Metalové okénko květen

Metalové okénko květen

mo 200Máj, lásky čas. Jistě. Ale máj je i časem metalu, kdy nevíme, z čeho vybírat a rozjíždí se koncerty a můžeme se těšit na festivalové léto. Mezi dobrými zprávami a zajímavými videoklipy tu však opět máme i nemilou zprávu, že nás opustil frontman kapely The Black Dahlia Murder. Bude však žít dál ve své hudbě…

 

Deathcore mistři Suicide Silence vydali nový videoklip, konkrétně k písničce Thinking In Tongues a za mě je to teda pěkná pecka!

Dvanáctá studiovka Soufly vyjde 5. srpna, bude se jmenovat Totem a najdeme na ní deset songů. Jedním z nich je i Superstition, ke kterému natočili klípek:

Zpátky v plné síle se zdá být i kapela Ill Nino, která 10. června vydává studiovku IllMortals. Jako ochutnávku nám předkládají videoklip k písni This Is Over:

Němečtí metalisté Kreator se též činí a útočí na naše smysly s klipem k Midnight Sun:

Letos jim totiž vyjde již patnáctá studiová deska, takže je určitě co nabídnout. Název má krásný, Hate Uber Alles.

Novinku oznámili i polští satanáši Behemoth. Jejich dvanáctá deska Opvs Contra Natvram vyjde 16. září a už teď si můžete vychutnat singl Ov My Herculean Exile. Je to něco jiného, než na co jsme od této kapely zvyklí, ale to nevadí.

Ta nejsmutnější zpráva přichází z tábora moderní death metalové kapely The Black Dahlia Murder. Jejich frontman, vždy usměvavý sympaťák Trevor Strnad, zemřel 11. května. Pokud na něj chcete zavzpomínat, můžete vybírat z bohaté diskografie jeho kapely: Unhallowed (2003), Miasma (2005), Nocturnal (2007), Deflorate (2009), Ritual (2011), Everblack (2013), Abysmal (2015), Nightbringers (2017), Verminous (2020). Nechť odpočívá v pokoji. 

mo strnad

Na obzoru se nám rýsuje zajímavý projekt, piště si Hail The Horns. Jde o seskupení, kde hrají Tony Campos (basák Static-X a Fear Factory), Marc Rizzo (kytarista Ill Nino, dříve Soulfly) a Opus (bubeník Dead By Wednesday). Jejich nový originální singl H.T.H. si můžete poslechnout zde:

Švédští melodici Soilwork oznámili, že 19. srpna vydají novou studiovku. Zatím víme jen to, že deska se jmenuje Overgivenheten a titulní skladbu můžeme omrknout zde:

Koncem července vydá jedenáctou studiovku kapela Arch Enemy a pěkně to na nás valí. Pokud si chcete zkrátit čekání na album Deceivers, tak si pusťte videoklip k písničce Sunset Over The Empire:

Rammstein, nejznámější německá metalová kapela, vydala 29. dubna desku Zeit a nepřestává nás zásobovat videoklipy. Nyní tu máme Dicke Titten:

Koncem května vyšla osmá studiovka polským Decapitated a aby to oslavili, nabídli nám videoklip k písničce Iconoclast, kde hostuje Robb Flynn (Machine Head). Líbí?

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Lou Fanánek Hagen: „Kostým Ringo Starra ve mně nevyvolává žádný nadšení, protože nemám rád Beatles“

altSkupina Tři sestry má nové kostýmy, své vlastní pivo a léto plné koncertů před sebou. Jak se ke všemu staví jejich zpěvák Lou Fanánek Hagen si můžete přečíst v tomto rozhovoru.  

 

...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Karel IV. Lucie Seifertové – nadšený kluk, co dosáhl svého cíle

pohadka o krali karlovi v prevlekuEdice Dějiny pro nejmenší vyšla druhá knížka. Po Bruncvíkovi se hlavním hrdinou stal král Karel IV. Lucie Seiferová na dvaatřiceti stranách předsta...

Divadlo

Na Letních scénách Divadla Bolka Polívky se letos bude hrát od 11. června do 14. srpna. Předprodej vstupenek zahájen

letni scena 200Tři atraktivní lokality a desítky pozoruhodných titulů pod hvězdnou oblohou… Sedmý ročník Letních scén Divadla Bolka Polívky nabídne divákům mimořádně intenzivní divadelní zážitky. Od 11. června do 14. srpna se bude hrát v amfiteátru na Kr...

Film

Falešně!

falesne  perexInvestiční bankéř Markus Føns je podezřelý z rozsáhlých investičních podvodů. Není tedy divu, že skončí za mřížemi. Podmínky jsou zde pro něj hrozné, a tak se uchýlí do samovazby ve zvláštním oddělení určeném těm nejopovrhovanějším věz...