Srdce a hlava. Přívětivý příběh pro děti
Banner

Srdce a hlava. Přívětivý příběh pro děti

Tisk

Srdce a hlavaPřívětivý příběh, který zahřeje u srdce malé i velké čtenáře. Tak by se dala stručně charakterizovat knížka americké autorky Nishi Singhal s názvem“ Srdce a Mysl“ – Příběh o přátelství. V této útlé knížce se však skrývá mnohem více. Pomocí dvou kreslených postaviček – Srdce, kde je symbolika evidentní a porozumí jí i děti mladšího věku, a Robota, který ztvárňuje „hlavu“ – tudíž mysl či jednoduše racionálno, se děti seznamují s jejich vzájemnou spoluprací.

Popisují, jaké máme nepřeberné množství možností ve svém životě, jak dokážeme mít rádi bez podmínek a předsudků či jak si užít moc přítomného okamžiku. Sama autorka vyzdvihuje skutečnost, že pokud budou srdce a hlava sobě navzájem oporou, budou si naslouchat a podporovat se, je to nejlepší co pro sebe mohou udělat.

Samotný příběh, který je obsahem celé knihy, je poutavý, jednoduchý, vhodný i pro malého čtenáře. Ilustrace zabírají ve většině případů celou stranu a jsou doplněny krátkými texty, do nichž jsou vloženy. Závěr je rozšířen o otázky k diskuzi, které podněcují čtenáře k širšímu i hlubšímu pochopení příběhu, a ukazují tak další možnosti, jak lze s knihou pracovat. Dále zde nalezneme dvě praktická cvičení, která vám dávají jednoduchý návod, jak lze udržovat „srdce“ a „hlavu“ v rovnováze či žít v přítomném okamžiku „Tady a teď“.

Celkové zpracování příběhu i vzhled knížky se mi i mé šestileté dceři velmi líbil. Chtěla bych vyzdvihnout samotný nápad a líbivé ilustrace. Dokázala bych si představit, že by v závěru knihy mohlo být více jednotlivých cvičení. Jinak nemám knize co vytknout a rozumím tomu, že přiblížit, jednoduše řečeno metodu „mindfulness“ mladším dětem či i širší veřejnosti může být náročnější na zpracování. Autorka se ho však zhostila se ctí.

Srdce a hlava


Název knihy: Srdce a hlava
Autor: Singhal Nishi
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2023
Počet stran: 32
Pro děti od: 4 let
Hodnocení: 80%

https://www.grada.cz/srdce-a-hlava-13583/


 
Banner

Hledat

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

Rychle mluvit, pomalu psát

lauren 200Gilmorova děvčata pro mě byl vždy seriál, který pohladí na duši a pobaví naprosto unikátními osobnostmi z malého městečka Stars Hollow v Connecticutu. Během dlouhých let opakování seriálu se mé sympatie k jednotlivým hrdinům zvětšovaly, a když do s...

Divadlo

Červnové novinky na Dramoxu: kultovní Spalovač mrtvol a autorská tvorba Slávy Daubnerové

SpalovacMrtvolOnline platforma Dramox.cz přináší každý měsíc několik novinek z českých i zahraničních divadelních scén. V červnu nabídku obohatil Spalovač mrtvol z Divadla Petra Bezruče v Ostravě a Masterpiece slovenské autorky Slávy Daubnerové.

...

Film

20 let Projektu100

projekt pernyden perexProjekt 100 byl poprvé uveden do českých kin v roce 1995. Dnes již slaví 20-té výročí. Za jeho působení bylo do kiny uvedeno 179 filmů a vidělo je přes 800 tisíc diváků.