Na hrad za Korunkou a za korunku

Na hrad za Korunkou a za korunku

Tisk

na hrad korunka200Hrad Malenovice se 18. června 2022 stane místem plným kultury. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně spolu s dalšími partnery připravilo komponovaný program, jehož cílem je podpora projektu Korunka pomáhá.

 

 

 

Myšlenka na celou akci se zrodila před několika měsíci při setkání ředitele Filharmonie Bohuslava Martinů Josefa Němého s ředitele muzea Pavlem Hrubcem. „Oba jsme cítili, že nazrál čas, abychom naši spolupráci přesunuli od nejrůznějších plánů ke skutečné akci,“ vysvětluje Pavel Hrubec. „Doba post-covidová spolu s přízrakem války na Ukrajině a dramatickou inflací a nejistotou si vysloveně říkala o něco dobrého a hezkého, co bychom postavili na druhou misku vah.“

Původně kulturní akce tak získala charitativní podtext a ke spolupráci byla přizvána Korunka Luhačovice, jejíž projekt Korunka pomáhá výtěžek z akce podpoří. Muzeum nabídlo prostory hradu, kde by se akce mohla uskutečnit, hudebníci z filharmonie přislíbili svá vystoupení. Oslovena byla i 11. základní škola ve Zlíně – Malenovicích s rozšířenou hudební výukou. Její dětský přípravný sbor a sbory Carmina Bona a Čamlíci se také připojily k chystané akci. K tomuto hudebnímu základu se připojila i Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti s myšlenkou vystavit při této příležitosti v prostorách hradu výtvarné práce svých žáků. Díla vzniklá ve volnočasových aktivitách budou sloužit také jako poděkování za případný finanční dar poskytnutý Korunce Luhačovice.

Ta je v tuto chvíli připravena na 18. června 2022 v čase od 10 do 15 hodin. Vzhledem k tomu, že muzeum umožnilo návštěvníkům vstup za pouhou jednu korunu, dostala akce název NA HRAD ZA KORUNK(O)U s podtitulem Dobrými činy proti zlým časům. „Se všemi partnery jsme se shodli, že výtěžek z akce poputuje tady u nás na podporu těch, kdo se v důsledku nějaké tragédie, nemoci či války ocitl v tíživé životní situaci, kterou sami nedokáží zvládnout,“ doplňuje ředitel muzea Pavel Hrubec.

Akci poskytla záštitu radní Zlínského kraje pro školství a kulturu Zuzana Fišerová: „Mám radost, když se spojují kulturní instituce různého zaměření do společných projektů. A pokud se spojují s cílem pomoci potřebným, pak mám radost o to větší. Přála bych pořadatelům, aby v co největší míře naplnili záměr akce a ukázali tak, že dobrý skutek má pořád smysl.“

PROGRAM

moderují Tereza Preiningerová a Markéta Pavlištíková

zbrojnice hradu:
10.00–15. 00 benefiční výstava výtvarných prací žáků Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti vzniklá při jejich volnočasových aktivitách

nádvoří hradu:
10.00 fanfáry v podání žesťového souboru Filharmonie Bohuslava Martinů
10.00–10.20 W. A. Mozart: Malá noční hudba (Smyčcové kvarteto FBM pod vedením koncertního mistra FBM Pavla Mikesky)
10.30–10.45 přípravný pěvecký sbor (1. a 2. třída) (sbormistryně: Klára Bartoníková, korepetice: Dana Kozárková)
11.00 fanfáry v podání žesťového souboru Filharmonie Bohuslava Martinů
11.00–11.20 populární melodie hudby 20. století: Beatles, Elvis Presley, John Newman, Andrew Lloyd Webber, Ástor Piazzola, Leonard Bernstein ad. (Smyčcové kvarteto FBM pod vedením koncertního mistra FBM Pavla Mikesky)
11.30–11.45 přípravný pěvecký sbor (1. a 2. třída) (sbormistryně: Klára Bartoníková, korepetice: Dana Kozárková) a sbor Carmina bona (sbormistryně: Dana Kozárková, korepetice: David Skopal)
13.00 fanfáry v podání žesťového souboru Filharmonie Bohuslava Martinů
13.00–13.20 W. A. Mozart: Malá noční hudba (Smyčcové kvarteto FBM pod vedením koncertního mistra FBM Pavla Mikesky)
13.30–13.45 Dětské pěvecké sbory Carmina bona (sbormistryně: Dana Kozárková, korepetice: David Skopal) a Čamlíci (sbormistryně: Andrea Hobzová, korepetice: Lucie Juříčková)
14.00 fanfáry v podání žesťového souboru Filharmonie Bohuslava Martinů
14.00–14.20 populární melodie 20. století: Beatles, Elvis Presley, John Newman, Andrew Lloyd Webber, Ástor Piazzola, Leonard Bernstein ad. (Smyčcové kvarteto FBM pod vedením koncertního mistra FBM Pavla Mikesky)
14.30–14.45 Dětský pěvecký sbor Čamlíci (sbormistryně: Andrea Hobzová, korepetice: Lucie Juříčková)

zoologická expozice:
10.00–15.00 lektorský program pro děti

vstupné: od 1 Kč

Výtěžek ze vstupného věnují všichni spolupořadatelé na charitativní projekt KORUNKA POMÁHÁ, určené na podporu těch, kdo se v důsledku tragédie, nemoci či války ocitli v tíživé životní situaci.

V den konání akce budou zpřístupněny expozice Zvířata na Zemi a člověk, Hostince našich pradědečků a Na hradě nebydleli jen rytíři a také výstava Jantar ze Študlova. Běžné komentované prohlídky hradu a hájenky se nebudou konat.

na hrad korunka

Více informací: https://www.muzeum-zlin.cz/na-hrad-za-korunk-o-u


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tomáš Savka: „Oslavit si umím každý den, když chci“

Savka200Zpěvák Tomáš Savka se proslavil díky účasti v talentové show Česko hledá Superstar a nyní slaví 30 let. U této příležitosti vyráží na swingové turné, o kterém v tomto rozhovoru prozradil více.

...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Nejpomalejší a nejkrásnější maraton. Když běhání pomáhá…

maraton (4)Letošního Pražského maratonu 2017 se zúčastnil i tým Running With Those That Can’t. Jedná se o charitativní občanské sdružení založené studenty 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze v roce 2009, které zvyšuje pov...


Literatura

Co dělat, když vás samota sráží k zemi

loutkarAsi to znáte všichni – jednou za čas se cítíte sami, opuštění, že se o vás nikdo nezajímá. A můžete se cítit sami, i když jste obklopeni lidmi, protože jimi nejste pochopeni. To je tak nějak i případ hlavního hrdiny Jacopa z norského příběhu Loutkář.

...

Divadlo

Prostory Roxy a NoD slaví 20 let!

narozeniny roxy be twentyDruhé kulatiny oslaví kluby, jejichž adresa je známá tisícům lidí v celé zemi. Mimořádný věk si žádá mimořádnou oslavu a tou rozhodně program, nazvaný BE TWENTY, je! Svůj program má Roxy i

Film

Univerzální a stárnoucí Rambo

rambo do pekla a zpetFilm Rambo: Do pekla a zpět (2008) ukončuje velké putování hrdiny, pro něhož bylo celý život největším oříškem, jak se dostat z místa na místo nebo se někde v klidu usadit, aniž by přitom musel pozabí...