Lednová inspirace na nové knihy

Lednová inspirace na nové knihy

Tisk

euromedia 200Nemáte co číst? Podívejte se, jaké novinky nyní vycházejí v Euromedia Group.

 

 


Jedinečné dobrodružství započaté v kultovním bestselleru READY PLAYER ONE pokračuje!

Nová fantastická honba za pokladem. V sázce jsou tentokrát dva světy. Jste připraveni?

Několik dní po vítězství v soutěži vyhlášené zakladatelem bezplatného kyberprostoru Oasis narazí Wade Watts na něco, co znovu zamíchá osudem jeho i celého lidstva. Ve hře se objeví nové a poslední velikonoční vejce s tajemným obsahem, které může Oasis povýšit na zcela novou úroveň a učinit tuto virtuální realitu ještě podivuhodnější – a mnohem návykovější.

Wadeovi přibude další soupeř, neskutečně silný a nebezpečný, který neváhá obětovat miliony životů, aby dostal, co chce…

Ernest Cline je spisovatel, scenárista, táta a geek na plný úvazek. Jeho tituly obsadily první místo na žebříčku bestsellerů New York Times. Napsal romány Ready Player One a Armáda a spoluvytvořil scénář k filmové adaptaci Ready Player One v režii Stevena Spielberga, která se stala kasovním trhákem. Jeho knihy vyšly ve více než padesáti zemích a na žebříčku bestsellerů NYT strávily přes sto týdnů. Ernest žije v texaském Austinu s rodinou, vozem DeLorean cestujícím v čase a velkou kolekcí klasických videoher. Více o autorovi a jeho knihách se dozvíte na www.ernestcline.com

Ernest Cline: Ready Player Two, přeložila Naděžda Funioková, vydává nakladatelství Laser, 408 stran

euromedia ready player two

Jeho superschopností je proklouznout DOVNITŘ a udržet nepřítele VENKU...

Dez je bývalý žoldák a nadšený amatérský muzikant, který si právě v Kalifornii užívá slunce a občasná vystoupení po barech, když v hotelu, kde bydlí, dojde k útoku. Tým špičkových profesionálů se pokusí unést právničku významné zbrojařské společnosti, Petra je navíc dcerou jejího výkonného ředitele. Naštěstí je tu i Dez.

Po zmaření únosu, a protože nemá na práci nic lepšího, Dez souhlasí, že Petře pomůže s další mrzutostí: miliardovou zpronevěrou. Jenomže se během pátrání dostane na stopu nebezpečného spiknutí, jež má vyústit v ozbrojený převrat a pokus o mezinárodní oslabení USA. Ovšem mezi spiklenci a úspěšným pučem stojí jediná překážka: Dez - Strážce dveří.

JAMES BYRNE je pseudonym amerického autora, který pres dvacet let působil jako novinář a pohyboval se také v politice. Pochází z regionu Pacific Northwest, nyní žije v Portlandu ve státě Oregon. Více se můžete dozvědět na https://jamesbyrnethriller.com/

James Byrne: Strážce dveří, přeložila Jiřina Stárková, vydává nakladatelství Kalibr, 352 stran

euromediA strazce dveri

Vychází reedice úspěšné prvotiny bestsellerové autorky New York Times

Osmnáctiletou Layken, zdrcenou smrtí milovaného otce, čeká další rána: musí se s matkou a mladším bráškou odstěhovat z rodného Texasu na sever země, do Michiganu, kde sněží už v září a kde nezná živou duši.

Snaží se ze všech sil držet, aby nepřidělávala matce starosti, ale v duchu si zoufá a ztrácí naději, že se její život někdy změní k lepšímu.

A přece k tomu stačí tak málo: mladík z protějšího domu, přitažlivý jednadvacetiletý Will, s nímž ji pojí záliba ve slam poetry a jemuž se nová hezká „sousedka“ zalíbí na první pohled. Layken a Willa to k sobě neodolatelně táhne a po první vášnivé schůzce se zdá, že je nemůže nic rozdělit. Přesto však stačí jedno šokující odhalení, aby slibný vztah rázem skončil.

Jejich vzájemné city se však nerozplynou a každodenní setkávání je pro oba mnohem bolestnější, než kdyby se už nemuseli nikdy vidět...

Prvotina bestsellerové autorky New York Times Colleen Hooverové vyšla česky poprvé v roce 2014 a již delší dobu nebyla na knižním trhu dostupná. Proto ji nakladatelství Ikar nyní vydává v reedici...

Colleen Hoover (*1979) je bestsellerovou autorkou New York Times. Její romantické příběhy se u čtenářů těší obrovskému ohlasu. V češtině autorce doposud vyšly knihy Bez naděje a Ztracená naděje (obě 2013), které jsou součástí úspěšné volné série HOPELESS, dále pak román Život jedna báseň (2014) ze série SLAMMED a osm samostatných románů, mezi které patří i Kosti v srdci (2022). Autorka pravidelně střídá žánr young adult s literaturou pro dospělé čtenáře. V roce 2020 vyšel autorce také první psychothriller s názvem Pravda, nebo lež (2020). Colleen žije v Texasu s manželem a třemi syny. Můžete ji sledovat na Twitter@colleenhoover a na jejím webu www.colleenhoover.com

Colleen Hoover: Život jedna báseň – 2. vydání, přeložila Jana Jašová, vydalo nakladatelství Ikar, 264 stran

euromedia zivot jedna basen

Láska, zrada a rodinná tajemství...

Mladší sestra Olivie Carsonové, šestnáctiletá Lily, je těhotná a musí se rozhodnout. Měla by dát své dítě k adopci, nebo jít na potrat...? Ani jedna možnost jí nepřijde správná, a proto utíká z domova a nikdy se už nevrátí. Olivii však pravidelně jednou za rok posílá obrázek svého syna Joshe, a to až do jeho třinácti let. Tehdy se zničehonic na prahu Oliviina domu objeví sám Josh. Je vyděšený a má u sebe notářsky ověřené prohlášení od Lily, které začíná slovy: „V případě, že se ztratím…“

Chlapec má problémy s mluvením, ale krásně maluje. Za jeho obrázky se ovšem skrývá děsivé svědectví. Proč se najednou objevil a co se stalo s jeho matkou...?

Kerry Lonsdaleyová je autorkou bestsellerů Wall Street Journal, Washington Post a Amazon Charts: Side Trip, Last Summer, Všechny vlny oceánu a série Všechno, co máme (Všechno, co máme; Všechno, co jsme opustili; Všechno, co dáme). Její díla byla přeložena již do více než sedmadvaceti jazyků. S manželem a dvěma dětmi žije v severní Kalifornii. Kerry můžete navštívit na adrese www.kerrylonsdale.com

Kerry Lonsdaleyová: Poslední slova, přeložila Petra Florianová, vydává nakladatelství Ikar, 336 stran

euromedia posledni slova

Vychází poslední dílo jednoho z nejúspěšnějších španělsky píšících autorů tohoto století

Jedinečná a působivá série čtyř volně navazujících napínavých románů Stín větru, Andělská hra, Nebeský vězeň a Labyrint duchů uchvátila miliony čtenářů po celém světě. Autor těchto mistrovských příběhů zasazených do magického světa Barcelony a tajemného prostoru nazvaného Pohřebiště zapomenutých knih plánoval poté vydání ještě kolekce povídek, které přinesou nové informace o známých postavách a objasní také historii stavby bájné knihovny. A nejen to.

Publikování tohoto souboru se však Carlos Ruiz Zafon bohužel již nedožil – Město páry vyšlo až několik měsíců po jeho náhlém, nečekaném skonu.

Poslední návrat do tajuplného světa, kterému vládne vyprávění, napětí i vášeň, se tak stal poctou jak všem milovníkům této série, tak i jejich tvůrci, jednomu z nejúspěšnějších španělsky píšících spisovatelů tohoto století.

Zafón Carlos Ruiz (1964 - 2020) je španělský prozaik katalánského původu. Vyrůstal v Barceloně. Starobylé město s řadou gotických a barokních památek, proslulé však především originální architekturou Antoni Gaudího, poskytovalo tomuto autorovi množství námětů a inspirací k jeho románům. Zafón pracoval nejprve v reklamní agentuře, poté coby novinář ve španělských denících El País a La Vanguardia. V roce 1994 přesídlil z Barcelony do Los Angeles a soustředil se pouze na psaní próz a filmových scénářů. Už jeho debut, román Kníže z mlhy (1993), vyšel ve více než sto padesáti tisících výtisků a spisovatel za něj získal cenu španělského nakladatelství Edebé. Poté se na krátkou dobu věnoval literatuře pro mládež a v roce 2001 vydal román Stín větru (2001). Ten zprvu neupoutal ve Španělsku velkou pozornost, o to famóznější byl však jeho pozdější domácí i celosvětový úspěch. Magické příběhy ze světa Pohřebiště zapomenutých knih – po Stínu větru také Andělská hra (2008), Nebeský vězeň (2011) a Labyrint duchů (2016) – vyšly ve vice než 50 jazycich a celá volná tetralogie udělala z Carlose Ruize Zafóna jednoho z nejprodávanějších španělsky píšících autorů světa.

Carlos Ruiz Zafón: Město páry, přeložila Athena Alchazidu, vydává Kalibr, 224 stran

euromedia mesto pary

Poutavý emocionální román o rodině a rozhodnutích, která utvářejí naše životy

Po náhlé smrti své matky – nejvěrnější fanynky - a několik týdnů před vydáním druhého, velmi očekávaného alba se Greta Jamesová na pódiu zhroutí. Její dosud oslnivá kariéra se náhle ocitne v ohrožení...

O několik měsíců později Greta souhlasí, že bude otci dělat společnost na plavbě po Aljašce, kterou si její rodiče koupili na oslavu čtyřicátého výročí. Může to být jejich poslední šance jak zacelit rány po společné ztrátě. Cesta se však pro oba stane objevnou, stejně jako pro Bena Wildera, okouzlujícího historika, který se rovněž potýká s velkým životním otřesem.

Na moři a daleko od zaplněných sálů, v nichž obvykle hraje, se Greta musí konečně vypořádat se zlomeným srdcem a znovu najít svůj hlas i sebe samu.

Jennifer E. Smithová je autorka devíti knih pro mládež včetně Statistické pravděpodobnosti lásky na první pohled a Ahoj, sbohem a všechno mezitím, obě byly upraveny i pro film. Autorka získala magisterský titul v tvůrčím psaní na univerzitě St. Andrews ve Skotsku a její práce byla přeložena do třiatřiceti jazyků. V současné době žije v Los Angeles. Více se o autorce dozvíte na www.jenniferesmith.com, Facebook.com/jensmithwrites, Twitter: @JenESmith, Instagram: @jenniferesmith

Jennifer E. Smithová: Nepotopitelná Greta Jamesová, přeložila Zdeňka Zvěřinová, vydává nakladatelství Ikar, 280 stran

EUROMEDIA nepotopitelna greta jamesova

Více informací: www.euromedia.cz


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Sdílená ekonomika mění svět

uber a airbnb 200V nakladatelství Grada vyšla kniha s názvem Uber a Airbnb mění svět od amerického novináře Brada Stoneho a měl by si ji přečíst každý, koho zajímá sdílená ekonomika.

...

Divadlo

Klezmerem nespaseno

200divPražské Vinohradské divadlo je scénou, která velkou měrou určuje, co se v českém divadle nosí a obvykle ukazuje, jak se divadlo má dělat. Poslední vinohradská premiéra, tragikomedie Nesnesitelné svatby H. Levina, tomuto obyčeji vyhověla jen velmi málo. N...

Film

Závodničtí Rivalové rozduní nejen váš DVD přehrávač

rivalove perexV loňském roce vzniklo poměrně dost filmů, které jednoznačně velebili běžní diváci, fanoušci i odborníci. Jedním z nich je také drama z prostředí Formule 1 s názvem Rivalové. To se sice v osca...