Navštivte fantazijní svět Tima Burtona a nahlédněte do zákulisí jeho tvorby

Navštivte fantazijní svět Tima Burtona a nahlédněte do zákulisí jeho tvorby

Tisk

Vystava Tim Burton perexStřihoruký Edward. Beetlejuice. Karlík a továrna na čokoládu. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Planeta opic. Mrtvá nevěsta. Wednesday. To jsou jen některé z filmů, které Tima Burtona proslavily po celém světě.

Tim Burton je režisér, producent, spisovatel, básník, výtvarník a ilustrátor. Tento americký filmový vizionář propojuje nevinný svět dětství s temnou stránkou lidské existence a vypráví příběhy napříč žánry a styly včetně oživení stop motion animace. I když jsou jeho příběhy temně laděné, nikdy v nich nechybí ani humor a nadsázka. Výstava, která vám přiblíží jeho více než padesátiletou uměleckou dráhu, se po deseti letech vrací do Prahy a přináší i materiál z posledních Burtonových projektů.

Vystava Tim Burton

Cesta do hlubin Burtonovy fantazie

Na výstavě nazvané Návraty uvidíte 600 děl, které mapují Burtonovu uměleckou cestu. Výstava je umístěna ve dvou místnostech. V té první uvidíte skici, kresby, malby a sochy. Nahlédnete také do pracovny Tima Burtona. Uvidíte, jak vypadá jeho pracovní stůl, zjistíte, jaké barvy používá, a budete moct obdivovat falší skici souvisejícími s jeho projekty.

Vystava Tim Burton 1

Druhá místnost je plná velkých laminátových koulí, které jsou pokryté skleněnými kukátky. Uvnitř nich se nacházejí loutky představující známe postavy z Burtonových postav, takže zde uvidíte například hrdiny netypické pohádky Mrtvá nevěsta nebo loutky patřící Enochovi, klukovi ze Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Loutky jsou umístěné v prostředí, ve kterém se odehrávají i jejich příběhy, a nasvícené. Protože se na ně díky kukátkům můžete podívat z různých úhlů, budete mít pocit, jako byste nahlédli přímo do hlubin Burtonovy fantazie.

Vystava Tim Burton 2

Kromě těchto loutek zde najdete také další skici i fotografie. Budete moct také nahlédnout do fotografických knih zobrazujících zákulisí natáčení Burtonových filmů. Burton tyto knihy sestavuje a nechává vytisknout a nakonec je daruje všem, kteří se na daném filmu podíleli. Na výstavě nenajdete fyzické kopie knih, nýbrž si budete moct prohlédnout jejich elektronickou verzi. Navštivte podivný svět Tima Burtona a nechte se okouzlit jeho kreativitou!

Vystava Tim Burton 3

Vstupenky a další důležité informace

Výstavu najdete v Obecním domě čp. 1090/5, který stojí na Náměstí Republiky v Praze. Pokud se rozhodnete využít pražskou MHD, nejblíže jsou stanice metra Náměstí Republiky a Můstek a stanice tramvaje Náměstí Republiky, Jindřišská a Masarykovo nádraží.

Na místě je šatna, která se nachází nad schodištěm hlavního vstupu. Můžete si do ní zdarma uložit odložit oblečení a batohy. Na výstavě platí zákaz fotografování a dotýkání se vystavených děl. Vstup se zvířaty není povolen. Vjezd s kočárkem není možný, avšak můžete s kočárkem vyjet výtahem až k výstavě a nechat jej na přilehlé chodbě. Výstava je doporučena pro děti od 10 let výše.

Výstava je otevřena každý den včetně státních svátků od 10:00 do 19:00 až do 30. září 2024. Vstupenky můžete koupit v síti Ticketmaster, na pokladně Obecního domu nebo na místě přes QR kód. Poslední návštěvníci budou na výstavu vpuštěni v 18:00.

Vystava Tim Burton plakat

Vstupné:
Pondělí:
- jednotné vstupné: 350 Kč
Úterý–pátek:
- dospělí: 450 Kč
- studenti, senioři, ZTP, ZTP/P: 400 Kč
- děti (3-12 let): 300 Kč
- rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 12 let, 1 dospělý + 3 děti do 12 let): 1050 Kč
- rodinné vstupné (1 dospělý + 2 děti do 12 let): 750 Kč
- školy (cena za 1 dítě, skupina min. 10 dětí, pedagog zdarma): 250 Kč
Sobota – neděle:
- dospělí: 500 Kč
- studenti, senioři, ZTP, ZTP/P: 450 Kč
- děti (3-12 let): 400 Kč
- rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 12 let, 1 dospělý + 3 děti do 12 let): 1150 Kč
- rodinné vstupné (1 dospělý + 2 děti do 12 let): 850 Kč
Děti do 3 let mají vstup zdarma. Studentská sleva je poskytována pouze do 26 let. Seniorská sleva je určená osobám starším 65 let. Průvodci ZTP/P mají vstup zdarma.

Od pátku 28.6 do konce prázdnin získají děti na oslavu konce školního roku slevu 150,- Kč na nové plakáty Mrtvé nevěsty a The last of its kind. Ukázat vysvědčení není potřeba.

Zdroj: timburtonpraha.cz


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tomáš Savka: Vždy jsem zpíval víc s holkama

savkaMaybe perexTomáš Savka navazuje na sérii tématických koncertů a tak ve středu 28. května navodí v Divadle v Rytířské pravou májovou atmosféru pomocí živé hudby a zamilovaných swingových melodií. V s...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...


Literatura

Pojďme podpořit českou tvorbu: Sochař

sochar200Česká detektivka Sochař od Artura Janouška spatřila světlo světa díky nakladatelství Kalibr v červnu. Strohá obálka se slovy „neposlechneš – zemřeš, poslechneš – zemřeš také“ láká na mrazivý příběh, necháte se strhnout ke čtení?

...

Divadlo

Festival Apostrof zve milovníky evropského divadla

altJiž čtrnáctý ročník divadelního festivalu nezávislé a amatérské tvorby startuje poslední červnový den. Celkem devět představení ve čtyřech dnech se odehraje v Divadle Na Zábradlí a v experimentálních prostorech NoDu. Objeví se ...

Film

Zimní příběh nemá se zimou nic společného

Zimni pribeh 200Film Zimní příběh (2014) je tak trochu mýtický, romantický i poetický. Herci Collin Farrell a nevinná Jessica Brown Findlay v něm prožívají nečekaně zajímavé a originální romantické sit...