Vyplout a nečekat, co kdyby…

Vyplout a nečekat, co kdyby…

Tisk

MarZ Velryby 200Kapela MarZ vydává druhý singl Velryby z chystaného alba s názvem #silnouzenou.

 

 

Po úspěšném vydání prvního singlu Jen tak vychází druhá píseň Velryby z nového alba kapely MarZ, jejíž frontmankou je výrazná zpěvačka, kytaristka a skladatelka Markéta Zdeňková. Na první pohled je tato píseň plná protikladů: je to energická balada, píseň o zklamání s nádechem naděje, velrybí zpěv vznášející se nad hlubokými frekvencemi syntezátoru.

„Co může být na zklamání pozitivní? Především to, že přestanete žít v klamu. Poznáte, jak věci jsou ve skutečnosti, ne jen ve vašich představách. Může to bolet. Ale je to pevný bod, možná dokonce dno, od kterého se můžete odrazit. Velryby jsou pro mě symbolem ponoru do hloubky, ale i volnosti a svobody,“ přibližuje význam písně její autorka Markéta.

I kapela MarZ pojímá svou hudbu svobodomyslně. Nejde cíleně naproti módním trendům, zůstává věrná písničkářským kořenům, ale přirozeně integruje prvky z různých žánrů, které hudbě dobře slouží. Ve Velrybách a několika dalších skladbách z nového alba se pouští trochu do elektroniky, když basista Miloš Klápště (Aneta Langerová, Katarzia) plynule přechází z baskytary na syntezátory. Pilotní singl „Jen tak“ je rozhodně adept na rádiový hit. Zároveň ho trombónové sólo Štěpána Janouška posouvá do daleko jazzovější roviny.

„Nechci dělat kompromisy, to už jsem si zkusila v minulosti a není to moje cesta,” říká Markéta. „Takhle to slyšíme my, takhle se nám to líbí. Nejedno vydavatelství nás odmítlo, protože se naše hudba nehodí do žádné škatulky a taky je prý ‚příliš muzikantská’. To mě nejdřív naštvalo, ale i rozesmálo. Nakonec mi ale přijde osvobozující a posilující vzít věci do svých rukou. Naše nové album vychází v září pod mým vlastním labelem MarZ RecordZ. Nejen proto se bude jmenovat #silnouzenou.”

MarZ můžete živě slyšet na open-air koncertě 11.7. na nádvoří Betlémské kaple (Biograf Beltlémský) anebo na křtu alba 26.9. v dejvické Klubovně. Také si zahraje na několika festivalech jako například Okolo Třeboně nebo Letiště v Hranicích na Moravě.

Album můžete podpořit v právě probíhající crowdfundingové kampani na www.donio.cz/marz zakoupením zajímavých odměn, mimo jiné i exkluzivní nepublikované intimní sólo nahrávky právě vydaného singlu Velryby.

MarZ Velryby

Zdroj foto: Dorota Holubová

Více informací:

Rozcestník streamovacích platforem: https://linktr.ee/marz24
Koncert v Biograf Betlémský 11.7.: https://goout.net/cs/listky/marz/jrly/
Donio: https://www.donio.cz/marz
Web: www.marzband.cz


 

Přihlášení



Román Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Christiane F. – Můj druhý život

druhy200Všichni čtenáři si jistě vzpomenou na kultovní román My děti ze stanice ZOO, první knihu, která do světa otevřeně vyřvala berlínskou drogovou scénu. Neméně odstrašující bylo i filmové zpracování, kde si zahrál nedávno zesnulý David Bowie. Hrdince románu ...

Divadlo

Je přátelství víc než láska?

stara kapela200Studentská, a třebaže jen platonicky prožitá láska poznamená člověka na celý život. Ve většině případů zanechají tyto leckdy i první příznaky zamilovanosti příjemné vzpomínky. Najdou se však případy, které vyjdou z tohoto neopětovaného...

Film

Každé filmování je velké dobrodružství, říká herec a šansoniér Jiří Bartoň

jiri barton 200Nejen na zámku Libochovice, ale také v Praze a na dalších místech v Česku vznikal během léta německý historický film Ottilie von Faber-Castell. V jedné z rolí se objeví také Jiří Bartoň. Jde o velkoryse pojatý televizní projekt, který pro...