Věrná, statečná, ryzí. Příběh o dívce, která se stala legendou

Věrná, statečná, ryzí. Příběh o dívce, která se stala legendou

Mulan perexMulan (Yifei Liu) je divoká a nezkrotná dívka. Aby přinesla čest své rodině, měla by se vdát a být tichá a poslušná, ale tyto podmínky splnit nedokáže. Když císař (Jet Li) vydá nařízení, že každá rodina musí poslat jednoho muže, který vstoupí do armády a bude zemi bránit před nájezdníky ze severu, Mulan nezaváhá.

 


Převleče se za muže a přidá se k armádě místo svého starého a nemocného otce. Při výcviku se snaží zůstat nenápadná a uchránit své tajemství, ale je to čím dál těžší. Nejenže si najde přátele, ale naučí se i využívat svou vnitřní sílu. Dokáže však přijmout to, kým skutečně je, a přispět k záchraně Číny?


Hraná verze klasického animovaného filmu
V posledních letech společnost Disney s oblibou natáčí hrané verze svých klasických animovaných filmů. Po Lvím králi či Krásce a zvířeti se hraného filmu dočkala i Mulan. Příběh, který je inspirovaný starou čínskou legendou, na DVD na český trh přináší Magicbox.

Mulan csfd.cz


Dobrodružná pohádka se silnou ženskou hrdinkou
Mulan se od typických disneyovských pohádek trochu odlišuje. Může za to především silná hlavní hrdinka, která má odvahu vzít svůj život do vlastních rukou. Kromě toho ctí a miluje svou rodinu, i když se vždy neshodnou, a nemusí najít lásku na to, aby byla šťastná. Absence výrazné romantické linky poskytla prostor pro rozvoj Mulanina charakteru, a tak můžeme sledovat promyšlenou proměnu obyčejné vesnické dívky v legendární bojovnici.


Příběh je plný humorných hlášek, dobrodružství a bojů, které ale nejsou nijak drastické. Kromě toho je ozvláštněný i fantasy prvky, například ptákem fénixem či čarodějkou a jejími kouzly. Zaujme i netradiční prostředí, nádherné kostýmy, hudba a zdařilé herecké výkony. Díky tomu tato akční pohádka pobaví nejen děti, ale i dospělé.

Mulan


MULAN
Původní název: Mulan
Žánr: dobrodružný, rodinný
Produkce a distribuce: USA, 2020
Scénář: Rick Jaffa, Amanda Silver, Lauren Hynek, Elizabeth Martin
Režie: Niki Caro
Kamera: Mandy Walker
Hudba: Harry Gregson-Williams
Hrají: Yifei Liu, Donnie Yen, Jet Li, Li Gong, Jason Scott Lee, Rosalind Chao, Tzi Ma

Stopáž: 116 minut

Hodnocení: 90 %

www.magicbox.cz/dvd/mulan-2020


 

PřihlášeníSoutěže

Moc démonů je nesmírná a masmédia jsou v jejich službách

Jak málo stačí k tomu, aby se šířily nepravdivé a manipulativní informace. Aby se zfanatizovaly celé národy, aby se probudil Jungův kolektivní Stín a dostal se k moci. Kniha Hitlerova monstra s podtitulem Třetí říše a nadpřirozeno profesora Kurlandera detailně analyzuje okultní kořeny nacismu a prozkoumává je ze vše stran a v mnoha souvislostech.
Nakladatelství Academia

Chystáte se na chalupu? Pak si s sebou přibalte tuto knihu

Ve vydavatelství Radioservis vyšla kniha Pochoutky z chaloupky obsahující 100 původních chalupářských receptů na vynikající domácí jídla. Autorem je moderátor Českého rozhlasu Patrik Rozehnal.
Nakladatelství Radioservis

Rozhovor

Stepař Igor Bezdieniezhnykh: „Step je tanec, který nejen vidíte, ale také slyšíte.“

Igorek 200Čeští stepaři patří mezi nejlepší stepaře světa a jedním z nich je i mistr světa Igor Bezdieniezhnykh. Ten se do „ťukání nohama“ zamiloval hned, jak ho uviděl na vystoupení, a hned druhý den se na něj přihlásil. Věnoval mu mnoho úsilí a po třech měsících byl jedním z nejlepší...

Hledat

Videorecenze knih

Náboj, barvitý hlas, živé nástroje. Nové album Michala Prokopa hoří i zapaluje!

„…nastartuješ motor, zní to jako hrom…,“ zpívá Michal Prokop ve skladbě Nebe anebo cesta do pekel, která otevírá nové album Mohlo by to bejt nebe… Takto prozaicky by bylo možné shrnout i celé CD (a 2LP). Má náboj, barvitý hlas, živé nástroje.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Přátelský podvod aneb Mystifikace (nejen) v české literatuře 20. století

mys 200Historická sebereflexe českého národa o sobě samém mnohdy vycházela z podvržených podkladů, tvářících se přitom naprosto seriózně a důvěryhodně, ba státotvorně. Tak tomu bylo v případě Hájkovy kroniky, při sporech kolem Rukopisů. A stejná slova lze vztáhno...


Literatura

Brigita – knižní telenovela
ImageKdyž jsem si přečetla anotaci knížky Hany Rebeky Šiander Brigita, řekla jsem si – něco pro mne. Šedesátiletá hrdinka, která v důchodu najednou neví, co s časem. Dosud žila pro rodinu a zaměstnání (byla zdravotní sestrou na chirurg...

Divadlo

Na podzim do divadla: Listopad

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Tentokrát vás zveme hru s příznačným názvem Listopad v podání Šaldova divadla.

...

Film

Pečlivě dávkovaná smrt
ImageVálečné drama ze současného divokého východu vypráví přímočarý akční příběh o tom, jak speciální francouzské komando zachraňuje odvážnou novinářku Elsu ze spárů teroristických únosců. Překvapivě snadná záchrana z vězení s...