Po 20. letech opět spolu: už ne jako partneři, ale stále přátelé…

Po 20. letech opět spolu: už ne jako partneři, ale stále přátelé…

Email Tisk

lukas prikazky utekyDo 28. listopadu potrvá v Úřadu městské části Praha 10 prodejní výstava obrazů akademického malíře Lukáše Příčiny pod názvem Útěky 2012.

 

Před dvaceti lety, kdy se v České republice teprve začínalo mluvit o registrovaném partnerství, se potkali akademický malíř Lukáš Příčina a Vladimír Hrubý (tehdy tanečník a choreograf, později redaktor Českého rozhlasu, poté mluvčí MPSV ČR, dnes úředník na Úřadu městské části Praha 10). Brzy po jejich seznámení se dohodli, že budou spolu žít jako partneři, a tak si za tím účelem vzájemně dali 24. září 1992 tajný slib v kostele U Voršilek na Národní třídě v Praze. I když to byla akce čistě soukromá, dostala se jejich „svatební fotka“ na titulní stranu českého bulváru s titulkem: „Muži si řekli ano“. Ačkoli se po osmi letech jejich společného života jejich životní cesty rozdělily, zůstali stále přáteli a dokázali si vzájemně pomáhat.

pricina hruby uteky 2012

Důkazem je i aktuální akce, kterou Vladimír pomáhal Lukášovi organizovat. Jedenatřicátého října 2012 byla vernisáží zahájena výstava Příčinových obrazů pod názvem Útěky 2012. Vernisáže se zúčastnily kromě asi šedesátky hostů také herečky a zpěvačky Jitka Smutná a Věra Nerušilová. Výstava zahrnuje výběr z dosavadní Příčinovy surrealistické tvorby (kresby a grafické listy), přináší ale i nové obrazy související s umělcovým zápalem pro počítačovou grafiku. Prodejní výstava se koná na Úřadu městské části Praha 10 v galerii v pátém patře, potrvá do 28. listopadu 2012.

pricina hruby uteky 2012
Kreslíř, grafik a ilustrátor, akademický malíř Lukáš Příčina se narodil v Jeseníku, ve znamení Blíženců. Po absolvování UMPRUM v Ostravě studoval na Akademii výtvarných umění v Praze a Bratislavě pod vedením Cyrila Boudy, Milady Kudláčkové, Albína Brunovského a Jozefa Bubáka. Poté působil jako asistent na Akademii výtvarných umění v oboru kresba. Jeho surrealistické kresby jsou protkány podrobnou studií tužky a jeho současná tvorba ovlivněná počítačovou grafikou úspěšně popouští uzdu divákovy fantazie. Od roku 1992 žije a tvoří v Praze 10.

pricina hruby uteky 2012

Foto: Archiv Vladimíra Hrubého


 
PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (4)

Z archivu...

Čtěte také...

Mezinárodní den tance oslaví ve Valašském Meziříčí výstavou fotografií

Vystava Tanecvalmez 200Co mají společného Nor Knut Bry a Jakub Sobotka ze Zašové? Oba fotografové, ačkoli tvoří tisíce kilometrů od sebe, zaostřili svůj objektiv na taneční umění a nyní společně vystaví fotografie zachycující umělce, kteří vystou...


Literatura

Sliby a chyby Štěstí, lásky, čokolády aneb dokonalý recept na štěstí ŽENY?

stesti laska cokoladaPojďme se podívat, co obal knížky slibuje a co opravdu dává. Skóre je skvělé! Je nepříjemným zvykem psát na KAŽDOU knihu, že je nejlepší a skvělá  a prostě jinak NEJ. Mnohé jsou, ale mnohé také nejsou.

Divadlo

Včera, dnes a zítra, aneb To nejlepší z děl Felixe Holzmanna v Kázetku

vcer200S-klub Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí připravuje na čtvrtek 10. března interaktivní divadelní program Včera, dnes a zítra aneb Nové scénky Felixe Holzmanna. Při dvouhodinovém elixíru smíchu si diváci nostalgicky zavzpomínají na Holzmannovy...

Film

Křtiny aneb exkurze do polského podsvětí
ImageDrsný, avšak velmi lidský příběh současného varšavského podsvětí, kde vládne zákon ulice a nejsilnějšího gangu. I takto jednoduše by se film režiséra Marcina Wrony dal popsat, pokud bychom měli k dispozici jen několik slov. A...