Písničkář Láska představuje nový singl s klipem z oblíbeného místa sebevrahů

Písničkář Láska představuje nový singl s klipem z oblíbeného místa sebevrahů

Tisk

Laska200Zpěvák a kytarista Láska představuje nový klip s herečkou Janou Pidrmanovou v hlavní ženské roli. Video doprovází singl Najednou, který se dotýká vážných témat jako jsou osobní vyhoření, vážná vztahová nedorozumění či problematika sebevražd. Režie se překvapivě chopil herec Jaromír Nosek. Výsledkem je povedený klip s mrazivou atmosférou podtrhující vyznění samotné písně. Ponurou atmosféru umocňuje skutečnost, že se klip natáčel i na vyhledávaném místě sebevrahů.

 

Na samý začátek roku si písničkář Láska (vl. jménem Václav Vaňura) připravil svůj nový singl Najednou z připravovaného nového alba. Režie se tentokrát ujal oblíbený herec Jaromír Nosek, kterého v Láskových klipech známe spíš z opačné strany kamery. „Někdy v létě jsem byl v divadle na hře Přátelák, kterou Míra režíroval. Když jsme pak spolu seděli a on říkal, jak ho režírování baví, domluvili jsme se, že mu svěřím svůj další klip. Takže vše, co v klipu vidíte – příběh, lokace, kostýmy…to vše je čistě Mírova práce“, popisuje vznik klipu hudebník. V hlavní ženské roli se představuje populární herečka Jana Pidrmanová, která je široké veřejnosti dobře známá z TV inscenací či angažmá v Národním divadle.

Klip se natáčel na několika lokacích v Praze, kamery i střihu se ujal Vít Kanyza, finančně ho podpořila OSA. Samotné natáčení provází i spousta celkem bizárních příběhů. „Když jsme dotáčeli na Bránických skalách, přišel za námi nějaký člověk s dotazem, zda jsme tam pracovně. Obratem se ukázalo, že je to policejní vyjednavač v civilu. On i jeho kolegové (kteří stáli ukryti opodál) totiž přijeli na něčí udání, že na skále někdo stojí a pravděpodobně se chystá seskočit. Nevědomky jsme si totiž k natáčení vybrali oblíbené místo sebevrahů. Trochu nás z toho zamrazilo, nebudeme lhát“, doplňuje okolnosti vzniku klipu písničkář.

Láska zakončil rok 2022 úspěšným akustickým turné s Jakubem Děkanem. V turné proto budou oba umělci pokračovat i na jaře 2023. Těšit se tak můžeme na koncerty například v Plzni, Olomouci, Děčíně, Sokolově, Sušici a dalších městech nejen v Čechách.

Laska1

Zdroj foto: Anett Jodar

Více informací:

www.laskaweb.cz
www.fb.com/laskaigram
www.instagram.com/laskaigram
www.youtube.com/c/laskatube


 

PřihlášeníVznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Literatura

Nejkrásnější výlety na pevnosti a opevnění

nejkrasnejsi vylet na pevnosti perexV březnu nám nakladatelství Knižní klub přineslo povedenou knížečku z edice Rodinné toulky – Nejkrásnější výlety, tentokráte se zaměřili na pevnosti a opevnění. Pokud vás láká tato často opomíjená ...

Divadlo

Rozloučení s pohádkou O perníkové chaloupce se nadmíru povedlo

pernikova chaloupka200Neděle 17. února 2013 se nesla ve zlínském Městském divadle v duchu loučení. Dětští diváci a jejich rodiče měli možnost naposledy vidět oblíbenou pohádku O perníkové chaloupce aneb Jenom jako....

Film

Intelektuální masakr
ImageFilmová adaptace divadelní hry Yasminy Rezy je uváděna jako drama/komedie, což si vlastně naprosto protiřečí. Je to ale nejvýstižnější určení žánru a zároveň hlavní zápletky filmu.
...