Neviditelná výstava bojuje o přežití

Neviditelná výstava bojuje o přežití

Tisk

neviditelna vystava200Zvládnete strávit hodinu v naprosté tmě? Někomu to možná připadá snadné, pro někoho jiného to naopak zní jako noční můra. Jedno je však jisté, po procházce tmou už nebudete vnímat svět kolem sebe stejně. Pro normálně vidící lidi je totiž pobyt ve tmě neobvyklým zážitkem, pro nevidomé je to však každodenní realita.

 

 

Právě tento zážitek pomáhá návštěvníkům již devátým rokem zprostředkovat Neviditelná výstava v Praze. Interaktivní hodinová prohlídka provází každodenními situacemi, s kterými se může nevidomý člověk setkat. To vše ve speciálně zatemněných místnostech. O bezpečný průchod výstavou se starají právě nevidomí nebo slabozrací průvodci, kteří se zároveň snaží s každou prohlídkou návštěvníkům ukázat, že svět lze vnímat i jinak než očima.

neviditelna vystava1

Krize způsobená pandemií bohužel výstavu výrazně zasáhla. Dlouhé měsíce bez návštěvníků doslova zela prázdnotou. Proto byla založena crowdfundingová sbírka na serveru Hithit.cz, kde je připravena řada zajímavých odměn. Samozřejmostí jsou odměny ve formě klasického programu výstavy, jako je prohlídka, večeře nebo ochutnávka vín v naprosté tmě. Připraveny jsou ale i speciální odměny jako například návštěva neviditelného baru, či několik tematických přednášek průvodce Jarka, které byly vytvořeny za pomoci průvodců výhradně pro Hithit.

Neviditelná výstava je u nás opravdu unikátním projektem – nejenže pomáhá vidícím lidem lépe poznat svět nevidomých, ale zároveň poskytuje silně zrakově postiženým lidem příležitost normálního pracovního uplatnění. Jakýkoliv příspěvek nyní pomůže výstavě dočkat se desátého výročí.

neviditelna vystava2

Odkaz na Hithit: https://www.hithit.com/cs/project/8717/zachrante-neviditelnou-vystavu

Více informací: http://neviditelna.cz


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Rozhovor

„Kniha Smrtící byznys je dva v jednom - napínavý příběh a současně osvěta“

hindrakova 200Spisovatelka Hana Hindráková před pár dny vydala knihu Smrtící byznys týkající se tématu falešných léků, o kterou jste nedávno soutěžili na našem webu. My jsme toho využili a položili spisovatelce několik otázek.

...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Coca-Cola již potřetí podpoří Prague Pride Festival. Značka tak vyjádří to, co je zakotveno v její DNA – sounáležitost, svoboda a respekt k ostatním

Coca Cola perexPraha znovu zažije unikátní Prague Pride Festival i s ikonickým průvodem, který se letos po dvouleté pauze znovu uskuteční. Hlavním partnerem akce se již potřetí stala společnost Coca-Cola, která vnímá podporu LGBT+ komunity za naprosto ...


Literatura

Ciro Marchetti a Orákulum vizí probudí víc než smysly

orakulum vizi tarotCiro Marchetti  je autorem mnoha karetních bestsellerů a Orákulum vizí jeho vlastní tvorbou. Sám za sebe vytvořil knihu a sadu 52 karet a poprvé můžete nahlédnout přímo hodně pod pokličku jeho vlastního tvoření.  Mnohé již...

Divadlo

15 let soudobé hudební scény Městského divadla v Brně


15 let MDB perexJe to až neuvěřitelné, ale skutečně uběhlo patnáct let od premiéry muzikálu VLASY, díla, které mělo premiéru na své Hudební scéně. Od prvního uvedení v roce 2005 do konce září 2019 zde bylo uvedeno šedesát osm (!) premiérových tit...

Film

Sovětské archivy nevydaly o UFO žádné nové zásadní informace

fenomen ufo200Fenomén UFO patří mezi jeden z nejzajímavějších předmětů dohadů, disputací a spekulací v kategorii „existuje – neexistuje?“ Ať už má člověk na tento úkaz názor jakýkoli, počítám, že ho zaujme možnost dovědět se další zajíma...