Po 20. letech opět spolu: už ne jako partneři, ale stále přátelé…
Banner

Po 20. letech opět spolu: už ne jako partneři, ale stále přátelé…

Email Tisk

lukas prikazky utekyDo 28. listopadu potrvá v Úřadu městské části Praha 10 prodejní výstava obrazů akademického malíře Lukáše Příčiny pod názvem Útěky 2012.

 

Před dvaceti lety, kdy se v České republice teprve začínalo mluvit o registrovaném partnerství, se potkali akademický malíř Lukáš Příčina a Vladimír Hrubý (tehdy tanečník a choreograf, později redaktor Českého rozhlasu, poté mluvčí MPSV ČR, dnes úředník na Úřadu městské části Praha 10). Brzy po jejich seznámení se dohodli, že budou spolu žít jako partneři, a tak si za tím účelem vzájemně dali 24. září 1992 tajný slib v kostele U Voršilek na Národní třídě v Praze. I když to byla akce čistě soukromá, dostala se jejich „svatební fotka“ na titulní stranu českého bulváru s titulkem: „Muži si řekli ano“. Ačkoli se po osmi letech jejich společného života jejich životní cesty rozdělily, zůstali stále přáteli a dokázali si vzájemně pomáhat.

pricina hruby uteky 2012

Důkazem je i aktuální akce, kterou Vladimír pomáhal Lukášovi organizovat. Jedenatřicátého října 2012 byla vernisáží zahájena výstava Příčinových obrazů pod názvem Útěky 2012. Vernisáže se zúčastnily kromě asi šedesátky hostů také herečky a zpěvačky Jitka Smutná a Věra Nerušilová. Výstava zahrnuje výběr z dosavadní Příčinovy surrealistické tvorby (kresby a grafické listy), přináší ale i nové obrazy související s umělcovým zápalem pro počítačovou grafiku. Prodejní výstava se koná na Úřadu městské části Praha 10 v galerii v pátém patře, potrvá do 28. listopadu 2012.

pricina hruby uteky 2012
Kreslíř, grafik a ilustrátor, akademický malíř Lukáš Příčina se narodil v Jeseníku, ve znamení Blíženců. Po absolvování UMPRUM v Ostravě studoval na Akademii výtvarných umění v Praze a Bratislavě pod vedením Cyrila Boudy, Milady Kudláčkové, Albína Brunovského a Jozefa Bubáka. Poté působil jako asistent na Akademii výtvarných umění v oboru kresba. Jeho surrealistické kresby jsou protkány podrobnou studií tužky a jeho současná tvorba ovlivněná počítačovou grafikou úspěšně popouští uzdu divákovy fantazie. Od roku 1992 žije a tvoří v Praze 10.

pricina hruby uteky 2012

Foto: Archiv Vladimíra Hrubého


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Z archivu...

Čtěte také...

Snové cesty do dalekých končin i v čase představí výstava akvarelů Bytí ve snění umělecké dvojice Petry a Mikiho alias Aslan Tattoo v galerii Tribo

tatoo perexVýstava desítek akvarelů umělecko-tatérské dvojice Petry a Mikiho alias Aslan Tattoo nazvaná Bytí ve snění byla zahájena v pátek 7. února v galerii a tetovacím studio Tribo v Lidické ulici 8 v Praze.

 

...

Nové komentáře


Literatura

Děsivý pojem „Sonderbehandlung“

zvlastni zachazeni 200Je to už sedmdesát let od osvobození koncentračního tábora Osvětim. Dlouhá doba na to, abychom o životě za ostnatými dráty věděli mnohé. Opak se ale zdá býti pravdou. Pojďte se seznámit s těmi, kteří přežili běsnění druhé sv...

Divadlo

Na podzim do divadla: Jméno růže

vcd2009Divadla mají za sebou přípravy na další sezonu a díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Nyní vás zveme na středověkou detektivku s prvky thrilleru Jméno růže v podání Východočeského divadla Pardubice.

...

Film

PAS DO HOLLYWOODU


pas do hollywoodu 200Není rozhovor jako rozhovor. Většinou vycházejí takové, které se jen koří věhlasu zpovídaného a šíří jej dál, vlastně můžeme uvažovat o oboustranně výhodné symbióze. Přesně takové texty nalezneme třeba v knížce nadutě naz...