Věrná, statečná, ryzí. Příběh o dívce, která se stala legendou

Věrná, statečná, ryzí. Příběh o dívce, která se stala legendou

Tisk

Mulan perexMulan (Yifei Liu) je divoká a nezkrotná dívka. Aby přinesla čest své rodině, měla by se vdát a být tichá a poslušná, ale tyto podmínky splnit nedokáže. Když císař (Jet Li) vydá nařízení, že každá rodina musí poslat jednoho muže, který vstoupí do armády a bude zemi bránit před nájezdníky ze severu, Mulan nezaváhá.

 


Převleče se za muže a přidá se k armádě místo svého starého a nemocného otce. Při výcviku se snaží zůstat nenápadná a uchránit své tajemství, ale je to čím dál těžší. Nejenže si najde přátele, ale naučí se i využívat svou vnitřní sílu. Dokáže však přijmout to, kým skutečně je, a přispět k záchraně Číny?


Hraná verze klasického animovaného filmu
V posledních letech společnost Disney s oblibou natáčí hrané verze svých klasických animovaných filmů. Po Lvím králi či Krásce a zvířeti se hraného filmu dočkala i Mulan. Příběh, který je inspirovaný starou čínskou legendou, na DVD na český trh přináší Magicbox.

Mulan csfd.cz


Dobrodružná pohádka se silnou ženskou hrdinkou
Mulan se od typických disneyovských pohádek trochu odlišuje. Může za to především silná hlavní hrdinka, která má odvahu vzít svůj život do vlastních rukou. Kromě toho ctí a miluje svou rodinu, i když se vždy neshodnou, a nemusí najít lásku na to, aby byla šťastná. Absence výrazné romantické linky poskytla prostor pro rozvoj Mulanina charakteru, a tak můžeme sledovat promyšlenou proměnu obyčejné vesnické dívky v legendární bojovnici.


Příběh je plný humorných hlášek, dobrodružství a bojů, které ale nejsou nijak drastické. Kromě toho je ozvláštněný i fantasy prvky, například ptákem fénixem či čarodějkou a jejími kouzly. Zaujme i netradiční prostředí, nádherné kostýmy, hudba a zdařilé herecké výkony. Díky tomu tato akční pohádka pobaví nejen děti, ale i dospělé.

Mulan


MULAN
Původní název: Mulan
Žánr: dobrodružný, rodinný
Produkce a distribuce: USA, 2020
Scénář: Rick Jaffa, Amanda Silver, Lauren Hynek, Elizabeth Martin
Režie: Niki Caro
Kamera: Mandy Walker
Hudba: Harry Gregson-Williams
Hrají: Yifei Liu, Donnie Yen, Jet Li, Li Gong, Jason Scott Lee, Rosalind Chao, Tzi Ma

Stopáž: 116 minut

Hodnocení: 90 %

www.magicbox.cz/dvd/mulan-2020


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner

Hledat

Rozhovor

Naďa Reviláková: Cílem knihy bylo zprostředkovat dějiny dětem tak, aby je příběh zaujal a bavil

Nada RevilakovaV době koronavirové krize sice vycházelo podstatě méně knížek, ale některé si svoji cestu ke čtenářům přecijen našly. Dobrým příkladem může být vítěz literární soutěže nakladatelství Albatros na téma odvaha. Tím se stala Naďa Revilákov...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín

Z archivu...

Čtěte také...

RETRO: Návrat k Rambovi
ImageRambův příběh je známý už velmi dlouhou dobu. Je to už téměř 30 let, kdy byl uveden do kin první díl. I když se může film na první pohled jevit poněkud omšele, vracím se k němu proto, že byla pro jeho natočení použita celá řada (na tu dobu) novátorsk...

Literatura

Štěstí v neštěstí

stesti v nestesti200Nakladatelství Ikar vydalo v červnu knihu Danielle Steel Štěstí v neštěstí, kde se podíváme na jednu zamotanou rodinnou ságu. Některé věci prostě dokáže vymyslet jen život!

...

Divadlo

Je tanec vaše vášeň? Pak vás zveme na TANCESSE 2012

altV květnu 11.-13. května Brno opět ožije tancem a pohybem.  Již počtvrté se sem sjedou soubory z nejrůznějších končin republiky.  Zahraniční hostem festivalu bude soubor z Polska Akro Dance Theatre Torun. Festival pořádá

Film

FILMOVÉ BRNO

filmove brno 200Do dějin kinematografie nespadá jen filmová tvorba samotná, ale vše, co s ní souvisí – včetně společenských a politických kontextů, včetně toho, jakým způsobem se dostávala k publiku, jak jím byla vnímána, jaký byl o ni zájem. Například p...