Poslechněte si audioknihu o čtyřech letech na Aljašce

Poslechněte si audioknihu o čtyřech letech na Aljašce

alaska joe 200Život tropí hlouposti. Jedete hledat svého biologického otce do Německa, ale shodou okolností skončíte na čtyři roky na Aljašce.

 

 

Hlavním tahounem příběhu českého dobrodruha Benoniho Jassika je Slovák Jožínko, jehož dobrodružná a bezelstná povaha přivádí jeho okolí do neuvěřitelných, někdy až tragikomických situací. V podání Davida Novotného ožívají bláznivé příběhy, které by člověk nevymyslel. Třicetistupňové mrazy, Eskymáci a přítulné Eskymačky, nedotčená příroda a jeden v dobrém slova smyslu blázen, pro něhož není žádný zdánlivě nesmyslný nápad nereálný.

Jak říkal sám autor: „Kdo Jožínka nezažil, ten neuvěří.“

Benoni Jassik 1945-2020

Syn české baletky a po válce odsunutého vojáka wehrmachtu. Otce poprvé potkává až v roce 1968, kdy má dovoleno díky pozvání vycestovat na čtyři dny do Německa. Zůstává v emigraci přes dvacet let. V roce 1980 odjíždí na čtyři roky za prací do Kanady a na Aljašku, kde se potkává s hlavním hrdinou své jediné knihy. Po návratu do vlasti se usazuje v Lipencích, u milované Berounky. Těžká nemoc a omezení kvůli čínské chřipce jsou nakonec důvodem, proč se zvukové verze své knihy nedožil.

David Novotný

Jeden z nejobsazovanějších českých herců. Po vystudování konzervatoře nastoupil do Jihočeského divadla. V letech 1998–2016 byl členem souboru Dejvického divadla. Z více než padesáti filmových rolí připomeňme snímky Tmavomodrý svět (2001), Pravidla lži (2006), O rodičích a dětech (2007) či Vlastníci (2019).
Výrazná televizní stopa zahrnuje například seriály Okresní přebor (2010), Bohéma (2017) nebo Kukačky (2021). Svůj hlas propůjčil oblíbené postavičce Shreka. Rozsáhlá je i jeho rozhlasová tvorba a načetl několik desítek audioknih.

 

alaska joe

Benoni Jassik: ALASKA JOE
Čte: David Novotný
Celkový čas 6 hodin 32 minut

Titul Alaska Joe je ve výhradní distribuci Radioservisu.

https://www.radioteka.cz/detail/croslovo-635978-benoni-jassik-alaska-joe


 

PřihlášeníSoutěže

Moc démonů je nesmírná a masmédia jsou v jejich službách

Jak málo stačí k tomu, aby se šířily nepravdivé a manipulativní informace. Aby se zfanatizovaly celé národy, aby se probudil Jungův kolektivní Stín a dostal se k moci. Kniha Hitlerova monstra s podtitulem Třetí říše a nadpřirozeno profesora Kurlandera detailně analyzuje okultní kořeny nacismu a prozkoumává je ze vše stran a v mnoha souvislostech.
Nakladatelství Academia

Chystáte se na chalupu? Pak si s sebou přibalte tuto knihu

Ve vydavatelství Radioservis vyšla kniha Pochoutky z chaloupky obsahující 100 původních chalupářských receptů na vynikající domácí jídla. Autorem je moderátor Českého rozhlasu Patrik Rozehnal.
Nakladatelství Radioservis

Rozhovor

„Natěšená, múzami políbená, týmově sladěná, připravená a maličko nabroušená“. To je kapela Dolls In The Factory

Dolls in the Factory 200Čtveřice Dolls in the Factory z Frýdku-Místku není na tuzemské hudební scéně nováčkem. Za svoje působení vydala EP Hurricane (2012) a album Statues (2013). Píseň Believe zazněla ve filmu Křídla Vánoc (2013) a se songem Ch...

Hledat

Videorecenze knih

Náboj, barvitý hlas, živé nástroje. Nové album Michala Prokopa hoří i zapaluje!

„…nastartuješ motor, zní to jako hrom…,“ zpívá Michal Prokop ve skladbě Nebe anebo cesta do pekel, která otevírá nové album Mohlo by to bejt nebe… Takto prozaicky by bylo možné shrnout i celé CD (a 2LP). Má náboj, barvitý hlas, živé nástroje.
Supraphon

Čtěte také...

Trhlina vychází v češtině

Jozef Karika Trhlina  200Tribeč – hory nedaleko slovenské Nitry, odkud se nemusíte vrátit. Magické místo, kde se mísí křesťanská a pohanská mystika, se stalo v nedávné historii posledním výletem řady lidí. A kdo se přece jen vrátil, ten o s...


Literatura

Hezky česky aneb Češtinářské vychytávky

hezky cesky 200Nakladatelství Fragment nás chce od nového roku poučit o správném užívání češtiny a vydalo proto knihu Hezky česky aneb Češtinářské vychytávky od učitelky Jany Skřivánkové. Pomůže tato příručka dětem i dospělým, aby lépe pochopili naši ro...

Divadlo

Tři muži v nesnázích

altBranické divadlo uvedlo ve čtvrtek 3. května premiéru komedie Tři muži v nesnázích. Typická divadelní fraška, plná zvratů, humoru a neuvěřitelných náhod je „nudolapkou“ s výborným hereckým obsazením a perfektní prací ...

Film

Ztraceni v Mnichově se ve vaší domácí filmotéce rozhodně neztratí

mnichov 200K nejvýraznějším a kriticky nejoceňovanějším tuzemským snímkům loňského roku patřila absurdní komedie Ztraceni v Mnichově. S ní se po sedmi letech vrátil na plátna kin Petr Zelenka (mystifikační komedie Rok ďábla, Karamazovi nebo Příběhy obyčejnéh...