Pražští symfonikové uvedou Bachovy sonáty komorní řadě Stará hudba

Pražští symfonikové uvedou Bachovy sonáty komorní řadě Stará hudba

Tisk

fok bach200Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK přivítá ve svém komorním cyklu světově uznávaného cembalistu Mahana Esfahaniho, který společně s houslistkou Florence Malgoire uvede Bachovy Sonáty pro housle a cembalo. Kompletní cyklus šesti sonát zazní v kostele sv. Šimona a Judy 17. ledna 2023.

 

Íránsko-americký cembalista Mahan Esfahani je dlouhodobě usazený v Praze. Jeho žánrové rozpětí zahrnuje starou hudbu i nejnovější kompozice. V cyklu Pražských symfoniků Stará hudba se tentokrát vrátí k repertoáru pro cembalo skutečně stěžejnímu, tedy k Sonátám pro housle a cembalo Johanna Sebastiana Bacha. K provedení si přizval dlouholetou kolegyni Florence Malgoire, houslovou virtuosku a profesorku pařížské Schola Cantorum, kde se věnuje nejen poučené interpretaci, ale také zákonitostem komorní hry.

fok bach1

„Pamatuji si, že když jsem poprvé slyšel Bachovu hudbu, říkal jsem si, že není možné, aby tahle hudba vzešla z jedné mysli. Sonáty pro housle a cembalo neslýcháme často. Uvádějí se sólové sonáty, partity pro housle a tak dále. Ale ty pro housle a cembalo tak často neslyšíme, protože vyžadují od obou hráčů opravdu hodně,“ říká Esfahani.

Provedení zásadního cyklu barokní hudby zazní v úterý 17. ledna 2023 v 19:30 ve Kostele sv. Šimona a Judy.

fok bach

Bach – Sonáty pro housle a cembalo
17. 1. 2023, 19:30 | Kostel sv. Šimona a Judy
JOHANN SEBASTIAN BACH
Sonáty pro housle a cembalo BWV 1014–1019

Florence MALGOIRE | barokní housle
Mahan ESFAHANI | cembalo


Vstupenky a více informací: https://www.fok.cz/cs/bach-sonaty-pro-housle-cembalo-0

FB událost: https://www.facebook.com/events/1230624414343539


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Naučte se francouzsky s úsměvem

francouzstina perexPokud rádi cestujete, víte, jaký je problém domluvit se v některých zemích včetně evropských anglicky. Příkladem může být Francie. Ten, kdo již Francii navštívil, možná zjistil, že je snadnější naučit se francouzsky, než se s Fran...

Divadlo

Kašpárkova dobrodružství v šípkovém království

kasparek a ruzena sipkova200Zlín se pyšní dvěma „oficiálními“ místy, kde se nacházejí prkna, která znamenají svět, a to Městským divadlem a Divadlem Scéna. Navíc se čas od času změní na divadelní sál část klubu Zelenáčova šopa, která pravide...

Film

Jak je důležité mít v životě bláznivou kamarádku

staying-alive 200Ze sobotního programu přehlídky Severský filmový podzim jsem tentokrát vsadila na slíbenou norskou komedii Staying Alive. Zájem o film byl obrovský a ukázalo se, že v Norsku nevznikají jen děsivé krimi příběhy, ale Norům jdou i takové, při kterých se budet...