Aneta Langerová napsala píseň Olze Havlové a vydává se na jarní koncertní turné

Aneta Langerová napsala píseň Olze Havlové a vydává se na jarní koncertní turné

Tisk

Aneta200Píseň pro Olgu vznikla jako vyznání Olze Havlové a jejímu hluboce lidskému poslání ve spolupráci s producentem Jakubem Zitkem. Poprvé živě zazněla v úterý 14. 3. 2023 v Kongresovém sále České národní banky, kde se uskutečnil slavnostní Benefiční koncert, který pořádal Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové společně se spolkem Silou Hlasu a Alfrédem Strejčkem – k nedožitým 90. narozeninám paní Olgy Havlové. Mezi jinými umělci vystoupila Aneta za doprovodu klavíristy Jakuba Zitka a Maranatha Gospel Choir.

„Byla jsem velmi poctěna, že mě Nadace Olgy Havlové oslovila. Vyslechla jsem si jejich přání o vzniku písně a začala přemýšlet. Vzhledem k tomu, že jsem Olgu Havlovou bohužel nikdy osobně nepotkala, čerpala jsem z různých zdrojů, knih, rozhovorů, vyprávění o jejím životě, ale také z fotografií Bohdana Holomíčka, jehož pohled na Olgu mi přišel vždy blízký. Bohdan mi poslal pár dosud nezveřejněných fotografií, na něž jsem se dívala stále dokola a v hlavě mi začala znít píseň. Sedla jsem si ke klavíru a přirozeně začala zpívat o tom, co vidím v jejích očích a o víře v lidi, kteří mají dobrou vůli a dělí se o své štěstí s ostatními, kteří třeba takové štěstí nemají.

Někteří lidé jsou tak silnými osobnostmi, že tu s námi stále někde jsou. Máte pocit, že jsou vám blízcí, že je znáte už mnoho let. Pro mě takovou osobností je i paní Olga. Světlo dobré vůle, které v lidech probouzela Olga Havlová můžete s námi nést dál,“ uvedla Aneta.

Aneta1

V průběhu celého roku si Písní pro Olgu a dalšími událostmi Výboru dobré vůle budeme připomínat poselství paní Olgy. K 85 Stromům Olgy Havlové, které byly vysazeny napříč Českou republikou v roce 2018, přibude dalších 5 stromů symbolizujících 90 let od jejího narození. V den narození Olgy Havlové, 11. července, se v Týnském chrámu uskuteční bohoslužba, již bude celebrovat biskup Václav Malý. O dalších chystaných akcích bude veřejnost informována na webových stránkách nadace www.vdv.cz.

Digitální singl PÍSEŇ PRO OLGU je možné zakoupit a stáhnout ve formátech MP3; FLAC nebo v Hi-Res či streamovat: https://anetalangerova.lnk.to/PisenProOlgu

Výtěžek bude věnován Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové prostřednictvím sbírky DÁREK PRO OLGU: http://www.olgahavlova.cz.

Aneta singl

Aneta se společně s kapelou a smyčcovým triem rozletí na jarní turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován do světa Dvou sluncí, která se rozzáří všude tam, kde budete i vy. Koncerty se uskuteční v Praze, Hodoníně, Rosicích, Varnsdorfu, Hradci Králové, Nymburku, Kopřivnici, Vsetíně a chybět nebude ani Trenčín u našich slovenských sousedů. „Poleťte s námi blíž ke slunci na jarních koncertech.“

Termíny turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován:
11. 4. 2023 - Hodonín, Kulturní dům
12. 4. 2023 - Rosice, KD Cristal
13. 4. 2023 - Trenčín, Piano club
16. 4. 2023 - Varnsdorf, Městské divadlo
17. 4. 2023 - Hradec Králové, Klicperovo divadlo
18. 4. 2023 - Nymburk, Kino Sokol
24. 4. 2023 - Kopřivnice, Kulturní dům
25. 4. 2023 - Vsetín, Dům kultury

Zdroj foto: © Bohdan Holomíček (foto cover Píseň pro Olgu), Herbert Slavík (promo foto Anet), Helena Kadlčíková (foto z koncertů Anet), Anna Šolcová (foto z Benefičního koncertu pro Olgu)

Více informací:

www.langerovaaneta.cz
www.facebook.com/AnetaLangerovaOfficial/
www.instagram.com/langerova_aneta/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Každá žena na hlavě nosí neviditelnou korunku, říká Miss Czech Republic Karolína Kopíncová

karolina kopincova6 (2)Když zahlédnete Miss Czech Republic 2020, Karolínu Kopíncovou, máte pocit, že vidíte spanilou princeznu. Tato nádherná tmavooká hnědovláska svým půvabem bere každému dech, a to bez nadsázky. J...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Prý zavraždil svou první ženu. Co když to udělá znovu?


Jeji konec perexPatrick a Stephanie jsou dobře zajištěný a spokojený pár. Nedávno se stali rodiči dvojčat, a i když je péče o ně vyčerpávající, je Stephanie šťastná. Má všechno, co si přála. Pak ale do jejich života vstoupí Erica, žena z Pat...

Divadlo

Klíště. Nová hra Boleslava Polívky

Kliste perexVím, že známý herec, režisér, dramatik, klaun a divadelní principál Boleslav Polívka byl asi před rokem postižen lymskou boreliózou. Je to děsně hloupá nemoc, infekce od klíšťat, u které člověk až do doléčení je téměř ochrnutý. Chápu, že ho to...

Film

Vzhůru za Piráty!

altDruhý díl filmu Piráti z Karibiku s názvem Truhla mrtvého muže je možná nejzajímavějším pokračováním z celé filmové série.

...