Metalové okénko září

Metalové okénko září

Tisk

mo 200Měsíc září přináší hned několik tipů na kvalitní videoklipy, stejně jako informace o chystaných albech a dalších projektech. Pevně věřím, že každý zde najde šálek toho svého čaje, nebo si třeba poslechne něco nového a nečekaného.

 

 

Jestli si občas rádi poslechnete ženský vokál v nadupané muzice, můžete si poslechnout kapelu Otep, kterou vede zpěvačka, básnířka, ilustrátorka a aktivistka Otep Shamaya. Ta plánuje začátkem příštího roku vydat svou devátou studiovku. Zatím si tedy můžete poslechnout třeba zatím poslední desku z roku 2018, Kult 45.

Rockoví pohodáři Puddle Of Mud vydali desku Welcome to Galvania už před třemi lety a nyní nám představují videoklip k písničce My Kind Of Crazy:

Hororově laděná kapela Wednesday 13 vydává své nové studiové album 7. října. Na desce Horrifier najdeme jedenáct skladeb a jak to bude šlapat si můžete udělat obrázek při videoklipu písně Insides Out:

Další kapelou, která představuje zbrusu novou muziku, je americká rockově-metalová banda Nonpoint. Ti do toho jdou po hlavě a valí do nás klípek ke svižné flákotě Paper Tigers:

The Black Dahlia Murder jede dál! Kapela, která v květnu ztratila frontmana Trevora Strnada, který spáchal sebevraždu, se rozhodla pokračovat a jít dál. V říjnu se v Detroitu uskuteční koncert, který bude oslavou života a odkazu tohoto zpěváka. Novým hlasem kapely se stává zakládající člen Brian Eschbach, který odloží kytaru a vrhne se na zpěv. Přeji jim jenom úspěch a doufám, že se jim z této tragické události podaří otřepat a rozdávat díky své hudbě radost i nadále.

mo the black dahlia murder

Švédští melodici In Flames uvítají 10. února své čtrnácté album, které ponese název Foregone. Z dvanácti skladeb nám letos nabídli jako ochutnávku už dvě (State Of Slow Decay a The Great Deceiver), k té třetí, Foregone Pt. 1, přináší vizualizér:

Stillwell, projekt zahrnující basáka KoRn Fieldyho Arvizu, zpěváka a vokalistu Q-Unique Quilese a bubeníka P.O.D. Noaha Bernanda, vydal oficiální videoklip k novému singlu Can't Stop Now:

Serje Tankiana jistě mnozí znají jako hlas Systém Of A Down, ale tento umělec tvoří i pod svým vlastním jménem. Loni vydal EP Elasticity a nyní, 21. října, vydává EP Perplex Cities, kde najdeme pět písniček.

Polská kapela Behemoth vydala 16. září studiovku Opvs Contra Natvram a jako obvykle na nás útočí promyšleným marketingem ve formě videoklipů. Ten nejnovější je k písni Versvs Christvs:

Americká elektro banda Dope vydá 24. února svou sedmou studiovku pod názvem Blood Money Part Zer0 a k ní nám předkládá videoklip ke skočné písničce No Respect:

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Pavel Nový opět zavítal do Karlovy Studánky s pořadem S tebou mě baví svět aneb ze mě se zachvěla.

pavel novy 200Zasněžený horský půvab malebné Karlovy Studánky před čtyřiceti lety zaujal filmový štáb režisérky Marie Poledňákové, která zde natočila kritiky opěvovanou komedii s názvem S tebou mě baví svět. Tento film vyhrál anketu Komedie století udělenou ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Rozluštěno

Rozlusteno 200Knížek od čínských spisovatelů u nás moc není. Spisovatel Jia Mai (ročník 1964), vl. jménem Jiang Benhu, se představuje poprvé v cizině knihou Vyluštěno. Původně voják, který si tím zlepšoval nevhodný rodinný „kádrový profil“, začíná psát p...

Divadlo

Divadelní festival v Avignonu

avignon 200Největší, nejproslulejší, nejoblíbenější, nejnavštěvovanější... ještě mnoho dalších nej má divadelní festival  - či spíše festivaly - v Avignonu.

...

Film

Lovci a oběti - Jste připraveni vidět svět takový jaký je?

lovci 200Dluhy, exekuce, vymahači, to je hlavní téma filmu Lovci a oběti, ve kterém září Martin Kraus nebo Tomáš Hanák. Akce, napětí, nadsázka i příběh velké lásky nebude chybět v tomto novém českém filmu na...