Město v oblacích když svět je v troskách

Město v oblacích když svět je v troskách

Tisk

snegonovaVysoko v oblacích, drženo mohutnými pilíři, několik kilometrů nad zemí je město. Je rozděleno na tři části – vnitřní, vnější a palácovou. Městu vládne císař, strach a chudoba. Čím více se vzdalujete od palácové části, tím více strach narůstá. Spousta lidí, je s touto situací nespokojená a chce se vrátit zpět na zemi, kde je podle nich čeká lepší život. Život, kde bude mít každým stejnou šanci a lidé se nebudou rozlišovat podle toho v jaké části města se narodí. Takovýmto lidem se říká Navrátilci, čtou zakázané texty z doby, kdy lidé obývali povrch a snaží se dostat pryč z města.

Vrchní vyšetřovatel Lewenhart přesně tyhle lidí stíhá. Za to, že chtějí svobodu a jsou schopni pro ni i porušit zákon. Dělá svou práci s přesvědčením, nikdy se neptá na víc, než potřebuje vědět. Jeho přesvědčení je, že dělá správnou věc. V Navrátilcích vidí jen nepřátele města - a tím pádem i císaře. Je jedním z císařových dětí a složil přísahu, že mu bude sloužit, i kdyby měl přijít o život. A nebo tak, jak je to v přísaze popsáno, pro císaře zabije i své blízké. Jednoho dne si jej císař povolá a pověří ho úkolem – musí najít jednu dívku. To pro něj znamená, že je převelen na oddělení Ztrát a Nálezů, jak je nazýváno oddělení zabývající se hledáním nezvěstných osob. On v tom vidí ztrátu času, ale císař je neústupný. S velkou nechutí tedy na oddělení nastoupí a začíná pátrat.

Oddělení Nálezu a Ztrát bere jako neschopné, protože v jeho očích nemá žádné výsledky. Ovšem brzy se má přesvědčit, že nic není černobílé, tak jak to má nastaveno ve svém světě. Daleko od paláce platí jiná pravidla a právo tady až tak nedosáhne. Navíc zjistí, že mladá dívka není první zmizelou a pokud nezasáhnou, hrozí že nebude ani poslední. Pustí se tedy do pátrání a ukáže se, že zmizení je jen špičkou ledovce. Otevře se mu úplně jiný svět a pro něj už nic nebude takové jako předtím.

O autorce:

Kristýna Sněgoňová pochází původně z Ostravska, ale nyní je jejím městem Brno. Za svou práci je několikanásobná nositelka titulu Lady Řádu fantasy i Nositelka meče, vítězka literární soutěže Vidoucí i Ceny Karla Čapka v kategorii novela a držitelka Mloka. Svou literární kariéru začala výhrou v soutěži O brahmíní vemeno a od té doby napsala nespočet povídek a novel. Miluje totiž psaní, ale také i čtení a hraní čehokoliv hlavně počítačových her, které by ostatní označili za staré. Své povídky publikuje v časopise Pevnost a jsou k nalezení v mnoha sbornících. Co se týče knih, v roce 2018 vydala svou první s názvem Krev pro rusalku, následovala kniha Zřídla (2019) a nejnovější Město v oblacích (2020). V současnosti připravuje v tandemu s Františkem kotletou knižní sérii ve stylu space opery.

Ukázka z knihy:

První den to Lewenhart na novém oddělení nepřeháněl a s ohledem na sebe i na Anneliese svou přítomnost neprodlužoval. Nechal se po budově provést – nenarazil při tom na nikoho, dokonce ani na Stefana Malgera, který si od pultu údajně odskočil jen na moment. Anneliese Lewenhartovi ukázala jeho novou kancelář, prozatím v přípravě, což znamenalo, že byla zavalená krabicemi plnými dávno zapomenutých svodek a podobného odpadu. Vzhledem k tomu, že na služebně byli sami dva, pravděpodobnost, že bude kdy kancelář připravena k používání, byla jen o něco větší, než že se Ztrátám zase začne říkat Ztráty a Nálezy. Některé místnosti byly zamčené, dvě si nechal Lewenhart odemknout, od ostatních Anneliese neměla klíče, nebo to aspoň tvrdila – možná se jí jen nechtělo vycházet vetřelci vstříc.

snegonova

Název: Město v oblacích
Autor: Kristýna Sněgoňová
Žánr: sci-fi
Vydáno: 2020
Stran: 550
Vydalo nakladatelství: Nakladatelství Epocha s.r.o.
Hodnocení: 75 %


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Honzou Vedralem o crowdfundingové kampani Headlineru

1 titulka-marpo-300x400Hudební magazín Headliner je na české scéně určitým unikátem. Navazuje totiž na kvalitní tištěné časopisy, ale v jeho stránkách si můžete listovat digitálně. Navíc velice často nabízí exklusivní obsah, který nik...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Ještěže si s námi Jo Nesbø jen zahrával

zizen perexPo desáté knize v sérii o Harrym Holeovi se autor nechával slyšet, že s oblíbeným vyšetřovatelem končí, že o Harrym už psát nebude. Neuběhlo však mnoho času a Harry se vrací na scénu. Stejně jako autor nemůže být bez svého hrdiny, Harry neumí žít...


Literatura

Série Naturalista řeší Temný vzorec

temny vzorec 200V říjnu vyšla u nakladatelství Kalibr další kniha Andrewa Maynea ze série Naturalista, nápaditý thriller Temný vzorec. A já už chápu, proč je kolem toho takové haló! Pokud vás autor Andrew Mayne také míjel, měli byste to napravit.

Divadlo

Autentická vzpomínka na devadesátá léta aneb punk’s not dead v brněnském HaDivadle

roky 90 200Jaká byla devadesátá léta pro generaci dnešních třicátníků? Jak jsme prožívali a vnímali dobu, kdy se naši rodiče opět stali dětmi v prchavém ráji divokého kapitalismu? Ondřej Novotný nám ve své nové divadelní inscenaci představuj...

Film

Páté kolo u vozu

altČeská filmová komedie v režii Bořivoje Zemana je o babičce, která přijede i s husou v košíku bydlet k dceři, s vyhlídkou na klidné stáří. Dcera s manželem a dvěma dětmi babičce slibují, jak ji budou hýčkat a ona si bude užívat štěstí v k...