Kapela KOFE-IN vydává nové album KFN, společně s ním i videoklip k singlu Nalézám tě ve stopách

Kapela KOFE-IN vydává nové album KFN, společně s ním i videoklip k singlu Nalézám tě ve stopách

Tisk

KOFE-IN 200Na páté desce nazvané jednoduše KFN prezentuje kapela v čele s frotnmanem Janem Kunzem žánrově rozmanité songy. V prvním singlu hostuje písničkářka Kaczi.

 

 

Jako hlavní singl desky vybrala kapela duet s písničkářkou Kaczi, píseň dostala název Nalézám tě ve stopách. Tématika kultivované pop folkové skladby vychází z hledání spřízněné duše a podstatnou roli v ní hraje metaforická obraznost přírody.

Pro KOFE-IN to není první duet. Na předchozích deskách kapela spolupracovala se zpěvačkami Klárou Vytiskovou nebo Katarínou Landlovou. Frontman kapely Jan Kunze o výběru zpěvačky Kaczi říká: “Hned, jak byla píseň základně hotová, tak jsme se s klukama shodli, že by to mohl být duet. Napadlo nás oslovit právě Kaczi, protože se nám líbí její hlasový projev a do písně zapadá i láska k přírodě, která z jejích songů často zaznívá. Ty textové obrazy jako krajina, chození po kopcích, jako by samy předurčily, koho máme k této spolupráci oslovit.“

Jan Kunze doplňuje: “Textařsky se na desce podílel básník a čerstvý držitel Ceny Jantar za literaturu Miroslav Černý. Hlavním tématem písně Nalézám tě ve stopách je hledání spřízněné duše ve složitém světě a současně je skladba i oslavou krajiny a přírody. Prostě lyrická jarní píseň plná pozitivní energie.”

KOFE-IN 1

Kaczi je beskydská písničkářka, která balancuje mezi žánry pop-folk-šanson a svou nakažlivou energií a tvořivostí dokáže oslovit široké spektrum posluchačů. „Libí se mi její zápal pro hudbu a myslím, že i barvy našich hlasů jdou k sobě velmi pěkně. Navíc jsme přátelé, kteří se dokážou pobavit nejen o úskalí české hudební scény, ale také o životě,“doplňuje Jan Kunze.

Pro realizaci nového videoklipu KOFE-IN k písni Nalézám tě ve stopách oslovil produkční tým Czech vibes. Píseň samotná v sobě nese pozitivní energii a od počátku kapela věděla, že chce, aby se videoklip točil v exteriéru, konkrétně v některé z krásných přírodních scenérií Čech. A tak hledala někoho, kdo by tuto představu co nejlépe ztvárnil. Právě práce Czech vibes, respektive to, jak umí natočit přírodu, členy přesvědčila k jejich oslovení. „Líbily se nám jejich videoklipy pro Lake Malawi, Vesnu a Kaczi, kde zachycení krajiny hraje zásadní roli,“ vysvětluje Jan Kunze.

Album KFN obsahuje 5 skladeb a vychází v rámci digitální distribuce 19.5. u vydavatelství Championship Music.

Více informací:

https://www.facebook.com/kapelakofein
https://www.instagram.com/kofein_kapela/?hl=en
https://open.spotify.com/album/1zP9rJmVb9QZBR4CYGxVoI?si=MJazVl7GTS2IpGnG5kQPCA&;nd=1


 

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Když tajemství vyplouvají na povrch…

sedmilharky perexKaždý v sobě nosíme nějaká tajemství. Ukrýváme své obavy, trápení, touhy, démony z minulosti. Člověk je jako oceán a mnohdy je těžké uhádnout, co na nás číhá pod jeho hladinou. Kniha Sedmilhářky (v originále Big Little Lies) austral...

Divadlo

Smějte se! Přichází jeho urozenost Leonard z Prasečkova

pan-z-praseckova 200Více jak po půl století se vrací na české jeviště Molièrova komedie-balet Pán z Prasečkova. Hra, která sloužila pro pobavení šlechty po náročném lovu, se teď snaží získat diváky, pod režijním vedením Han...

Film

Babovřesky vypráví o etapě české historie

babovresky 1Snímek Babovřesky (2013) je filmem populárního českého režiséra Zdeňka Trošky. Ten, tak jako vždycky, vsadil nejenom na osvědčené postupy a situace, ale zároveň i na trochu toho zajímavého podtextu. Lidé jsou...