Nepřestávejte se usmívat! Obzvlášť v dnešní době!

Nepřestávejte se usmívat! Obzvlášť v dnešní době!

smybox 200Určitě si ještě vzpomínáte na to, jaká byla na večírcích, svatbách a jiných party zábava u fotokoutku. Fotky jste si mohli odnést a přilepit na památku třeba na ledničku. Teď když se na ně podíváme, tak nás úplně jímá nostalgie, a přitom na fotokoutky už přes rok padá prach. Smybox - jeden z prvních fotokoutků u nás - ale nezahálí a rád by dělal radost i potom, až se zase svět vrátí do normálu. A podporují ho v tom třeba Jakub Kohák nebo Rey Koranteng.

Smybox, dříve Smilebox, funguje již od roku 2011. Od té doby ušel dlouhou cestu, vyfotil a vytisknul tisíce fotek. Pro Davida Čeřovského, zakladatele firmy, jsou všichni ti, kteří se ve fotokoutku vyfotí, téměř jako rodina. Proto, i když už přes rok nemůže vyrážet se svým týmem na akce a fotit pro radost, rozhodl pracovat na novém přístroji, který bude fungovat bez obsluhy. Díky němu pak bude možnost blýskat úsměvy na památku nejen na akcích s omezeným počtem lidí, ale i tam, kde je například nereálná každodenní instalace. Tímto místem má být jako první Stezka korunami stromů, kam se rozhodl umístit svou stálou instalaci. Proto, aby mohl tento svůj sen uskutečnit, potřebuje ale finanční podporu. 

smybox1

Na stránkách www.donio.cz/smybox tak rozjet kampaň, kterou podpořily i známé české osobnosti. Mimo Jakuba Koháka, který natočil, jak přístroj funguje, to byl třeba Rey Koranteng nebo Nikol Moravcová. Ti s láskou zavzpomínali, jakou legraci si před Smyboxem užili.

Pokud i vy máte fotku od Smyboxu/ Smileboxu v albu a chcete Davida podpořit, přispějte libovolnou částkou v kampani. Odměna vás nemine.


 

PřihlášeníSoutěže

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.

Tapír


Rozhovor

Zdeněk Zelenka: „Diváci si neoblíbí pohádku, která je hororová“

duch nad zlato 4Režisér a scenárista v jedné osobě. Tak to je Zdeněk Zelenka, který je právem považován za nekorunovaného krále české televizní tvorby, neboť dokázal na televizní obrazovky převést mnoho krásných příběhů v rozmanitých...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Čtěte také...

Evropský den psychomotoriky letos slavilo 14 států

PSM perexPestrý pohybový program plný psychomotorický her se odehrál v Brně. Letošní 4. ročník Evropského dne psychomotoriky připadl na čtvrtek 19. září. Tento den se společně slavilo s dalšími 14 státy Evropy pod záštitou České asociace sport pro všechny a E...

Z archivu...


Literatura

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

100 perlicek 200V nakladatelství Universum vyšla kniha 100 perliček pro (ne)milovníky češtiny, která je dílem Červené propisky.

...

Divadlo

Holešovská Regata 2014 nabídne i divadelní zážitky

regata 200Čtvrtý ročník rodinného festivalu Holešovská Regata se koná 20. – 21. června v areálu holešovského zámku. Právě u zámku úspěšně proběhla rekonstrukce nádvoří, což nalákalo organizátory festivalu k uspořádání několika divadelních ak...

Film

Bresson o Bressonovi aneb režisér sám o sobě
Bresson perO francouzském režiséru Robertu Bressonovi dlouho kolovalo mylné datum narození: nepřišel na svět v roce 1907, jak lecjaké příručky tvrdily, nýbrž o šest let dříve – a dožil se bezmála stovky. Většinu z jeho celkem 13 celovečerních filmů jsme mo...