Bizarní Česko. Více než 100 tipů na výlety do míst, která vás ohromí

Bizarní Česko. Více než 100 tipů na výlety do míst, která vás ohromí

Tisk

Bizarní ČeskoNovinář Jakub Pokorný, který se hodně zaměřuje na výletní místa po celé republice, vydal svou další knihu, tentokrát pojednávající o nejvíce bizarních výletních místech v Česku, která byste rozhodně měli navštívit. Příjemná publikace s mnoha barevnými fotografiemi vás hned naladí na cestování a dozvíte se spoustu zajímavostí o místech, o nichž jste možná ani neslyšeli. Čeká na vás více než 100 tipů na výlety do míst, která vás dozajista ohromí!

Víte, že v Brdech je jediný bývalý sklad jaderných zbraní na světě, který je zároveň přístupný veřejnosti? Dále u nás máme i jezero kyseliny sírové, první dinopark na zahradě rodinného domku nebo rozhlednu „sedící“ na kotli tepelné elektrárny.

Novinář MF DNES Jakub Pokorný, autor populární rubriky Český výletník, která slaví už 10 let, sestavil novou knihu jako průvodce místy, která jsou nějakým způsobem kuriózní, ujetá, bizarní, zvláštní, překvapivá a výjimečná. V Česku na ně narazíte překvapivě na každém kroku, i když si to třeba hned neuvědomíte.

Vezměte si už jen to, jak podivně musí na někoho, kdo ho vidí prvně, působit vysílač na Ještědu nebo restaurace v sudu v Libverdě. Anebo historická krčma Dětenice, kde servírka hosta klidně přivítá větou: „Přišel ses nažrat, pacholku?“

Bizarních lokalit se v knize nashromáždilo více než sto. Některé vyčnívají zvláštním jménem, nezapomnělo se však ani na neobvyklou architekturu a různé netradiční sbírky a muzea.

Posledním, trochu vybočujícím bonusem je legendární „chaloupka na pilíři“, kterou autor navštívil těsně před jejím zničením.

Knížka je psána dost popularizačně, ale pohodově a z vlastního pohledu autora, který je přátelský a otevřený ke čtenářům, zkrátka takový parťák a kamarád na cesty zvoucí vás na výlety do opravdu zajímavých míst. Já sama jsem se díky knížce dozvěděla spoustu věcí, které jsem nevěděla a určitě se jednou na některá místa ráda podívám! Líbí se mi i rozdělení kapitol na Bizarní architekturu, Anomálie na mapě, Atrakce, které vznikly náhodou, nehodou, nezamyšleně či nedopatřením, Místa s kuriózním jménem, Místa s pohnutou historií, Neobvyklé sbírky, Zábavní parky a muzea, Zvláštní konstrukce v krajině, Zadáno pro děti, Recese a blázniviny, nebo třeba Mystická místa či ta s hororovou atmosférou. Samozřejmě nechybí ani pozvánka na místa dýchající historií, kde už dávno nikdo nebydlí a domy chátrají či zejí prázdnotou.

Bizarní Česko

Název: Bizarní Česko
Autor: Jakub Pokorný
Nakladatelství: Pangea/ Dobrovský
Rok vydání: 2024
Počet stran: 312
Hodnocení: 75%

https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/nejbizarnejsi-mista-ceske-republiky-627391707


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Pavel Nový: Karlova Studánka je perla a poklad

Novy perex
Karlovu Studánku navštívil držitel Českého lva, herec Pavel Nový, který  v pořadu S vámi mě baví svět… a ze mě (země) se zachvěla, zavzpomínal na českou komedii století S tebou mě baví svět. Jistě si každý z nás vybaví tři tatínky, jedoucí na...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...


Literatura

Život může být tak snadný

zivot muze byt tak snadny 200V říjnu vydalo nakladatelství Moba knihu německých autorů Inga Froböse a Petera Grossmanna Život může být tak snadný, která vám pomůže vyznat se v džungli rozhodnutí a usnadnit život. Podtitul „Nejlepší manuá...

Divadlo

Vaření s Elvisem

Elvis perexNa scénu Divadla pod Palmovkou přišel sám Elvis Presley. Přiznám se, že i když jsem si před návštěvou tohoto představení přečetla o něco z toho, co o hře bylo publikováno, přesto jsem se tak trochu obávala, co vlastně uvidím. Komedii se zpěvy? Tašk...

Film

52. edice zlínského festivalu filmů pro děti a mládež klepe na dveře

altPřelom května a června bude ve Zlíně již tradičně patřit Mezinárodnímu festivalu filmů pro děti a mládež. Nejen kinosály, ale i zlínské ulice ožijí festivalovým ruchem, dětským smíchem a brebentěním, dobrou hudbou a specifickým klapot...