Charitativní DORTEM FEST 16. září v Praze na Vypichu

Charitativní DORTEM FEST 16. září v Praze na Vypichu

Tisk

Dortem prosti rakovine 200Hudba různých žánrů, výtečné jídlo a nápoje, charitativní bazárek, zábava pro všechny generace…. v sobotu 16. září bude v Praze na Vypichu naproti Kauflandu pořádně rušno. Právě tam se od 10 do 22 hodin uskuteční rodinný festival Dortem fest 2023 na podporu onkologicky nemocných dětí. Vstup je zdarma!

 

Na jedinečném charitativním festivalu Dortem fest 2023 vystoupí Eddie Stoilow, Roman Ondráček, Tokhi a Groove army, Anna Julie Slováčková, Zakázaný ovoce, Ben & Mateo, kapela Highland, 21 gramů, Street 69, Red Zone, Kristalin, Znitra a mnoho dalších. Představí se také taneční skupina Opatow Flawors, chybět nebudou youtubeři, influenceři a další známé osobnosti. „Jsem moc ráda, že můžeme být s kapelou součástí takovýchto projektů a akcí, které mají smysl a pomáhají ostatním. Moc se na celý fest těšíme!" potvrzuje Anna Julie Slováčková.

Na děti i dospělé čekají nejrůznější atrakce – barber zóna, zaplétání copánků, malování na obličej, tvoření pískem, beauty zóna, adrenalin zóna, game zóna… A také charitativní bazárek. Skvělou zábavu umocní výtečné jídlo – k dispozici bude několik desítek food trucků a stánků s jídlem a pitím z celého světa. Moderování se ujme známý herec a dabér Michal Holán.

Dortem proti rakovine 1

Dortem fest 2023 je skvělou příležitostí, jak si společně užít zářijovou sobotu a zároveň pomoci těm, kteří to potřebují. Kompletní výtěžek z akce poputuje na podporu projektu Dortem proti rakovině. „Posláním a cílem našeho spolku Dortem proti rakovině je snaha pomoci plnit sny a přání tam, kde je to zapotřebí. Mohou to být sny vedoucí k prvním samostatným krokům, k samostatnosti, k získávání potřebných finančních prostředků na pořízení zdravotnických pomůcek ke zkvalitnění života rodin, jejichž cesta je ´běh na dlouhou trať´. Cílovou skupinou jsou děti s onkologickým onemocněním a jejich rodiče či pečující. Snažíme se klientům nabídnout bezplatnou podporu, která jim usnadní alespoň z části jejich nelehký život. Chceme se zaměřovat na právnické, terapeutické a konzultační služby,“ říká Jirka Zahradník, který spolu s dalšími nadšenci stojí za projektem Dortem proti rakovině.

Patronem charitativního festivalu Dortem fest 2023 je přední český pop-artový umělec Josef Rataj. Jeho originální dílo se bude na festivalu dražit a celý výtěžek opět poputuje na pomoc onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. „V poslední době jsem věnoval charitě nemalé množství finančních prostředků, ale rád bych co nejvíce pomáhat napřímo. Výtěžek z obrazu, který projektu Dortem proti rakovině daruji, bude použit částečně na didaktickou pomůcku pro děti. Chtěl bych nejmladší generaci přivést co nejvíce k výtvarnému umění, věřím, že kreativní činnost může sloužit i jako terapie pro nemocné,“ dodává Josef Rataj.

Dortemfest plakat


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Hanka Křížková: „Mám ráda vlastně každé jídlo, když je dobře uvařené a dobře ochucené.“

hanka krizkova 200Hanka Křížková (*1957) je česká zpěvačka, herečka a rodačka ze Strakonic, která se na profesionální scéně poprvé objevila ve skupině Metronom (1982). Předtím ale zpívala v jazzrockové skupině Rotor v rodných Stra-konicích. V letech 19...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Nezapomeňte si k vodě přibalit Slunečnici

Slunecnice 200Mladá fronta před několika dny vydala knihu Slunečnice, která zaujme už krásným nevtíravým přebalem a pokud si ji vezmete k vodě, rozhodně neuděláte chybu. Autorkou tohoto kvalitního letního čtení je reda...

Divadlo

Pěna dní - devastující dopad lásky k idolu

Pena dni perexRelativně mladý divadelní počin režisérů Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského, byl na prknech Klicperova divadla v Hradci Králové představen již po několikáté od jeho premiéry 12. března 2016. Toto velice nekonvenční a netradiční předsta...

Film

15. ročník festivalu Jeden svět startuje už zítra!

JedenSvet200Dokumentární festival se řadí mezi domácí špičku svou dramaturgií každý rok. Ale letos je program napěchován k prasknutí! Filmy o lidských právech, dokumenty o zdravotnictví, pohled na moc médií, přiblížení problematiky o mezil...