Navštivte Lumina Park v Praze a užijte si procházku čtyřmi tajemnými zahradami
Banner

Navštivte Lumina Park v Praze a užijte si procházku čtyřmi tajemnými zahradami

Tisk

Lumina-Park-perexLumina Park, oblíbená audiovizuální atrakce, se po roce vrátil zpátky do Prahy. Minulý rok vás přenesl do pohádkového světa Alenky z Říše divů, letos vám nabídne kouzlo Tajemných zahrad.

Jedinečná atmosféra, miliony LED světýlek a interaktivní hrací prvky jsou zárukou, že si návštěvu parku užijí děti i dospělí. Co všechno na vás čeká?

Čtyři unikátní zóny, čtyři různé zážitky

Tajemné zahrady jsou rozdělené na čtyři zóny. Při návštěvě nejdříve vstoupíte do zóny věnované kultovním hrám, z nichž některé si můžete i vyzkoušet. Projdete labyrintem, pohrajete si a vyfotíte se ve svítících autech. Následuje zóna hudby plná instalací, na kterých si můžete i sami zahrát rozmanité melodie. Tóny trubky, klavíru i harfy vás okouzlí a kdoví, třeba si i zatančíte do rytmu jejich hudby.

Lumina-Park-Zahrada umeni 1

Zahrada umění

Zahrada umění představí známá i originální umělecká díla. Nakouknete do Van Goghova pokoje a budete moct obdivovat například malou ukázku z tvorby Alfonse Muchy nebo Dívku s perlou. Na konci procházky otestujete svou odvahu v zóně zasvěcené strachu. Budete čelit duchům, netopýrům i pavoukům a po překonání této části budete mít dobrý pocit z toho, že jste všem těmto stvořením dokázali nebojácně čelit.

Lumina-Park-Zahrada strachu

Zahrada strachu

V parku uvidíte i tyto unikátní umělecké instalace: „Srdce“ a „Lesní duchové“ od Marthy Mulawa, „Abstraktní masky“ od Oleny Glinka a „Netopýři“ a „Zlé květiny“ od Jarosława Koziara. Pokud chcete, můžete si během objevování zahrad zahrát i online kvíz. Při vchodu do parku stačí jednoduše naskenovat QR kód a hned poté můžete začít s vyplňováním.

Jak se do Lumina Parku dostanete

Lumina Park se nachází u areálu Koupaliště Džbán a vstup najdete v ulici Nad Lávkou. Pokud využijete městskou hromadnou dopravu, dojeďte na tramvajovou zastávku Nad Džbánem nebo na stanici metra A Nádraží Veleslavín, odkud je park vzdálený 10 minut chůze. Přímo před areálem se nachází velké parkoviště, na kterém lze zaparkovat zdarma, takže můžete bez obav dorazit i autem.

Lumina-Park-Zahrada her 2

Zahrada her

Vstupenky a další důležité informace

Procházka Lumina Parkem je dlouhá cca 1,5 km a zvládnete ji přibližně za hodinu. Trasa je vhodná i pro kočárky. Do parku je povolen i vstup se psy, ale pes musí být po celou dobu návštěvy na vodítku, mít nasazený náhubek a nesmí vstupovat na světelné atrakce.

Park je otevřen každý den do 25. 2. 2024. Do 4. 2. je otevírací doba od 17:00 do 21:00, od 5. 2. do 25. 2. od 17:30 do 21:00. Posledním návštěvníkům bude umožněn vstup ve 20:00. Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo na webových stránkách Lumina Parku.

Vstupné:
Děti do dvou let: zdarma
Zvýhodněné (děti do 18 let, studenti do 26 let s platným průkazem ISIC, senioři nad 65 let, držitelé průkazu ZTP/P a jejich doprovod): 240 Kč – pondělí-čtvrtek, 260 Kč – pátek-neděle, svátky
Standardní: 280 Kč – pondělí-čtvrtek, 310 Kč – pátek-neděle, svátky
Rodinné: 900 Kč – pondělí-čtvrtek, 1050 Kč – pátek-neděle, svátky

Zdroj fotografií: https://luminapark.cz/galerie/

 


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Joakim Brodén před Masters of Rock vzkazuje: „Ještě Jedno Pivo!!!!“

sabaton 200Metalovou kapelu Sabaton, v jejímž čele stojí charismatický Švéd s českými kořeny Joakim Brodén, není třeba příliš představovat. Češi si jejich hudbu plnou válečných motivů zamilovali a každé jejich vystoupení je...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...


Literatura

Hypnosis je pohled do mysli masového vraha

big hypnosis-treti-velka-destrukce-3JS-326805 200Hudební a filmový vydavatel Petr Junek přichází s dalším pokračováním své apokalyptické série, které dostalo název Hypnosis – Třetí velká destrukce. Tentokrát o...

Divadlo

Tragédie Kapuletů a Monteků navléknutá do baletních střevíců

romeoajulie 200Kdo by neznal nejslavnější příběh všech dob, který pojednává o zamilované veronské dvojici, jejíž láska se kvůli nepřátelství dvou vlivných rodin dočkala tragického konce. Jen málokdo si už ale dokáže představit, že by tato tragédie mohla ...

Film

Kdo bude první vrahem pokřivených vztahů? Hodný syn?

altZanedlouho vstoupí do českých kin dramatický snímek z chladného severu s pohledem na pokřivený vztah matky a syna. Kritiky i veřejností ceněné dílo nabízí sondu do křehké pavučiny citů, rodinných vazeb a emocí. Je skutečně prvotina režisérky Zaidy Berg...