Oči Mirka Kemela varují před pýchou

Oči Mirka Kemela varují před pýchou

Tisk

kemel 200Mirek Kemel představuje novou skladbu Oči pod ledem z připravovaného alba a chystá se slavit jubileum.

 

 

Oči pod ledem je název nové poetické písně Mirka Kemela. První skladba z připravovaného alba navazuje na poslední písničkářskou tvorbu známého karikaturisty, který oslaví letošní jubileum velkým koncertem 19.10. v pražském Paláci Akropolis. Videoklip ke skladbě natočil bubeník a občasný Mirkův spoluhráč Miloš Dvořáček.

O nové skladbě Mirek Kemel říká: “Oči pod ledem jsou obrazem všech snů a tužeb, které ztroskotají a přece žijí dál, ovlivňují nás a provází každým dnem. Potřebuji oči pod ledem jako varování před pýchou a marností a současně jako inspiraci a motivaci.” A zároveň přidává informaci o tom, proč tentokrát nedominuje videu příběh. “S novým videem jsme čekali na silnou písničku a skladba Oči pod ledem si o klip prostě sama řekla. V minulých videoklipech byl vždy silný příběh, tentokrát jsme se chtěli prezentovat jako fungující kapela, a tak jsme se rozhodli pro klip z nahrávání písničky ve studiu. Chtěli jsme ukázat i naši radost z hudby a ze společného hraní. Věřím, že se to podařilo.”

Miroslav Kemel je dlouholetý přední karikaturista a také písničkář. Hraje na akordeon, kytaru a foukací harmoniku.

Mirek Kemel o sobě:

Nejlépe věci fungují, když se dějí samy od sebe, bez našeho přičinění. Někdy před 8 lety jsem se zamiloval do akordeonu. První mi půjčil Vladimír Javorský od svého přítele Vaška Koubka. Za harmoniku jsem jen tahal a poslouchal ty nádherné zvuky… Pak jsem začal chodit k učiteli a protože mě nebavily etudy, složil jsem si svoji první písničku, na které mě bavilo cvičit. Pak jsem složil druhou, třetí… Když jich bylo asi 15, začali jsme hrát na koncertech, když jsem jich měl 20, vydali jsme první CD Krajem šel anděl a pak následovalo v roce 2014 druhé CD Nic víc.

U muziky odpočívám od své hlavní profese, profese karikaturisty, který sleduje zprávy z domova i ze světa a denně se trápí nad kresbou pokud možno aktuální a současně nadčasovou, což se ne vždy daří. Muzika mi pomáhá přežít ten stres z každodenní povinnosti odevzdat kresbu včas. A dovoluje mi ponořit se hlouběji do sebe, do svých příběhů bez nutnosti být vtipný a aktuální.

Diskografie:

Krajem šel anděl (2011)
Nic víc (2014)
Ryby, raci (2018)
Vlčí stopy (2021)

Mirek Kemel letos oslaví kulaté jubileum a to na pódiu Paláce Akropolis. Speciální koncert se odehraje ve čtvrtek 19. října a na pódiu se objeví řada mimořádných hostů. Prvním zveřejněným muzikantem je Jarda Svoboda.

Palác Akropolis https://www.facebook.com/events/915016333151694
https://www.palacakropolis.cz/work/33298?event_id=35758&;no=62&page_id=33824

Koncerty

30.5. České Budějovice – Český rozhlas
16.6. Český Dub – Pouť mezi dvěma Jány
23.6. Dvůr Králové n. Labem – Café Dostaveníčko
23.7. Náměšť n. Oslavou - Folkové prázdniny
28.7. Písek – Divadlo pod čarou
6.8. Slavonice - Slavonice fest
8.8. Telč - Prázdniny v Telči
11.8. Orlová - SAM
12.8. Mlýny – Kytlice – Lesní divadlo Mlýny
26.8. Jimramov – Otevřeno Jimramov
19.10. Praha – Palác Akropolis

kemel 1

Umělec: Mirek Kemel
skladba: Oči pod ledem
datum vydání 19.5.2023

link: https://orcd.co/kemel23


 

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Ne každá cesta domů končí šťastně

cesta domu 200Nakladatelství Anag u nás vydává knihy oblíbeného německého spisovatele Sebastiana Fitzeka a tentokrát jeho fanoušky nenechalo dlouho otálet. Sotva jsem dočetla Dárek, pár dní na to vyšel titul Cesta domů.

Divadlo

Gazdova krv vás dostane korektními i nekorektními vtipy

altDivadelní festival Střetnutí Stretnutie zahájila hra Gazdova krv, ve které excelovala tvář festivalu Szidi Tobias a nejen ona.

 

...

Film

Lurdy: místo, kde se ještě věří na zázraky
ImageS více než dvouletým odstupem od svého prvního uvedení přichází v těchto dnech do našich kin snímek Lurdy rakouské režisérky Jessiky Hausner. Film byl promítán mimo jiné v rámci festivalů v Karlových Varech, Rotte...