Zpěvačka Elly vydává skladbu The Angel's Share, chce s ní uspět v Eurovision Song Contest
Banner

Zpěvačka Elly vydává skladbu The Angel's Share, chce s ní uspět v Eurovision Song Contest

Tisk

Elly 200České národní kolo Eurovision Song Contest vybralo v letošním roce sedm výrazných tuzemských umělců. Zpěvačka Elly je jedním z nich. Se skladbou The Angel's Share má ambici vyrazit na mezinárodní finále do Švédska.

 

Zpěvačka a skladatelka Elly má na svém kontě silné písně jako Are You There, High Speed nebo Lady. Ty bodovaly napříč tuzemským rádiovým éterem, v některých z nich se její vybrané skladby pravidelně umisťovaly na předních příčkách hitparád. V září letošního roku se Elly zúčastnila songwriting kempu, kde s producenty Rony Janečkem (známým z působení v kapele John Wolfhooker), Jendou Vávrou (Ewa Farna, Debbi) a Argylem Singhem vytvořila silnou a osobitou skladbu The Angel's Share. Skladbu samotnou Elly popisuje následovně: "Song je o tom, jak se člověk vyrovnává se ztrátou někoho blízkého ať už během rozchodu dvou lidí, nebo jakékoli jiné ztráty. Je jedinečný právě tím, že si do něho může každý zasadit svůj vlastní příběh."

České národní kolo Eurovision Song Contest odstartovalo společné vystoupení všech nominovaných v pražském klubu Roxy 4. prosince. Večer odstartoval možnost hlasování pro favorita prostřednictvím mobilní aplikace nebo webových stránek, a to až do 11. prosince. V národním kole je 7 interpretů.

Elly 1

Zdroj foto: Pavla Hartmanová

Více informací: https://www.instagram.com/elly_musicofficial/?hl=en


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

O Čechách známých i neznámých

bohemia incognita 200Kniha Bohemia incognita neboli Čechy neznámé? Václava Žmolíka vznikla podle stejnojmenného třináctidílného televizního cyklu. Trošku připomíná Toulavou kameru. Václav Žmolík nás přivádí na míst...

Divadlo

Premiéra muzikálu v Brně: Ženy na pokraji nervového zhroucení

foto perexPodle známé filmové komedie Pedra Almodóvara  z roku 1988 se v londýnském West Endu pustili naslovo vzatí odborníci muzikálového  žánru, Jefrey Lane (libreto) a David Yazbek (hudba a text písní) do divadelní...

Film

Vraždy v kruhu

vrazdy 200Seriál Vraždy v kruhu má za sebou premiéru v České televizi, a proto se musíme zaměřit i na jeho literární předlohu. Napsala ji oblíbená spisovatelka Iva Procházková a kniha nese podtitul Muž na dně.

...