Unikátní fúze přední tuzemské psychedelie a stoner rocku se v novém singlu vydala do černé díry

Unikátní fúze přední tuzemské psychedelie a stoner rocku se v novém singlu vydala do černé díry

Tisk

Acid Express 200Stálice alternativní scény Acid Row a Madhouse Express se spojily v neobvyklé kolaboraci a vydaly singl s názvem Event Horizon, ve kterém přínáší osmiminutovou pouť napříč žánry a časoprostorem. Obě kapely pak v rámci společného projektu lákají na jedinečnou příležitost vidět podání skladby naživo 20. 1. v pražské Meet Factory. Jako hosté navíc vystoupí noise-rockoví Science Killer a naplánovaná je vinyl DJ’s afterparty.

Acid Row a Madhouse Express. Dva směrově odlišné žánry a jejich ojedinělá kombinace. To je jednorázová kolaborace s pracovním názvem „Acid Express“ utvořena za účelem nahrání společného singlu a živého vystoupení. Výsledkem je skladba s názvem Event Horizon (Horizont událostí) s osmiminutovou stopáží, složena z několika částí, měnících se temp a žánrových prvků jako space rock, psychedelie, stoner, krautrock a doom metal. Hudba byla složena společně všemi členy kapel (7), kteří měli vliv na její různorodost. Na nahrávce jsou použity současně dvoje bicí a dále dva vokály, dvě kytary, basová kytara, baritónová kytara, klávesy a theremin. Text napsali společně zpěváci a frontmani kapel Alexej Fonar (Acid Row) a Maxmilián Hruška (Madhouse Express).

Příběh popisuje fyzikální i pocitovou problematiku cesty do černé díry a následnou zkázu z pohledu osamělého pozorovatele. Objevuje se zde např. zajímavá fráze „Spaghettified into verse“, kdy „špagetifikace“ je používaný neodborný výraz pro silné natáhnutí tělesa po vystavení silné gravitační síle, zejména při pádu do černé díry.

O tom jak ke spolupráci došlo, nebo o kreativním procesu např. promluvili členové kapel Alexej a Daniel Novotný v premiérovém díle podcastu festivalu Podtvrzí.

Nahrávka byla pořízena a zmixována v Napa Records pod vedením Martina Blaubera. Master v Jámor Studio Ondřeje Ježka.

Důležitou součástí je zároveň jedinečná živá intepretace skladby během společného koncertu Acid Row a Madhouse Express v Meet Factory, který se bude konat v pátek 20. ledna. Akci doplní psychedelická, noise-rocková trojice Science Killer, která o sobě naposledy dala vědět výraznou deskou Black Birds. Pořadatelé lákají návštěvníky také na afterparty, o kterou se postarají Candy Flip DJ’s a Voodoo Beats DJ’s s výběrem skladeb psychedelie, 60’s rock, garage rock, oldies, rock’n‘roll a mnoho dalšího ze svých vinylů.
Událost pořádají aktéři projektu ve spolupráci s Meet Factory. Vstupné lze pořídit v předprodeji za 290,- v síti Goout.net, nebo za 350,- na místě.

Acid Express plakat

Event Horizon
YouTube: https://youtu.be/ppgbcNYOkMk
Spotify: https://open.spotify.com/track/4ni8BURiBtMkHVkedzvHKD?si=39bb44c9ec6a489f
FB událost: https://fb.me/e/2blOP3SAP
Předprodej: https://goout.net/en/acid-row+madhouse-express+science-killer/szgrmuu/
Rozhovor (Podtvrzí podcast):
https://open.spotify.com/episode/76DX9b1WPdTx917gbehAkO?si=945499d53e9c4545

Acid Row: https://www.facebook.com/acidroww / Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Madhouse Express: https://www.facebook.com/madhouseexpress /


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Léto, které nikdy neskončilo

konec leta 200V Knižním klubu před pár dny vyšla kniha Konec léta od oblíbeného švédského autora Anderse de la Mottea, které se v jeho domovině prodalo přes 100 000 výtisků. Tak co, jaký úspěch bude mít tento titul u nás?

Divadlo

Biskupskému dvoru bude kralovat Eliška/Rejčka

EliskaRejcka 200Letní premiéra na Biskupském dvoře bývá již tradičně spojena s některou výraznou brněnskou osobností či událostí. Příběh o životě Elišky Rejčky se nabízel už několikrát a dramaturgie našeho divadla o něm často uvažovala. Vždyť tato dvojná...

Film

Tohtoročné Vianoce sú iné. ČT pripravila štyri nové rozprávky

ine vianoce perexTohtoročné Vianoce sú aj napriek tým ostatným  Vianociam iné. nechýba im len sneh, ale sú poznačené rôznymi  udalosťami. Pandémia Covid 19 nám znemožnila viaceré stretnutia,  návštevy blízkych, cesty do zahraničia. Obmedzili nás ...