Valentýnské tvoření levně a rychle
Banner

Valentýnské tvoření levně a rychle

valentynske tvoreni perexChystáte se někoho obdarovat valentýnským dárečkem? Zkuste do toho tentokrát vložit více vlastní iniciativy, tvůrčí inspirace a vyrobte nějakou praktickou drobnost. Jako výchozí materiál můžete použít i věci, které byste jinak vyhodili. Například prázdné krabičky od bonbonů, plechovky a zbytky látek.

 

Ve jménu recyklace a vlastní fantazie

Možná se vám doma hromadí různé krabičky od snědených bonbónů, od hodinek, mobilů nebo jiného zboží. Nechce se vám je vyhodit – protože by se jednou mohly hodit. Nebo jste majitelem kočky, psa či jiného domácího mazlíka a kupujete krmivo v plechovkách. Pokud je rovnou neházíte do koše, a také je skladujete „pro strýčka příhodu“, asi už z nich máte pěknou pyramidu. Švadlenkám zase zbývá spousta látkových odstřižků a jistě se mezi nimi najde i nějaký větší se zajímavým dekorem. A loňský kalendář, který jste si kupovali kvůli úžasným ilustracím, vám také přirostl k srdci… Jestli jste jenom trochu kteativní, máme pro vás tip na jejich využití.

Co budete potřebovat?

- čisté krabičky, plechovky, zbytky látek nebo dekorativního papíru
- mašličky, provázek, gumičku
- nůžky
- lepidlo Herkules
- tavnou pistoli
- barvu v plechovce (+ plochý štětec) nebo ve spreji (není nutné)

valentynske tvoreni

Postup

Plechovky řádně vymyjte. Pozor, plechovky jsou uvnitř u okraje velmi ostré, až je budete vymývat, použijte štětku.

Pokud se rozhodnete nějakou plechovku natřít, odmastěte ji a nastříkejte barvou ze spreje nebo natřete štětcem. Nechte pořádně zaschnout.

Pečlivě vystřihněte látku nebo dekorační papír podle rozměrů plechovky nebo krabičky s rezervou na založení dovnitř u jejich horního okraje.

Na papírový poklad lepte Herkulem, na kovový tavnou pistolí.

Ozdobte mašličkou nebo provázkem, použít můžete třeba i knoflíky a jiné přízdoby.

Na uzavření plechovek můžete zvolit systém „zavařenina“ - naplňte libovolným obsahem, kouskem látky překryjte hrdlo, uchyťte gumičkou a převažte stužkou nebo provázkem.

valentynske tvoreni 2

Na tužky, květinu, oříšky, bonbony, čaj a jiné překvapení

Ozdobená plechovka může potom sloužit jako tužkovník, nebo ji naplňte oříšky, sušeným ovocem, bonbony, sáčky s čajem – zkrátka libovolným obsahem, který obdarovaného potěší. Vložíte-li na dno kousek florexu a navlhčíte jej vodou, lze zapíchnout pár květin a jiné zeleně, a máte krásnou a trvanlivou květinovou dekoraci.

Zdroj: FB U Květu lipového www.facebook.com/ukvetulipoveho/

valentyn kramek

Krámek U květu Lipového v České Lípě
V našem krámku to voní. Čím? Hlavně kouzlem starých časů, bylinkami, mýdlem i kávou. Když k nám přijdete, zpomalíte a začnete zhluboka dýchat. A my na vás nebudeme pospíchat. Necháme vás kouknout skrz krasohled, otočit klíčkem hrací skříňky, žasnout nad tím, co čeští řemeslníci dokáží vyrobit. I kdybyste odcházeli s prázdnou, ten pocit ve vás zůstane. A právě proto krámek vznikl.


 

Rozhovor

Hana Hindráková: „Africká mentalita se od české velmi liší. Lidé žijí pro dnešní den a nepřemýšlejí nad tím, co bude v budoucnosti.“

200rozVyzpovídali jsme pro vás mladou spisovatelku Hanu Hindrákovou, která strávila nějaký čas v Keni a dokázala své zkušenosti zúročit ve dvou úspěšných knihách. V tomto rozhovoru nebude řeč jen o nich – zaměříme se i na její organizaci FAIR.

...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Minerální kosmetika vás naučí vyrobit si ženské zbraně sami!

mineralni kosmetikaKrása je mocnou ženskou zbraní. Snad každá žena ví, ja s ní zacházet. Proto se všechny zdobíme, šminkujeme a snažíme se vypadat přitažlivě. Ne každá kosmetika však vyhovuje citlivé pleti, není testovaná na zvířatech a neskládá se z to...


Literatura

Jak meditovat

JakMeditovat perexZcela jiný pohled na meditaci nabízí tato americká autorka. Není ledajaká, je to buddhistická mniška, která mimo svou publikační činnost pracuje jako učitelka v klášteře Gampo Abbey v kanadské provinci...

Divadlo

V NODu praská program ve švech!

nodPo letní kompozici programu No Dimension Summer se režim v experimentálních prostorech NOD vrací do normálu.  Lépe řečeno se do programu vrátí osvědčené divadelní kousky, odehraje se několik premiérových večerů a to jak divade...

Film

Zlín Film festival, sekce Noční horizonty: Pluto

pluto200Díky zlínskému filmovému festivalu a jeho sekci Noční horizonty se na plátna zlínských kin dostanou snímky, které se běžně do české distribuce nedostávají. Divácký vkus v kombinaci s rentabilitou provozu kin jsou neúprosnými kritérii, jež bohužel mnoho...