Metalové okénko květen

Metalové okénko květen

mo 200Květen stále ve znamení korona krize, nicméně v metalovém světě znamená květen záplavu videoklipů. A že stojí za to!

 

 

Americká banda Suicide Sielnce vydala na Valentýna fajnovou desku Become The Hunter a teď nám z ní nabízí zbytky. :-) Konkrétně jde o písničku Overlord, která se na studiovku nedostala. Což je škoda, však posuďte sami!

Pokud holdujete metalcoreu, jistě znáte Američany As I Lay Dying. Ti loni v září vydali sedmou studiovku s příznačným názvem Shaped By Fire a teď tu máme videoklip k písni Torn Between:

A co se týká videoklipů, tak nezahálí ani progresivní ukrajinská metalová formace Jinjer, která nám servíruje povedenou pecku Noah z jejich čtvrté desky Macro.

Polští satanáši Behemoth vydali 29. května EP A Forest, kde najdeme 4 skladby: titulní cover The Cure, kde hostuje frontman Shining Niklas Kvarforth. Tuto skladbu zde najdeme hned dvakrát, jednou jako živák. Pak tu máme dvě nové dosud nevydané skladby, Shadows Ov Ea Cast Upon Golgotha a Evoe. Abyste si udělali svůj vlastní obrázek, můžete mrknout na ofiko klip

i na záznam z živáku:

Static X vydali klip k písničce All These Years, kde si stále ještě můžeme užít vokály Waynea Statica. Sedmá studiovka téhle party, s názvem Project Regeneration Vol. 1, měla původně spatřit světlo světa koncem května, ale kvůli krizi nakonec vyjde až 10. července.

Těžko zařaditelná švýcarská kapela Triptykon vydala v půlce května Requiem (Live At Roadburn 2019), který nahrála s klasickým orchestrem Dutch Metropole Orkest a hostující zpěvačkou Safou Heraghi. Co se z toho vyklubalo? Vydali klip k Rex Irae, takže pokud vám netradiční metalová hudba něco říká, kukněte sem:

Začátkem března vyšlo sedmé album kapele Body Count, kterou vede legenda hip hopu Ice-T. Deska nese název Carnivore a teď nám k ní nabízí karanténový videoklip k písni Point The Finger:

Devildriver si pro nás na 9. října připravují novinku s názvem Dealing With Demons, kde najdeme deset zbrusu nových skladeb. Půjde o dvojalbum, které vyjde ale postupně. Ochutnávka mě zaujala. Co na ni říkáte vy?

Poslední červencový den vyjde řecké symfonické kapele Septicflesh Infernus Sinfonica MMXIX na Blu-ray a DVD. Záznam z vyprodaného koncertu v Mexico City z února 2019. Oficiální teaser je opravdu velkolepý, a pokud jste někdy tuhle kapelu viděli naživo, tak mi dáte zapravdu, že je se na co těšit!

Nezahálí ani kapela Soulfly, která vydala digitální EP Live Ritual NYC MMXIX se sedmi písničkami, tedy záznam koncertu na podporu jejich nejnovější desky Ritual z února loňského roku v New York City. Vychutnat si můžete hned dva klípky, k The Summoning:

a k Under Rapture:

Švédští melodici Soilwork nás oblaží dalším videoklipem, tentokrát ke skladbě Death Diviner:

A na úplný závěr překvapení – ne úplně klip, ale vizualizér. A to ke skladbě Routes od americké bandy Lamb Of God. Ti vydají 19.června eponymní desku a troufnu si predikovat, že půjde o jednu z nejlepších věcí tohoto roku. Ve skladbě hostuje zpěvák Testament Chuck Billy, takže jde o něco trošku jiného, než na co jsme u téhle kapely zvyklí. Ale jejich styl je nezaměnitelný, však uslyšíte sami:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Richard Műller - rozhovor pro festival Benátská! s Impulsem

mullerSlovenská legenda, která je na špici československé hudební scény již třicet pět let, vystoupí na festivalu Benátská! s Impulsem v pátek 26. července v doprovodu 11 famózních hudebníků. Nádherné skladby Richarda Müllera zazní jak ještě nikdy předtím. Ci...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Cestovatel, věž a červ


cestovatel vez cert200Jedna z kvalitných kníh odbornej literatúry, ďalší zo skvostov Alberta Manguela, v ktorom (žiaľ či našťastie) nájdeme sami seba.

 

 <...

Divadlo

„Panenky“ Dolls – hračky nebo iluze?

Dolls 200Dolls jako návrat do dětství, na samý počátek všeho. Dolls jako výpověď o nás samých. Ve zbrusu novém prostoru pro umění a divadlo Jatka78 bylo před několika dny představeno nové vystoupení Cirku La Putyka s názvem Dolls. Premiéru mělo ovšem již n...

Film

Psychobitch – norská love story

psycho2Severský filmový podzim letos promítne i norské drama Psychobitch z prostředí střední školy. Už jste určitě viděli spoustu filmů o lásce mladých lidí, ale tento příběh je prostě jiný, je severský, a to má svá specifika. I přes drsný název, věřte nebo ...