Tipy na čtení na začátek června

Tipy na čtení na začátek června

Tisk

kk 200Podívejte se, jaké novinky vycházejí v těchto dnech v Euromedia Group.
Nevidíte je, ale oni vidí vás...

Michal tráví dny i noci tím, že navštěvuje hřbitovy, opuštěné domy a místa, na kterých údajně straší. Svět ho zná jako úspěšného youtubera a „lovce zázraků“. Když se pak dozví, že kněz z jeho rodného města skončil za mřížemi za brutální vraždu, která navíc proběhla za velmi podezřelých okolností, vidí v tom dokonalou příležitost, jak získat další fanoušky.

Jenže jakmile dorazí domů, zjišťuje, že s knězem toho měl v dětství společného víc, než si myslel. Teprve když se s otcem Václavem po letech znovu setká, odhalí šokující události, které kněze k vraždě vedly, a okolnosti, jež rozumem pojmout nedovede. A zatímco čelí démonům vlastní minulosti, dozvídá se, že Václav možná nakonec není padouchem, ale hrdinou...

Nový mysteriózní thriller od autorky bestsellerů Šepot z lesa a Zvedá se vítr.

Vyjde také jako audiokniha pod nakladatelskou značkou Témbr
Čte: Jiří Vyorálek
Předpokládané datum vydání: 15. 6. 2024

Kateřina Surmanová se narodila v orwellovském roce v Hodoníně. Aktuálně žije v Odoleně Vodě s manželem Ondřejem Koutníkem (jehož příjmení nosí v občanském životě) a synem Tobinem. Pracovala jako dramaturgyně filmových festivalů, aby se nakonec věnovala psaní, k němuž měla blízko odmala. Působila jako novinářka v Hospodářských a Lidových novinách a vrátila se také k tvorbě vlastních příběhů. V roce 2022 jí vyšla prvotina Šepot z lesa (2022), následovaná o rok později románem Zvedá se vítr (2023).

Kateřina Surmanová: Tři Sekery, vydává Kalibr, 336 stran

kk tri sekery

Novinka od autorky bestsellerů Ostrov kamélií a Dům hedvábí

Úspěšná kuchařka Julie objeví na kanárském ostrově La Palma nad romantickou zátokou starou usedlost, která ji okamžitě učaruje. Mohla by si tady splnit svůj sen o malé restauraci u moře...? Navíc na úpatí útesu leží solná zahrada, kterou v rodinné tradici provozuje atraktivní Álvaro. Julie se do něj na první pohled zamiluje, a také on je jí nakloněn.
Avšak zdánlivě jednoduché věci se v životě často ukážou jako naopak velmi komplikované…

Tabea Bachová byla operní dramaturgyní, než se začala naplno věnovat psaní a literatuře. Narodila se v Hölderlinově městě Tübingenu a vyrůstala v jižním Německu a ve Francii. Studium ji zavedlo do Mnichova a Florencie. Dnes žije se svým mužem v idylické vesnici ve Schwarzwaldu, výchozím bodu jejích četných cest do celého světa. Nádherné krajiny, které přitom poznává, se pak vynořují jako kulisy v jejích ženských románech. Euromedia Group již vydala dvě autorčiny trilogie Ostrov kamélií (2018-2020) a Dům hedvábí (2022-2023). Autorku můžete sledovat na Facebooku https://www.facebook.com/TabeaBachAutorin/ nebo na Instagramu https://www.instagram.com › tabeabachautorin

Tabea Bachová: Slunce nad solnou zahradou, přeložila Blanka Pscheidtová, vydalo nakladatelství Ikar, 304 stran

kk slunce nad solnou zahradou

Patnáctý román oceňovaného amerického prozaika je monumentální rodinnou ságou s duchařskými prvky

V roce 1941 závodí Rachel Brewsterová v Aspenu v Coloradu na národním mistrovství ve sjezdu a slalomu. Malá Ray, jak se jí říká, neskončí ani zdaleka na stupních vítězů, ale podaří se jí otěhotnět.

Doma v Nové Anglii se potom stane lyžařskou instruktorkou. Její syn Adam vyrůstá v rodině, která se vymyká konvencím a vyhýbá se otázkám týkajícím se pohnuté minulosti.

Po mnoha letech se Adam vydá hledat odpovědi právě do Aspenu. V hotelu Jerome, kde byl počat, se setká s několika duchy. A nejsou to první ani poslední přízraky, které uvidí…

Patnáctý román Johna Irvinga je monumentální rodinná sága, čtivý a dramatický příběh s duchařskými prvky.

John Irving se narodil v Exeteru roku 1942. Studoval na řadě univerzit (Pittsburgh, Vídeň, New Hampshire, Iowa) a až do 70. let tam také přednášel. První román Svobodu medvědům vydal roku 1968 (č. 1994), nedlouho poté následovaly další dvě knihy: Pitná kúra (1972, č. 1994) a Manželství do 158 liber (1974, č. 1995 pod názvem 158 librová svatba). Celosvětovou proslulost si získal románem Svět podle Garpa (1978, č. 1987) a zařadil se tak k nejčtenějším americkým prozaikům. Jeho další díla už patřila k zaručeným bestsellerům – Pravidla moštárny, Modlitba za Owena Meanyho, Syn cirkusu – a některá byla také úspěšně zfilmována. Roku 1996 vydal autobiografickou knihu Imaginární přítelkyně, v níž se vyznává ze své celoživotní vášně – zápasení. Česky dále vyšla díla Čtvrtá ruka (2002), Dokud tě nenajdu (2006), Poslední noc na Klikaté řece (2010) a V jedné osobě (2013). Vydáním nejnovějšího románu Poslední lanovka je Irvingovo dílo v češtině opět kompletní.

John Irving: Poslední lanovka, přeložil Štěpán Jindra, vydalo nakladatelství Odeon, 952 stran

kk posledni lanovka

Nový případ agentky Jessicy Blackwoodové

Agentka Jessica Blackwoodová vyřešila už dva velké případy a jako vycházející hvězda FBI se stále musí vyrovnávat se svou nekonvenční minulostí iluzionistky. Pravidelně se teď také radí se svým excentrickým dědečkem, někdejším skvělým kouzelníkem, jehož vnímá jako svého učitele, přestože ho kdysi nemohla vystát...

A pak se jedna rutinní sledovačka změní zničehonic v drama a Jessica musí bojovat o život, když se na místě objeví vyšinutá žena s dítětem v náručí a zaútočí na ni nožem.

Téhož dne se krátce po silném zemětřesení, které zasáhne východní pobřeží, začne po internetu šířit podivné video, na němž fyzik Peter Devon, nositel Nobelovy ceny, který už je osm let po smrti, předpovídá místo i datum zemětřesení. A nedlouho poté je nalezena mrtvola neznámé ženy, která popisem odpovídá útočnici, s níž se Jessica střetla.

Vyšetřování série zdánlivě nesouvisejících, ale stejně tak bizarních a temných zločinů zavede Jessicu do coloradské pouště a do vísky, po níž se jednoduše slehla zem, a mladá agentka zjišťuje, že se bude muset popasovat s něčím chmurnějším a mocnějším, než by kdokoliv čekal. S něčím tak zvráceným, že za tím může stát jen jediný člověk – Čaroděj.

Příběh volně navazuje na autorovy knihy Vrah andělů (2022) a Jméno ďábla (2023)

Andrew Mayne (*1973) je autorem bestsellerů Šelma (2018), Hračkář (2019), Teorie vraždy (2019), Temný vzorec (2020), Dívka pod hladinou (2021), Černý korál (2022), Námořní bouře (2023), Vrah andělů (2022) a Jméno ďábla (2023). Byl nominován na cenu Edgar, je hvězdou televizního pořadu Don’t Trust Andrew Mayne a rovněž vystupuje jako kouzelník – první světové turné jako iluzionista absolvoval, když byl ještě teenager, a posléze spolupracoval s takovými legendami, jako jsou Penn & Teller, David Blaine nebo David Copperfield. Uvádí také podcast Weird Things. V potápěčském obleku, který využívá umělou inteligenci a který si sám navrhl pro speciální díl pořadu Shark Week nazvaný Andrew Mayne: Ghost Diver, plaval po boku velkých bílých žraloků. Více se o autorovi dozvíte na https://andrewmayne.com/

Andrew Mayne: Pád do temnoty, přeložil Milan Lžička, vydal Kalibr, 328 stran

kk pad do temnoty

ČESKO NA GRILU

Soubor receptů pro milovníky grilování vás překvapí svojí rozmanitostí a naladí vás do pohodové atmosféry, která ke grilování patří. Vybere si každý, ať už máte rádi masové, vegetariánské nebo třeba sladké úpravy jídel z grilu. Krkovice, lilek, štrúdl, ryby nebo třeba burgery – to vše je tu pohromadě ve více než stovce receptů, s nimiž zabodujete na každé gril párty, vykouzlíte spokojené úsměvy na tvářích vašich strávníků a tím si zajistíte skvělou náladu při setkáních s rodinou i přáteli.

Inspirujte se vyzkoušenými recepty z televizní show Česko na grilu, nalistujte příslušnou stránku a … hlavně rozpalte grily!

Česko na grilu, vydává nakladatelství Esence ve spolupráci s FTV Prima a agenturou Solootions, 192 stran

kk cesko na grilu

Občas láska potřebuje trochu popostrčit...

Rosie Grahamová má problém. Vlastně hned několik problémů... Právě dala výpověď v práci, aby se mohla naplno věnovat spisovatelské kariéře. Své rodině to zatím neřekla, a teď má navíc děsný tvůrčí blok. Všechno se na ni sype. A to doslova. V bytě se na ni dokonce zřítil strop.

Naštěstí má náhradní klíč ke garsonce své nejlepší kamarádky Liny, která je zrovna na líbánkách. To však vůbec netuší, že její útočiště už zabral někdo jiný. Lucas. Linin bratranec, kterého Rosie už několik měsíců tajně stalkuje na Instagramu – je totiž neodolatelný...

Když se tihle dva nakonec domluví na dočasném spolubydlení, ani jeden z nich ještě netuší, že by to mohlo

Elena Armas je španělská spisovatelka, a jak sama dobrovolně přiznává, beznadějná romantička a hrdá sběratelka knih. Po letech, kdy hltala příběhy se šťastným koncem a často – no dobrá, spíš v jednom kuse – o nich vykládala, se konečně rozhodla sebrat odvahu a napsat něco sama. Doufá, že se vám z jejích příběhů tro¬chu rychleji rozbuší srdce, zpotí dlaně a tváře zrůžoví tak, že vám budou lidé nakukovat přes rameno, aby se podívali, co právě čtete. Více se o autorce dozvíte na www.authorelenaarmas.com

Od autorky již vyšlo:

Láska po španělsku

Catalina opravdu zoufale potřebuje doprovod na svatbu své sestry. Zvlášť když tak trochu zalhala o tom, že má v Americe přítele. Celá rodina i známí teď čekají, až jim ho představí. Zvědavý je samozřejmě i její bývalý přítel se svou současnou snoubenkou. Catalina má jen měsíc na to, aby našla někoho, kdo bude ochotný přeletět Atlantik a krýt jí záda. Let z New Yorku do Španělska není zrovna krátký a její rodinu nebude vůbec snadné oklamat. Doprovod jí překvapivě nabídne dvoumetrový modrooký Aaron Blackford, kolega z práce, který ji ale jinak věčně rozčiluje. Catalina proto se souhlasem váhá. Svatba se ale blíží a Aaron se nakonec zdá být nejlepší volbou. A co když mimo kancelář není až tak hrozný...?

Elena Armas: Americký milostný experiment, přeložila Ivana Kadlecová, vydává nakladatelství Ikar, 400 stran

kk americky milostny experiment

Patnáctý případ inspektorky Kim Stoneové

Je to přesně pětadvacet let, co beze stopy zmizela sedmiletá Melody Jonesová. K jejímu únosu a vraždě se už přiznala spousta podivínů a podvodníků, ale tentokrát přišel na policejní stanici někdo, koho rozhodně nečekali – bohatý podnikatel a filantrop Steven Harte, který tvrdí, že o tom starém případu něco ví.

Vzápětí obdrží Kim Stoneová zprávu, že se z místní družiny ztratila osmiletá Grace Lennardová. Steven je ochoten mluvit pouze s Kim a rozehrává s ní chladnokrevnou psychologickou partii.

Ještě náročnější souboj čeká na Kim za dveřmi vězení, kde si pro ni její úhlavní soupeřka, doktorka Alexandra Thorneová, připravila doslova výbušné tajemství. Odhalí ho jen výměnou za svobodu…

Angela Marsonsová (*1968) pochází ze středoanglické průmyslové oblasti Black Country, kde dodnes žije se svou partnerkou. Kariéru spisovatelky zahájila společenskými romány My Name Is (2013) a The Middle Child (2014), poté se začala věnovat kriminální próze a napsala Němý křik, první případ Kim Stoneové (2015, č. 2016). Ten zaznamenal fenomenální úspěch: déle než měsíc vévodil žebříčku bestsellerů britského Amazonu, periodika The Guardian a The Bookseller ho zařadila mezi deset nejlepších krimi roku a započal sérii, jež se nakonec rozrostla do (zatím) sedmnáctidílné řady, doplněné prequelem celé série s názvem První krev (2019, č. 2021). Případy Kim Stoneové byly přeloženy do 29 jazyků a celosvětové prodeje již přesáhly hranici pěti milionů výtisků. Česky vyšel též autorčin romantický příběh Štěstí na přáni (Ikar, 2022). Více o autorce se můžete dozvědět na www.angelamarsons-books.com

Z Případů Kim Stoneové česky zatím vyšlo:
Němý křik * Ďábelské hry * Tichá modlitba * Otevřený hrob * Pokrevní pouto * Pohřbená pravda * Zlámané kosti * Skryté karty * Osudný slib * Mrtvé vzpomínky * Dětské duše * První krev (prequel celé série) * Vražedná mysl * Smrtící volání * Spletité lži

Angela Marsonsová: Uloupené dívky, přeložila Jana Kunová, vydalo nakladatelství Kalibr, 352 stran

kk uloupene divky

Více informací: www.euromedia.cz


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Naučte se, Jak pozorovat ptáky

jak pozorovat ptaky 200V květnu vydalo nakladatelství CPRess unikátní příručku jak pro laickou veřejnost, tak pro zkušené ornitology Jak pozorovat ptáky. Autor Antonín Krása si vybral 122 nejběžnějších ptáčků a připravil nám spolu s ilustracemi...

Divadlo

Kočka na rozpálené plechové střeše
ImageLáska, hádky, chtivost, závist, nemoc, alkohol – život? Nadčasovou divadelní hru si tentokrát rozebralo Divadlo Šumperk pod režijním vedením Petra Štindla.
...

Film

Jiřího Menzela léta rozmarná i hořká

menzelobalka perexObčas se i mezi režiséry vyskytne takový, který zatouží svým divákům sdělit, co všechno prožil a jak se kdy zachoval, zpravidla s výraznou tendencí hájit svá někdejší rozhodnutí a počiny. Tak si počínali pánové Jiří Weiss, Otakar Vá...