Knížka Ali a dívka ze studny je fantasy pro starší školáky. Zažijte dobrodružství v jiné dimenzi!

Knížka Ali a dívka ze studny je fantasy pro starší školáky. Zažijte dobrodružství v jiné dimenzi!

Tisk

Ali a dívka ze studnyFúze sci-fi, detektivky, romantiky a humoru pro starší školáky. No, proč ne. Příběh školačky Ali nás vážně pobavil. I přes menší zádrhele text vcelku hezky plynul, nebylo čas se nudit, stále se něco dělo. A nebylo toho málo. Ať už Ali spolu s kamarády bojuje v jiné dimenzi se zákeřnými démony v podobě vlastních nočních můr, nebo se jí plete do cesty všetečný a neodbytný Mareček, či překonává svůj vlastní stud při setkání s třídním idolem Patrikem, s nímž má jít na první rande. Ze všeho nejdůležitější však je zachránit neznámou dívku, kterou slyší volat o pomoc.

Na jednu dospívající dívku je toho zkrátka moc, a proto se v tom trochu plácá. Její rozhodnutí jsou často protichůdná a nelogická a postup při řešení záhady volající dívky velmi pomalý. Navíc mě osobně vyloženě iritoval kocour – převozník jménem Fífa, který neustále požadoval výkon hodný nesmrtelného hrdiny, ale sám pomáhal jen neochotně. I když na druhou stranu lze podotknout nepochybně skvělé vystihnutí pravé kočičí povahy.

Celkově má „Ali a dívka ze studny“ své plusy a mínusy. Autor klouže spíš po povrchu a nezabíhá příliš do hloubky, to pak způsobuje v textu určité dějové mezery, hluchá místa a vyloženě nelogičnosti. Možná, že plánuje i další díly, kde by více rozvedl a poskytl vysvětlení nejen konkrétních postav, ale hlavně jiné dimenze, které se skrývá za „Želédveřmi“. Ocenila bych v tomto opravdu více informací a kazilo mi to celkový dojem z četby, když se vynořovalo více otázek než odpovědí. Avšak mé desetileté dceři se kniha velmi líbila, tak věřím, že svůj okruh čtenářů si jistě najde, a pokud se přece jen objeví další díly, stejně si je pořídím, už jen ze zvědavosti, abych se třeba dozvěděla, jak vlastně funguje svět za „želédveřmi“, a proč nemá tento svět svůj vlastní název.

Moje desetiletá dcera Stazi píše:

„Kniha je o dívce, které se hned první den posmívá její vysněný kluk a taky potká otravného Marečka z prvního stupně, který se s ní chce kamarádit. Ali se to nelíbí, a tak se schová na plácek obklopený keři a stromy, kde uslyší volání o pomoc, asi neznámé holky. Potká tam taky kocoura, co umí mluvit, a ten chce, aby s ním večer prošla želédveřmi do jiné dimenze, kde musí zachránit dívku, kterou uvěznili démoni času.
Kniha se dobře četla, měla hezké obrázky a byla hodně napínavá. Určitě doporučuji všem. Knize dávám 10/10.“

Ali a dívka ze studny

Název: Ali a dívka ze studny
Autor: Bohumil Krejza
Nakladatelství: Bambook/Grada
Rok vydání: 2024
Pro děti od: 9 let
Počet stran: 176
Hodnocení: 100%

https://www.grada.cz/ali-a-divka-ze-studny-14136/


 

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Taková normální rodinka aneb ze života nejen hmyzu na Korfu

o me rodine a jine zvireneSvé rodiče a sourozence si nikdo nevybírá, jsou nám přiděleni osudem. Proto se může leckdy stát, že se jako rodiče, potomci anebo sourozenci sejdou jedinci zcela odlišní, s různým naturelem a schopností tolerovat ...

Divadlo

Mystický muzikál mytických rozměrů

Velka ryba 200„Můj otec mluvil po celý život o tom, že opustí své rodné městečko a vydá se do velkého města, protože nechce být velkou rybou v malém rybníku.“ Takto mluvil americký jižanský spisovatel Daniel Wallace o svém vlastním otci, který se stal tak...

Film

Letní filmová škola startuje už po devětatřicáté

filmova skola 2V pátek 26. července se do Uherského Hradiště začnou sjíždět filmoví fandové, aby nasáli atmosféru pohyblivých obrázků dávných i těch nejsoučasnějších. Po devět dní, až do soboty 3. srpna, se tu budou moci oddávat kulturnímu obžerství...