Lambda na nové desce vzývá antická božstva a dokumentuje obnovu přírody

Lambda na nové desce vzývá antická božstva a dokumentuje obnovu přírody

lambda 200Vítání jara se na novém albu Vere Modus chopila stoner rocková skupina Lambda. Sedm skladeb reprezentuje božstva antického pantheonu včetně domovské hory Olymp. Kapela v kompozicích pracovala s motivem přírodních živlů vody či země, dokonce i tepu života.

 

„V příběhu minulého alba Heliopolis jsme nechali planetu zničit a s ní i veškerý život na ní. Začali jsme koncem, abychom teď mohli začít od začátku. Od potůčků, rostlin, brouků, dřeva, kamení až po obnovený mumraj. Protože po každé kruté zimě musí přijít jaro obnovy. Lidé si v minulosti za přírodní jevy, které neuměli vysvětlit, dosazovali bohy. Podobně zbožně jsme skrze objektiv vnímali i živly, když jsme ke všem písním natáčeli vizualizace,” říká o idee Vere Modus baskytarista a designér Václav Ruttkay.

Ruttkay spolu s kameramanem Viktorem Karbanem natočili každé skladbě Vere Modus minimalistické doprovodné video. Soubory makro záběrů jednotlivých elementů bude kapela postupně zveřejňovat na svých sociálních sítích, fanoušci si je vychutnají také jako projekce na koncertech. S vydáním alba vypustila Lambda druhý videoklip ke skladbě Pontos.

Svým pojetím příběhů beze slov se instrumentální projekt dostal do hledáčku českých i zahraničních promotérů. Od svého vzniku odehrála kapela přes sto dvacet koncertů ve čtrnácti zemích Evropy po boku žánrových kolegů z All Them Witches, Stoned Jesus nebo 1000mods. Jako jedni ze tří vybraných českých talentů letos jihočeští hudebníci reprezentovali Českou republiku na prestižním evropském festivalu Eurosonic Noorderslag, v květnu pak vystoupí na estonském Tallinn Music Week.

Vere Modus vychází na CD a digitálních platformách, na podzim tohoto roku se dočká i vydání na vinylech. Křest proběhne 15. dubna v pražských Kasárnách Karlín. Hostem večera bude kytarista Tomáš J. Holý. Album čtveřice nahrála u Michala “Amáka” Šťastného z Golden Hive Studio, který se postaral i o mix a mastering.

lambda cover

Nejbližší koncerty Lambdy proběhnou 25. 3. v brněnském Bajkazylu, 26. 3. v Rock Hill v Ostravě, 23. 4. v Katowicích v Drzwi Zwane Koniem, 29. 4. ve vídeňském klubu Kramladen, 30. 4. v Břeclavské Piksle, 13. 5. v Prádelně v Českém Krumlově a 14. 5. v Kině Černé Kafe v Horažďovicích.

lamba 1

Zdroj foto: Kuba Zeman, grafiky Václav Ruttkay

Více informací:
Facebook: https://www.facebook.com/lambdacz
Instagram: https://www.instagram.com/lambdaband/

Multilink alba Vere Modus: https://songwhip.com/lambda3/vere-modus
Bandcamp alba Vere Modus: https://lambdaband.bandcamp.com/album/vere-modus
Facebook událost křtu - https://www.facebook.com/events/445449470303371


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Tara Fuki: „Pořád se dokážeme navzájem příjemně a vtipně překvapovat“

TaraFuki 200Violoncellové duo Tara Fuki tvoří zpívající violoncellistky Andrea Konstankiewicz-Nazir (ex BOO, ex Rale, Kubilai Khan Investigations) a Dorota Barová (Vertigo, Kuzmich Orchestra, DoMa Ensemble, hostuje např. v kapele Anety Langerové, ex Cho...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Ve stínu své sestry

Ve stínuKdyž sourozenecká rivalita překročí své meze, může nastat cokoliv. Román o dvou sestrách od Kateřiny Castanedy z nakladatelství Prostor čeká právě na vás!...

Divadlo

Švandovo divadlo chystá Srpnové světlo, příběh absolutní lásky. Režisérem novinky bude sám autor Martin Františák

srpnove svetlo 200Srpnové světlo, novou českou hru renomovaného divadelníka Martina Františáka, uvede 24. září ve světové premiéře pražské Švandovo divadlo. Poetický příběh lásky s prvky thrilleru vypráví o neobvyklém milostném čtyřúhelníku lidí žijící...

Film

Mezinárodní filmový festival ovládl film Bob a stromy

Karlovy Vary 200Slavnostním zakončením 50. Mezinárodního filmového festivalu, který se konal 11. července v hotelu Thermal, provázel moderátor Marek Eben. Po krátkém úvodu, kdy zažertoval na téma jubilejních festivalových padesátin, pozval na podium ...