S Pohádkovou expedicí do světa fantazie

S Pohádkovou expedicí do světa fantazie

Tisk

Pohádková expediceS čím si nejraději hraje král? Co se stalo na večírku u ježibaby? Proč se královna zlobí? Kdo zachránil vesnici před valící sen kaší z kouzelného hrnku? Co se zdá v noci princezně? Vydejte se s dětmi na Pohádkovou expedici a užijte si dobrodružství ve světě fantazie. V knize plné humorných říkanek navštívíte naše tradiční pohádkové postavy a užijete si lidové svátky.

Na stránkách nové knihy autorky Ludmily Bakonyi Selingerové můžete s dětmi navštívit postavy v královském hradu, podhradí, v temném lese i mezi zvířátky, a zjistit, co prožívají, co je zlobí, jaké mají starosti i radosti. Poznáte tak z jiné stránky bytosti, které znáte z notoricky známých příběhů. Vše doplňují bohaté a krásně vyvedené ilustrace Jakuba Dvořáka, nad kterými se můžete společně zasmát, ale též si u nich popovídat, protože dávají další prostor pro fantazii a objevování.

Pohádková expedice

Sbírka říkanek Pohádková expedice je jedinečná v tom, že v ní najdete všechny klasické pohádkové postavy na jednom místě a díky propojení s tradicemi tak v moderním a svěžím kabátku můžete dětem hravě a s humorem předat krásu našeho národního kulturního dědictví.

Ludmila Bakonyi Selingerová, alias Pohádková Lída, je autorka 14 knih pro děti a pedagog. Ráda propojuje mnohovrstevnatý svět pohádek a moderní pedagogiky. Díky tomu nachází jazyk a způsoby, jak pracovat i se závažnějšími tématy. Pohádky chápe jako způsob laskavé péče a přinášení radosti nejen dětem, ale i dospělým.

Pohádková expedice

Anotace: Vydejte se námi na expedici do pohádkového světa a odhalte i pečlivě skrytá tajemství tamních obyvatel. Spolu s pohádkovými hrdiny zavítejte na královský zámek, do temného lesa i říše zvířat a odhalte kouzlo našich tradičních svátků. Říkanky v této knize jsou nejen zábavné, zároveň obsahují důležité informace o naší historii, kultuře a tradicích.

pohadkova-expedice


 

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Depresivní mrzutý advokát a beznadějný případ – detektivní román Nevědomý svědek

nevedomy svedekI tak lze charakterizovat román Nevědomý svědek italského spisovatele, soudce a senátora Gianrika Carofiglia. Jeho hlavní hrdina – advokát Guido Guerrieri – neprožívá dobré období. Opustila ho žena ...

Divadlo

Rossiniho opera v Brně, odvážná Zkouška lásky ve 21. století

Zkouska lasky perexHudební fakulta Janáčkovy Akademie múzických umění v Brně má své malé, ale moderní divadlo v ulici Orlí. Zde se představují studenti a absolventi Komorní opery Hudební fakulty se svými zajímavými výsledky studia. Posledním ti...

Film

Na vlnách Frekvence osudu

frekvence film magicboxPříběhy s motivem cestování v čase jsou velmi atraktivní a oblíbené. V některých z nich tvůrci rozvíjejí etickou otázku zásahů do minulosti, jež mohou mít v budoucnosti nedozírné následky. Je tomu tak i ve filmu Frekvenc...