Klavír uprostřed jezera, Matěj Metoděj Štrunc zve na křty alba netradičním lyrics videem

Klavír uprostřed jezera, Matěj Metoděj Štrunc zve na křty alba netradičním lyrics videem

Tisk

strunc200Matěj Metoděj Štrunc v loňskem roce vydal skvělé album Lidověk. To nyní představí na dvou speciálních koncertech v Brně v úterý 17.1. a Praze v pátek 27.1. 2023. K tomu přidává premiéru lyrics videa na skladbu Valášek.

 

 

Valášek je nejniternější píseň z celého připravovaného alba LIDOVĚK. “V aranži jsme spojili smyčce a velmi jemnou elektronikou, kterou objímá citlivý, ale úderný zvuk Una Cordy, která se objeví téměř v každé skladbě z připravovaného alba. Pro mě má skladba Valášek obrovské vnitřní kouzlo. Pamatuji si, jak mě ji jako malého naučili zpívat prarodiče z Rožnova pod Radhoštěm. Jde z ní krásně cítit surovost, ale i krása valašské krajiny. S producentem Thomem Artwayem jsme se snažili dostat to samé i do našeho valáška. Jen s nádechem dnešní doby.“

Lyric video na Valáška se nátáčelo rok před vydáním alba, už v září 2021 na rybníku Dolní Mrzatec u Mrákotína na Vysočině. Díky cestovatelskému festivalu NADIVOKO. Matěj k tomu dodává: „Myslím že atmosféra samoty uprostřed rozlehlého rybníka, je pro Valáška určující.“Speciální koncerty u příležitosti vydání alba Lidověk:

Úterý 17.1.2023 BRNO, Kabinet Múz - https://www.facebook.com/events/1229372034289290
Pátek 27.1.2023 PRAHA, Café v lese - https://www.facebook.com/events/611157400806182/

Nahrávka LIDOVĚK je prvním sólovým albem herce a hudebníka Matěje Metoděje Štrunce. Za přítomnosti cimbálu, houslí a dalších akustických nástrojů se Matěj prodírá lidovou písní spolu se syntezátory, bicími, elektronikou a moderním zvukem. Tradiční písně, na které dohlížel v producentské roli populární zpěvák Thom Artway, se na novince Lidověk zrcadlí v nové podobě a s novým nádechem. Celý repertoár bude naživo zahrán s šesti člennou kapelou hudebníků, kteří se na albu rovněž podíleli.

Herec, zpěvák a multiinstrumentalista Matěj Metoděj Štrunc, který pochází z hudební rodiny, měl k lidovým písním vždy blízko. „Vybral jsem písně, které si pamatuju, že mi zpívala jako malému babička z Rožnova pod Radhoštěm, nebo lidovky, na jejichž kouzlo jsem narazil až třeba při cimbálkových večírcích při studiu na konzervatoři,“ komentuje výběr písní pro své první sólové album Matěj. Hned při přípravě nahrávání se pustil do výrazných úprav, které se zrcadlí i v názvu alba. „Chtěl jsem, aby lidi věděli, že na nahrávce jsou lidové písně, ale že nebudou takové, jak je všichni znají,“ vysvětluje Matěj název alba Lidověk. Také dodává: “Ty písně už za sebou mají nějaký svůj odžitý “věk”. Zároveň je ještě nějaký ten život čeká a my jsme se tímto projektem pokusili vdechnout jim nový dech a obléknout je do nového kabátu.“

strunc1

Zpěv, kytara, klavír - Matěj M. Štrunc
Housle: Jan Bradáč
Cimbál: Michal Grombiřík
Elektrická kytara: Adam Caha
Basová kytara: Josef Stránik
Bicí: Petr Ptáček
Speciální host: Beata Bocek

strunc lidovek

ALBUM LIDOVĚK
Umělec: Matěj Metoděj Štrunc
Album: Lidověk
Datum vydání: 3.6.2022
Label: Indies scope

poslech: https://bit.ly/lidovekTUNE

Více informací: https://www.indies.eu/label/info/2292/matej-metodej-strunc-a-valasek-video/


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Všeho schopní: švédský krimi debut roku

vseho schopni 200Napínavý psychologický thriller Všeho schopní od švédského autora Klase Ekmana nám v srpnu přineslo nakladatelství Kalibr. A že jde teda o pořádnou peckou, která zamává morálním kompasem a dokazuje, že v určitých chvílích si i zdánliv...

Divadlo

20 let radosti a smíchu

screamers PEREXV letošním roce je to už dvacátý rok, kdy mají členové travesti skupiny Screamers plné diáře a brázdí republiku křížem krážem. Sama představení skupiny navštěvuji už od základní školy, takže jejich repertoár znám dobře a byla jsem zvědavá,...

Film

Vítězný český snímek soutěže Jameson Done in 60 Seconds

altVítězný film, který bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále, je Vřískot Petra Černého.

 

...