Ostravská Zoo vydala časopis o slonech, jeho koupí přispějete na výzkum sloních nemocí
Banner

Ostravská Zoo vydala časopis o slonech, jeho koupí přispějete na výzkum sloních nemocí

Sloni 200Sloni jsou spolu s žirafami a zebrami suverénně nejoblíbenějšími zvířaty chovanými v Zoo. To, že krasavci s dlouhým chobotem nosí štěstí, je v Česku všeobecně známo. Na největší suchozemské savce si potrpí zvláště v ostravské zoologické zahradě. Před několika měsíci tam dokonce vyhlásili veřejnou sbírku na výzkum sloních nemocí. Tu by měl teď podpořit i nový časopis, jenž spatřil světlo světa teprve před několika dny.


Časopis nese název Sloni a slůňata v Zoo Ostrava a vydán byl jednorázově. Čtenářům představí celou historii chovu slonů v Ostravě, včetně současné sloní rodiny. Tiskovina plná fotografií mimo jiné obsahuje také zajímavosti ze života slonů a informace o problematice odchovu mláďat. Pro děti jsou v časopise připravené zábavné kvízy, omalovánky a hry.

Sloni 1


Pokud byste tiskovinu rádi vlastnili, není nic jednoduššího, než si ji zakoupit, a to buď u vchodu do Zoo anebo objednáním na dobírku. Cena za kus je 35 Kč (+85 Kč poštovné a balné). Výtěžek z prodeje časopisu poputuje na konto veřejné sbírky na podporu výzkumu sloních nemocí.

Sloni 2


Sbírku vyhlásila ostravská Zoo v dubnu roku 2014. Impulzem k tomu byla (zatím stále bezejmenná) sloní samička, která se v Ostravě narodila dva měsíce předtím a od počátku života měla problémy s příjmem potravy. Přestože aktuálně váží přes 300 kilogramů (což je váha odpovídající jejímu stáří) mateřského mléka se nikdy nenapila a je živena náhražkou.  Šance, že se v takovém případě slůně dožije dospělosti, je podle odborníků velmi malá. Sloní holce to ovšem nijak nevadí a má se čile k světu. Je zvídavá a evidentně odhodlaná to všem  takříkajíc „natřít.“  Ředitel Zoo sice zatím ustoupil od jejího pojmenování (z důvodu očekávání brzké smrti), zdejší pracovníci ale malé bojovnici přezdívají Prďolka.  Slůně je třetím mládětem svého druhu, které se v Ostravě narodilo.

www.zoo-ostrava.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Tapír


Rozhovor

Dagmar Smržová: „Chtěla jsem poukázat na to, po čem hendikepované ženy touží“

smrzova 200Dagmar Smržová ve filmu Chci tě, jestli to dokážeš vypráví příběh dívky omezené fyzickým hendikepem, která je ale navzdory tomu plná energie a smyslu pro humor. Touží však především po lásce…

...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Vysokoškolákům byly předány ceny za studie o iberoamerických zemích

iberia perexVe Vlasteneckém sále Univerzity Karlovy v Praze byla ve čtvrtek rozdána ocenění za práce vysokoškolských studentů, kteří se přihlásili do 20. ročníku Iberoamerické ceny. Přihlášena byla dvacítka studií, které se zabývaly nejrůznějšími tématy s ...


Literatura

Kam na dovolenou? Přece na sever Francie, do Bretaně a Normandie

bretan 200S rozhodováním, který kraj světa při své dovolené navštívit, vám pomůže nový turistický průvodce Bretaň a Normandie od nakladatelství Jota a to již ve třetím upraveném vydání s nejaktuálnějšími informacemi a tipy pro prvotřídní zážitek.

...

Divadlo

Vojtěch Kotek a Václav Kopta si zahrají Jana Wericha

werich perexTvůrci úspěšné inscenace Meda chystají novou premiéru s potenciálem události kulturního léta. Producentka a autorka Daniela Sodomová tentokrát divákům zprostředkuje nekonvenční a v mnohém objevný pohled na život Jana Wericha. Herec, komik, k...

Film

Seriál Terapie je výzvou pro tvůrce, herce i diváky

terapie serial magicboxDiváci, kteří rádi sdílejí osudy seriálových hrdinů, ale zároveň dávají přednost zápletkám s hlubším podtextem, nabízejícím poučení a inspiraci, jistě uvítali projekt HBO Česká republika, seriál s názvem TERAPIE