Třetí ročník katedry alternativního a loutkového divadla vstupuje do divadla DISK autorskou inscenací Barunka is leaving. Nezapomeňte přijít!

...

Film

Fliegauf naznačuje, odkud vane vítr

je to jen vitrI takový bývá úděl umělce! Zatímco film maďarského autora Bence Fliegaufa získává uznání od festivalových porot (Stříbrný medvěd na MFF v Berlíně) i lidsko-právních organizací (cena Amnesty International Film, Peace Film ...