Český Poetizer spouští globální digitální, ekologické nakladatelství
Banner

Český Poetizer spouští globální digitální, ekologické nakladatelství

Tisk

poetizer 200Původem česká sociální síť Poetizer nabídne svým členům možnost vydat vlastní básně jako knihu nebo například na mikině. Jako první budou moci digitální, ekologické nakladatelství využít na americkém trhu. Knihy i zboží mohou nechat vyrobit pro sebe, díky napojení na sociální síť Poetizer a nově spuštěnému e-shopu je ale mohou přes Poetizer i prodávat. S propagací nakladatelství pomůže oficiální ambasador platformy básník Atticus, jeden z nejprodávanějších mladých básníků na světě.

„Na světě je stále více těch, kteří se chtějí živit psaním, ale mají to velmi těžké. Tradiční nakladatelství vydávají jen malý zlomek autorů, mají značně elitářský přístup. A i těm, kterým se poštěstí, je poskytnuta minimální propagace a jen procento z prodaných knih. Když jdou cestou vlastního nákladu, jsou na vše sami a mají i malou šanci na úspěch. Cílem digitální platformy Poetizer je umožnit publikaci úplně všem, a odvětví tak demokratizovat, stejně tak jako odstraňovat všechny bariéry, které básníkům stojí v cestě k vyššímu výdělku a celosvětovému úspěchu,“ říká Lukáš Sedláček, zakladatel a CEO startupu Poetizer.

Současně s digitálním nakladatelstvím spouští Poetizer také vlastní e-shop (shop.poetizer.com), obojí bude integrováno v rámci stávající sociální sítě pro poezii. Sbírky a zboží tak budou cíleně propagovány pomocí umělé inteligence jak v rámci e-shopu, tak sociální sítě.

Poetizer2

Základem všeho je udržitelnost

Výhodou nakladatelství Poetizer je i tisk přímo na přání. Veškeré knihy a produkty jsou zadány k výrobě až v okamžiku objednání, aby produkce knih a zboží nikdy neskončila na skladě nebo na skládce. Následně jsou vyrobeny a přepraveny co nejblíže místu doručení, aby se minimalizovala uhlíková stopa, doplňuje Lukáš Sedláček. „Naší ambicí je jít příkladem v ekologizaci nakladatelství. Důraz na udržitelnost je základem všeho, co děláme.”

poetizer 1

Trh USA se 40 miliony milovníků poezie

Trh v USA přišel na řadu jako první, je tu 40 milionů zájemců o poezii. „Naše digitální platforma je škálovatelná a můžeme snadno a rychle expandovat do jakékoliv země. Nejdříve se chceme soustředit na americký trh, kde máme již etablovanou komunitu. Je to zároveň největší trh z pohledu objemu prodaných knih,” uvádí Lukáš Sedláček.

Během pandemie se knihy staly největším skokanem v prodejích na americkém trhu, prodává se jich o neuvěřitelných 777 % více. Spolu s tím stále větší počet autorů raději zvolí cestu vlastního nákladu. Již v roce 2017 překročil počet knih vydávaných touto cestou počet knih vydaných přes tradiční nakladatelství. Vlastní náklad je zároveň globálně nejdynamičtěji rostoucí oblast s meziročním růstem 17 % v průmyslu, jehož hodnota je více než 130 miliard dolarů ročně.

Další trhy budou následovat v příštím roce. Přesto zůstává česká stopa. Při tvorbě sbírek si budou moci Američané vložit ilustrace od předních českých ilustrátorů.

Poetizer3

S propagací vydavatelství na básníky pomůže oficiální ambasador Poetizeru původem kanadský básník Atticus, jeden z nejpopulárnějších a nejprodávanějších mladých básníků na světě, jehož básnické sbírky již vyšly také v České republice. V rámci spolupráce s ním bude Atticus dále zveřejňovat exkluzivně na Poetizeru dosud nezveřejněné básně, vést básnické semináře a pořádat soutěže. Atticus zveřejňuje své básně na platformě pod názvem „Atticus Poetry“ a díky nově uvedené funkci chatu je s ním možné i konverzovat.

Poetizer je český technologický start-up, který nabízí autorům digitální platformu pro psaní, budování vztahů s čtenáři a publikování s využitím dat a s minimalizací dopadů na životní prostředí. Cílem Poetizeru je inovovat a demokratizovat knižní průmysl. Platforma má již více než 220 tisíc uživatelů ve 120 zemích světa, kteří na platformě publikují a sdílejí své originální básně. Dostupná je jako mobilní aplikace ke stažení zdarma pro Android a Apple, stejně jako přes webové rozhraní www.poetizer.com Poetizer založil a řídí Lukáš Sedláček, absolvent univerzity v Cambridge, který založil dříve v roce 2010 vzdělávací firmu ELAI (European Leadership & Academic Institute) a v roce 2015 Týden inovací ČR.Více informací:

https://www.facebook.com/poetizer/

https://www.poetizer.com/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Tapír

  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Žáček a Born – tandem, ktorý nám závidia nielen v Čechách, alebo o Adolfovi Bornovi s Jiřim Žáčekom

zacek perexIch knihy stoja za to, aby boli v našej knihovničke. Upútajú prostým a krásnym literárnym obsahom a rovnako skvelou ilustráciou, ktorými nás očaria už od prvej stránky. Pre deti páčivé a nadčasové pre dospelých. Obsahovo vždy reflektujú prejav a k...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

Cestovní deník – skvělý společník na léto

altLéto je tu a s ním dostatek času na výlety, vyjížďky, plavby, cesty a pouti, chvíle nabité zážitky, na které se bude po návratu slastně vzpomínat... Jenže lidská paměť je nespolehlivá, podstatně jistější proto bude, vše si pečlivě zaznamenat. V klidu se zastavit...

Z archivu...


Literatura

Příběh plný lásky v temné době

tater200Ještě stále máme co objevovat v příbězích přeživších z koncentračních táborů. Kniha Tatér z Osvětimi nás zavede do toho nejznámějšího a snad nejhoršího tábora ze všech. Tatér z Osvětimi nepřibližuje pouze každodenní realitu pekla na zemi, ukazuje, ž...

Divadlo

Městské divadlo Zlín představuje retrokomedii k popukání – Charleyho tetu

cht200Zlínské divadlo uvedlo koncem listopadu premiéru anglické konverzační komedie Brandona Thomase Charleyho teta a konečně tu máme něco svěžího, neokoukaného a hlavně šíleně vtipného!

...

Film

Jarní smršť České televize: ČT art a Déčko

CT Z mrtveho domu perexV závěru naší trilogie nazvané „Jarní smršť České televize“ se sluší představit také programovou nabídku nejmladších stanic České televize - ČT art a Déčka. Přestože se tyto dva programy dělí o jeden kanál, a jejich vys...