Literární soutěž: Setkání s tajemnem

Literární soutěž: Setkání s tajemnem

Tisk

Banner tajemno1POd ledna 2024 bude probíhat nová literární soutěž, tentokrát na téma Setkání s tajemnem. Zkuste si představit všechno mezi nebem a zemí, co je vůbec možné i nemožné, anebo si vzpomeňte, co zajímavého, nadpřirozeného, mystického a nevysvětlitelného jste zažili. Sepište to a pošlete nám své dílo nejpozději do konce března. Patronství se ujal známý a oblíbený záhadolog a spisovatel Arnošt Vašíček.

Pojďte si s námi opět zasoutěžit! Tentokrát pod rouškou tajemství a záhad s patronem Arnoštem Vašíčkem, který napsal spoustu knih a také se podílel na vzniku takových seriálů a filmů jako jsou Strážce duší nebo Ztracená brána. Odměnou pro soutěžící budou právě jeho knihy a DVD s filmy nebo dokumenty. S vítězem soutěže také připravíme rozhovor. Nenechte si ujít též rozhovor s panem Vašíčkem, který pro vás připravujeme!

A nyní již k pravidlům soutěže:

  • Soutěžit můžete od věku 18 let.
  • Téma povídky je volné, ale musí se týkat záhad, tajemství, nadpřirozena nebo mystiky. Nemusí jít o přímou vlastní zkušenost, může to být i fikce.
  • Soutěž bude probíhat od 1. ledna do 31. března 2024. Vyhodnotíme v dubnu.
  • Vybereme tři nebo čtyři výherce, kteří budou odměněni.
  • Příspěvky posílejte na mailovou adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
  • Do předmětu mailu napište název povídky a stejně pojmenujte dokument, do nějž vepište své jméno a příjmení, věk, případně pár informací o sobě, připojte svou mailovou adresu + poštovní adresu pro zaslání případné odměny.
  • Rozsah povídky je maximálně 12 000 znaků s mezerami.
Banner tajemno1

Dodatek redakce:

Samozřejmostí je, aby povídka byla originálním autorským počinem a nebyla dosud nikde publikovaná. Každý soutěžící může do naší soutěže přihlásit maximálně jeden příspěvek.

Názvy souborů s povídkami ponechte, prosím, bez diakritiky (háčků a čárek), aby nedošlo k destrukci a nečitelnosti znaků. Nepoužívejte neobvyklé fonty a formátování textu (například barvy nebo obrázky), porotcům se to nemusí zobrazovat správně.

Organizátoři si vyhrazují možnost při nedostatku příspěvků zrušit celou soutěž. Administrátor soutěže si taktéž vyhrazuje právo kdykoli v průběhu soutěže vyřadit z ní a jejího hodnocení práce prokazatelně nepůvodní, přepisy a odvozeniny prací již zveřejněných, stejně jako příspěvky s nevhodným obsahem.

Osobní údaje slouží pouze k účelům pořádání soutěže, pro lepší komunikaci se soutěžícími a statistickým účelům a nebudou poskytnuty třetí straně bez svolení autora. Autor zasláním svého díla do soutěže souhlasí s případnou publikací povídky na webu www.kultura21.cz a s možným sdílením na facebooku. Autor se nesmí účastnit soutěže jako porotce.

Těšíme se na vaše příspěvky!


 

Partneři

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Češi 1948 aneb jak se KSČ chopila moci

cesi200Dvacáté století udělilo Čechům řadu existenčních úderů přímo na solární plexus. Jedním z nich byl i pověstný Únor 1948. Autoři, spisovatel Pavel Kosatík a mladý výtvarník Karel Osoha zde po svém zpracovali ono ponuré téma, kdy se Klement Gottwald se svými...

Divadlo

Švandovo divadlo uvede Cyrana z Bergeracu v beatboxovém rytmu

cyrano 200Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít ve Velkém sále premiéru Cyrano z Bergeracu. Slavný milostný příběh o nosatém šermíři, který se nešťastně zamiluje do své sestřenky, se českému ...

Film

Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary, jíž se oceňují významné osobnosti českého filmu, získá na letošním ročníku kameraman Vladimír Smutný

Smutny perexVLADIMÍR SMUTNÝ patří k našim předním kameramanům, nejnověji je s napětím očekáváno válečné drama Nabarvené ptáče, jehož obrazové pojednání ovlivňuje už použití černobílého materiálu. Měl by změkčit děsivé hrůzy, tak zběsile popsané už ve stej...