Nihil rozšiřuje řady esazlesa

Nihil rozšiřuje řady esazlesa

Tisk

esazlesa200Západočeský emo-hardcorový kvartet představuje nový singl s názvem Nihil. Jedná se již o druhý singl z připravovaného alba a potvrzuje skvělou formu kapely, která se vrací po šestileté tvůrčí pauze.

 

 

Celé album vyjde 13.9. a bude obsahovat í první singl Dny vydaný na konci roku 2023. Esazlesa potvrzují i na novince, že je zdobí kvalitní texty, epické kytarové riffy a nekompromisní rytmika, jenž se staly nedílnou součástí podstaty jejich hudby. "Až se dostaneš do situace, kdy budeš popírat okolí a možná i sám sebe, staneš se Nihilem,” nabízí kapela Esazlesa. “ Jestli na den, na měsíc, na rok je na Tobě. Poslechni nový singl a rozhodni se sám!"

O kapele: Esazlesa je západočeská formace založena roku 2009 v Chebu, která se pohybuje na pomezí emo hardcore a post rocku. Po několika EP a splitech se spřátelenými kapelami, vydala kapela v únoru 2017 své první dlouhohrající album "Společnost psů" u Day After Records. Hudba esazlesa je charakteristická syrovým zvukem, emocionálními texty a dynamickou strukturou, jenž si získala své fanoušky nejen v Čechách, ale i v zahraníčí, kde kapela absolvovala několik turné. Po dělší tvůrčí pauze začali esazlesa pracovat na nové desce, jejíž vydání plánují na rok 2024.

Složení:

  • Lukáš Bouška - kytara, zpěv
  • Jan Hrivňák - bicí
  • Tomáš Macek - kytara
  • Jan Tišer - basa


Diskografie:

  • Vyhlídky a konce - EP / 2010
  • Chtěl bych vidět svět dětskýma očima - SP / 2011
  • Five seconds to leave / esazlesa - LP split / 2012
  • St. Tropez - EP / 2013
  • Společnost psů - LP / 2017

esazlesa1
Umělec: esazlesa
Song: Nihil
Autor hudby: Lukáš Bouška, Tomáš Macek, Jan Hrivňák, Jan Tišer
Autor textu: Lukáš Bouška
Nahráno 2023 v Golden Hive studio - Amák

Více informací:

Multilink: https://orcd.co/esazlesa2

Facebook
ESAZLESA (@esazlesa) • Instagram photos and videos
Společnost psů | ESAZLESA (bandcamp.com)
Esazlesa | Spotify


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Kniha Turbulence ukazuje různé perspektivy

 

szalayNakladatelství Akropolis přichází s novinkou nazvanou Turbulence - od úspěšného britského spisovatele Davida Szalaye, který již za svá díla získal řadu ocenění a právem se řadí mezi uznávané britské autory.

...

Divadlo

Holešovská Regata 2014 nabídne i divadelní zážitky

regata 200Čtvrtý ročník rodinného festivalu Holešovská Regata se koná 20. – 21. června v areálu holešovského zámku. Právě u zámku úspěšně proběhla rekonstrukce nádvoří, což nalákalo organizátory festivalu k uspořádání několika divadelních ak...

Film

Zahradnictví: Dezertér. Pohnutá atmosféra 50. let pod rouškou břitkého humoru

zahradnictviStrach, beznaděj, nejistota. Režisér Jan Hřebejk přichází s emotivně laděným koprodukčním dramatem z dob ponuré československé historie z let