Marta Kloučková vyráží na turné s albem Stopa snu
Banner

Marta Kloučková vyráží na turné s albem Stopa snu

Tisk

Marta Klouckova 200Jazzová a multižánrová zpěvačka Marta Kloučková vystoupí se svým autorským písňovým projektem v několika českých a moravských městech. Na turné ji doprovodí její stálá kapela, kterou tvoří přední čeští jazzoví hudebníci. V závěru turné těleso spojí síly s Jihočeskou filharmonií.


Marta Kloučková je nepřehlédnutelnou součástí české jazzové scény. Výrazná zpěvačka a skladatelka je známá například ze skupiny Skety nebo ze spoluprací s Vojtou Dykem či jako moderátorka pořadu Sedmé nebe na ČRo Vltava. Její kvartet tvoří oceňovaní jazzoví hudebníci v čele s Davidem Dorůžkou a Jaromírem Honzákem, se kterými koncem roku 2022 vydala příznivě přijaté autorské album Stopa snu.

Právě s tímto albem chystá několik koncertů. První z nich se uskuteční v Letovicích 2. února 2024, dalšími zastávkami jsou Bojkovice, Havlíčkův Brod a Jihlava. V pražském Jazz Docku pak Marta Kloučková slavnostně pokřtí nově vydaný vinyl Stopa snu, a to 17. března. Své turné završí velkolepým koncertem s Jihočeskou filharmonií, který se uskuteční 21. března v Českých Budějovicích. Marta Kloučková Quintet vystoupí s Jihočeskou filharmonií pod taktovkou dirigenta Jana Talicha. Písně z alba Stopa snu pro orchestr zaranžoval přední český skladatel a držitel Českého lva Petr Wajsar.

„Mám radost, že po delší době vyjedeme do míst, kde mají naší muziku obzvláště rádi. Těším se na komorní atmosféru koncertů v malých klubech, na křest vinylu a samozřejmě i na koncert s Jihočeskou filharmonií. Zazpívat si své skladby v doprovodu symfonického orchestru je můj splněný sen. Petr Wajsar napsal překrásné aranže a já se nemůžu dočkat, až je posluchači uslyší. Také mám radost z nových vinylů a věřím, že fanouškům alba Stopa snu udělají radost,“ říká Marta Kloučková.

V souvislosti s uvedením vinylu Kloučková spustila crowdfundingovou sbírku, vinyl si můžete předem zakoupit na platformě Donio. „Přichystali jsme pro vás i jiné odměny, například unikátní koncert dua Kloučková & Dorůžka ve studiu SONO records,“ dodává Kloučková.

Marta KLOUCKOVA1

Přehled zastávek turné:

02. 2. Marta Kloučková Quintet, Letovice
03. 2. Marta Kloučková Quintet, Klub Maják, Bojkovice
04. 2. Marta Kloučková Trio, Čarodějka, Havlíčkův Brod
05. 2. Marta Kloučková Quartet, Jihlava, Divadelní klub
17. 3. Marta Kloučková Quintet, Jazz Dock, Praha (křest vinylu Stopa snu)
21. 3. Marta Kloučková Quintet s Jihočeskou filharmonií, České Budějovice
19. 4. Marta Kloučková Quintet, Polička Jazz Fest

Zdroj foto: Martin Janas, Michal Sýkora

Více informací:

FB: facebook.com/martaklouckovamusic
IG: instagram.com/martaklouckova
YT: https://www.youtube.com/watch?v=rUkTe0TCKf0
WEB: martaklouckova.com


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rudolf Neuls o blížícím se 40. ročníku Československého jazzového festivalu v Přerově

rudi200Zatímco v říjnu proběhne v Přerově jubilejní 40. ročník Československého jazzového festivalu, další neméně významné jubilem oslaví i Rudolf Neuls. Už třicet let působí jako ředitel tohoto velkého jazzového svátku. Dříve profesionální hudebník a velká osobnos...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...


Literatura

Jak dlouho nás Gaia ještě snese na svém povrchu?

mizejici tvar gaiiSpíše od autorů sci-fi bychom očekávali myšlenku, že celá planeta se může chovat jak jeden olbřímí organismus, po nekonečnou dobu trpělivý a vyčkávavý, ale nikoli bezbřeze tolerantní. V okamžiku, kdy se bude cítit ohrožený, dokáž...

Divadlo

Máma říkala, že bych neměla: divadelní hit pro matky i dcery ve Vršovickém divadle MANA

mama rikala 200Říkáte si, že svoje dítě vychováte úplně jinak než vaši rodiče? Máte starosti s dětmi? A také vám máma říkala, co by se mělo nebo nemělo? I o tom je nová hra o rodinných vztazích Máma říkala, že bych neměla uznávané anglické autorky Char...

Film

Osvícení – rozhodně ne bez svícení

altZačíná to nádhernými horskými scénériemi. Pak se poděje něco, co vám rozmetá mozek na kusy. Aspoň že to vcelku dobře končí. A bonusový materiál je pak opravdu lahůdkou. Jack Nicholson v tak dokonalé roli, že na konci filmu nevěříte, že JE normá...