Nová hvězdně obsazená audio komedie Jsem tu omylem vychází na CD a digitálně

Nová hvězdně obsazená audio komedie Jsem tu omylem vychází na CD a digitálně

Jsem tu omylem200Vězeň, novinář, expremiér a prostitutka jako hvězdy nové audioknihy Martina Johanny Jsem tu omylem. V poutavém příběhu plném humoru vás nabijí dobrou náladou Petr Čtvrtníček, Kryštof Hádek, Jiří Lábus, Dana Černá, Miroslav Táborský, Oldřich Navrátil, Milan Šteindler, David Vávra a Marie Tomsová. Režie Jan Jiráň.

 

Komedie o tom, že cela tuží charakter, pokud ho ovšem máme, tak zní podtitul nové audio grotesky Jsem tu omylem od mladého autora Martina Johanny. Poutavý hodinový příběh plný humoru svede dohromady osoby, jež by se na jednom místě potkali jen stěží. O to absurdnější je, že se starý vězeň, horlivý novinář, mocichtivý státník a podnikavá prostitutka setkají ve vězeňské cele. A třebaže byl každý z nich zadržen z jiných důvodů, jedno mají společné – nikdo nechce za mřížemi zůstat moc dlouho. Za zdmi vězení totiž probíhá revoluce, a toho je třeba využít.

„Starej vězeň se mi hrál skvěle. Protože já jsem ve vězení pečenej vařenej. V kuřimském kriminále hraju na bubny, jako jediný civil z těch kluků tam, takže já vězení důvěrně znám a v té roli jsem se velmi dobře zabydlel,“ říká o své postavě Petr Čtvrtníček.

„Je to komedie, která stojí na dialogu. A když se bavíme o nahrávání mluveného slova, dialog je nejdůležitější. Mně se to dělalo dobře, protože dialog vypadá, že sedí. Je pěkně vystavěný, a je co hrát,“ přidává své postřehy Miroslav Táborský.

Také režisér Jan Jiráň si komediální polohu textu užíval: „Mám rád humor. Umí pobavit, ale můžeme díky němu také s nadsázkou komentovat společenské či politické přešlapy naší doby. A někdy se i díky humoru sami dokážeme chytit za nos. Někdy i omylem,” říká Jiráň, který v roce 2016 obdržel Cenu za podporu a rozvoj audioknih v České republice. A jak se mu pracovalo s herci Jiřím Lábusem a Petrem Čtvrtníčkem, kteří jsou v oblasti slovní zábavy mistři? „Tito dva komici jsou profesionálové, na které je vždy spolehnutí. Mám u nich jistotu, že text obohatí osobitým humorem,” dodává Jiráň.

MARTIN JOHANNA

Od sedmnácti let se ve volném čase věnuje psaní divadelních textů. Zatím nejnovějším je volná dramatizace roku 1969 v životě Hany Benešové s názvem Paní Hana. Má zálibu ve frankofonní kultuře, jež je patrná např. v psaní francouzských písňových textů, které uslyšíte v recitálech zpěvačky a herečky Radky Fišarové. S oblibou píše také české texty, nejnověji třeba pro vokální seskupení 4 Tenoři. V oblasti mluveného slova debutoval v roce 2019 autorskou audio povídkou Každý ve svém, kterou namluvili herci Ondřej Novák, Kateřina Bohatová a dvojnásobný držitel Ceny Thálie Jan Kříž.

jsem tu omylem

Martin Johanna: JSEM TU OMYLEM
Celkový čas 61:04

O hudební stránku audioknihy se postaral skladatel Dominik Renč a titulní kresbu vytvořil významný český výtvarník Jiří Slíva.

Komedie JSEM TU OMYLEM vychází na CD v distribuci vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis a. s. a v digitální verzi ji můžete pořídit na Radioteka.cz.

Více informací: www.radioteka.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

ALŽBETA STANKOVÁ – DIVADLO KALICH

kalich 200Alžbeta Stanková je herečkou v Divadle Kalich, její přechozí zkušenosti jsou však i z Radošinského národního divadla, známe ji z filmu Rebelové nebo ze seriálu Rodinná pouta. V Divadle Kalich ji uvidíme v představení Osmý světadíl.

...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Legendární detektiv Klubíčko v akci

zla 200Píše se rok 1936, mrzne, silnice jsou jako zrcadlo a vozům prokluzují kola. Autobusák Popelka opatrně slezl z vozu a zamířil si to k bedně s pískem, aby tu skluzavku trošku narušil. Jenže písek nenabral, našel v bedně ženské tělo. Od tohoto okamžiku mrzn...


Literatura

Jaká je literární prvotina Jiřího Mádla?

Pritazlivost-planety-Krypton 200Přitažlivost planety Krypton je název první knihy mladého herce, režiséra a scenáristy Jiřího Mádla. Román vyšel v nakladatelství Bizbooks a nabízí zajímavé čtení.

 

...

Divadlo

Národní divadlo uvádí: Čarodějův učeň

carodejuv-ucen200Dne 28. února Národní divadlo uvedlo světovou premiéru celovečerního baletního představení s názvem Čarodějův učeň. Ambice tohoto baletu jsou veliké. Oslovit co nejvíce generací, včetně té náctileté. ...

Film

Společenské vědy a audiovize

spol vedy audiovize perexNás nynější svět ovládají audiovizuální média: skrze filmy, televizi, internet či počítačové hry si utváříme představu o současnosti a poměrech v ní. Jenže fungování těchto médií lze zkou...