Vzpomínkový večer na Laďku Kozderkovou

Vzpomínkový večer na Laďku Kozderkovou

Tisk

kozderkova200Dne 26. června 2024 by se Laďka Kozderková dožila 75 let. Tento večer se uskuteční v pražském divadle Rokoko pořad připravený jako pocta geniální zpěvačce a herečce.

 

 

Ne nadarmo se jí říkalo česká Barba Streisandová nebo Lady muzikál. Pohybovala se s lehkostí v jakémkoliv žánru. Její první divadelní angažmá bylo právě v divadle rokoko. Fenomenální úspěch měla v Hudebním divadle v Karlině, kde dodnes vzpomínají na její hlavní roli v muzikálu Hello, Dolly! Odborníci tvrdí, že byla nejlepší představitelkou Dolly a kdyby zpívala na Broadwayi, klaněl by se jí celý svět. Škoda, že jí nebylo dopřáno dožít se dnešního jubilea.

Poctu Laďce Kozderkové připravila nová česká hudební skupina CREWPĚJ (krůpěj). V den, kdy by Laďka oslavila své 75. narozeniny a na místě, kde po konzervatoři začínala svoji pěveckou kariéru v krásných prostorách Divadla Rokoko zazní v podání této skupiny její největší hity.

kozderkova1

Člen skupiny Crewpěj JAN NEDBAL nám prozradil jak napadlo skupinu Crewpěj uspořádat večer na počest Laďky Kozderkové?

„Od svého dětství jsem o Laďce Kozderkové slýchal velmi často a už od malička jsem věděl, že je obrovská škoda, že jsem ji nemohl poznat osobně. Můj strýc s ní zpíval v Karlínském divadle, a proto se na ní u nás doma velmi často vzpomínalo. Byla to nejen výborná umělkyně, ale i super kolegyně a kamarádka. Už tehdy jsem věděl, že je to velká zpěvačka a její písničky se mi moc libily. Před několika lety jsem měl možnost poznat její dceru Ladu Kubernátovou, se kterou jsme velmi rychle spřátelili. Věděl jsem, že to není náhoda, že to něco znamená a když jsem zjistil, že by letos Laďka oslavila své 75. narozeniny, rozhodli jsme se upořádat koncert na její počest. Udělat tak radost nejen všem její fanouškům, ale představit její repertoár a umění lidem, kteří ji nikdy nezažili a rádi by se o ní dozvěděli více. Její odkaz by neměl nikdy zmizet, Laďka je tu s námi napořád.“

kozderkova plakat

Vstupenky: https://vstupenky.mestskadivadlaprazska.cz/mdp/standard/Hall/Index/96068/1_sla_EIk2hyfvQvflFKdPgyWw_rov__rov__xcodex_AGA1gFbU4wixV_com_bLnqAslcVJy4R-0CwD7gSaIQ__?


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinkova pesLucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději v...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...


Literatura

Když se ztratí dítě, podezřelý je každý. Kam zmizela tříletá Millie Everleighová?

Nevlastni dite perexPo cestě domů z obchodu zazvoní Leslie telefon. Volá jí nevlastní dcera Shelby, která měla dohlížet na její dcerku Millie, a křičí, že dívenka se ztratila. Když Leslie konečně dorazí domů, zjistí, že Millie je opravdu pryč.

Divadlo

Premiéra divadelní hry Kancl aneb když hranice mezi vtipem a trapností setřeme

kancl divadlo rokokoPrvní novinkou v sezoně Městských divadel pražských (MDP) se stala stejnojmenná jevištní verze britského sitcomu Kancl (The Office). Premiéra hry Kancl se tak uskutečnila ...

Film

Chystá se nový český film PŘIŠLA V NOCI - černá komedie Jana Vejnara a Tomáše Pavlíčka

prisla v noci200Na sklonku loňského roku skončilo natáčení nového českého filmu Přišla v noci. Poslední klapka projektu, za kterým stojí autorské duo Tomáš Pavlíček a Jan Vejnar, padla 25. listopadu. Černá komedie vypráví o páru třicátníků, jehož poklidný...