Hoďte starosti za hlavu, mobil do trávy a vyrazte do lesa!

Hoďte starosti za hlavu, mobil do trávy a vyrazte do lesa!

Tisk

Dary PošumavíTrápí vás častý stres v práci? Netrávíte se svými dětmi tolik času, kolik by si zasloužily? Máte pocit, že ten kolotoč každodenních povinností nejde zastavit? Pokud ano, je třeba bouchnout do stolu, sbalit kufry a vyrazit na Šumavu!

 

Šumavské lesy od nepaměti lákaly k prozkoumání, voněly po jehličí a měly v sobě cosi magického. Děti i dospělí v nich hledali drobné dary, poznání ale i dobrodružství. A právě kniha Dary Pošumaví takové dobrodružství přináší. Tento výborný průvodce Pošumavím bude skvělým společníkem nejen na cestách, ale i ve světě kreativity, gastronomie, zábavy a příjemně strávených chvil s vašimi dětmi.

Dovolte si na chvilku zavzpomínat na své dětství, na krásné bezstarostné období plné her, svobody a radosti. Buďte svým dětem blíž!

Carovna svatojanska nocm

Jistě vás teď napadá otázka, jak s tím vším souvisí kniha Dary Pošumaví a v čem je rozdílná od běžně dostupné dětské literatury. Odpovědí je hned několik:

 1. má netradiční formát typu pracovního sešitu
 2. podporuje blízký vztah rodičů k dětem
 3. je certifikovaná značkou ŠUMAVA - originální produkt
 4. vybízí k návratu k přírodě
 5. podporuje kreativitu dětí i dospělých
 6. je plná nádherných obrázků od šumavské ilustrátorky Veroniky Víchové
 7. obsahuje tipy na lesní hry i několik receptů
 8. je jakýmsi malým průvodcem Pošumavím
 9. je edukačně zaměřená
 10. provází čtenáře celým kalendářním rokem a seznamuje je s tradicemi a zvyky
 11. má pět zajímavých částí 

Mohlo by se napsat ještě několik bodů k tomu, čím vším jsou Dary Pošumaví, ale už by se zavřely dveře vaší zdravé zvídavosti, a to by byla škoda.

Tvoreni z daru prirodyP


Pokud vás ale kniha v nějakém ohledu zaujala, můžete si k ní přečíst třeba recenzi:
https://www.ctemeceskeautory.cz/2021/10/recenze-dary-posumavi-lucie-oudova.html


Nebo si jí zčásti prolistovat:
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/67494545/dary-posumavi/

Dary Pošumaví

Věřím, že v tento okamžik jste již jednou nohou na cestě k pořádnému odpočinku!

Vaše Lucie Oudová – autorka knihy Dary Pošumaví

Lucie Oudova - foto Annie Vetyšková

Foto: Annie Vetyšková


 

PřihlášeníNEJ za měsíc

Aneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Premiéry nepatří mezi mé oblíbené dny, říká herečka Jaroslava Tihelková

jarka tihelkova 200Komediální i charakterní herečka, která má navíc muzikální talent, což dokázala třeba v titulní roli dnes už legendárního muzikálu Hello, Dolly! - Tak nějak lze jen velice stručně charakterizovat Jaroslavu Tihelkovou, dlouholeto...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...


Literatura

Živé historky ze starého světa

jerome klapka perexKdyž se řekne Jerome Klapka Jerome, vybaví se vám nejspíš Tři muži ve člunu. Ty zná přece každý! V nedávno vydané knize s předlouhým názvem O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění najdete drobnější a méně známé prózy ...

Divadlo

BRANICKÝ ZÁZRAK: Protančit se s lidmi bez domova zpátky k radosti ze života

branicky zazrak 200Humorná nadsázka, originální autorská hudba, hravá choreografie i netradiční pojetí společenských i ryze osobních témat. Nový divadelní muzikál Branický zázrak Jana Svěráka a Tomáše Kluse bude uveden hned na dvou divadelních scénách....

Film

Fénix s polámanými křídly

fenix200Další drama na programu Severské filmové zimy, tentokrát z Norska. Znovu se setkáváme s partnerskou dvojicí umělců. Možná vám to připomíná dříve představený finský film Nicota, ale nemusíte se bát, že by šlo o stejný příběh. Umělecká ega jsou jediným po...