Podívejte se, co vychází v Euromedia Group

Podívejte se, co vychází v Euromedia Group

Tisk

euromedia200Přinášíme přehled některých lednových novinek.
Hořkosladký románový debut o lásce, smutku a usmíření

Když se vám ve vteřině zhroutí celý svět, co musíte udělat pro to, abyste se dokázali znovu postavit na nohy a našli ztracenou chuť do života...?

Hannah a Ruth jsou sestry. I přestože jsou každá zcela jiná, jejich pouto je silné. Společně jsou zkrátka neporazitelné.
Hannah je společenská a má ráda věci pod kontrolou.

Ruth je věčně svobodná a potřebovala by si dát život do pořádku.

Každé léto spolu vyrážejí na dovolenou. Užívají si jedna druhou, smějí se, hádají a pak se zase usmiřují.
Tentokrát je to však jinak...

Hořkosladký příběh o lásce, smutku a usmíření, který je ódou na naše nejsilnější pouta. Když už se zdá, že je všechno ztraceno, můžeme radost najít na těch nejméně očekávaných místech.

Jessie Cave je spisovatelka a ilustrátorka. Za svou první hru s názvem Sunrise získala uznání kritiky a byla nominována na cenu South Bank Sky Arts Award v kategorii komedie. V roce 2015 vydala také knihu plnou ilustrací Lovesick a její malůvky, v nichž zobrazuje různé vztahové situace, se na internetu těší velké oblibě. Kromě své rodiny se věnuje rovněž herectví. Objevila se například v sérii o nejznámějším čarodějnickém učni Harry Potterovi, ale i v několika dalších seriálech. Soumrak (Sunset) je jejím románovým debutem.

Jessie Cave: Soumrak, přeložil Martin Urban, vydává nakladatelství Ikar, 368 stran

euromedia soumrak

Šokující psychothriller s postavami, o které se budete bát... ...a kterých se budete bát!

Mrazivý, strhující krimipříběh o šokujícím případu rodinné vraždy, jehož řešení leží v rukou někoho, kdo se v minulosti možná dopustil stejného zločinu...

Doktorka Gretchen Whiteová se specializuje na pacienty, kteří po¬strádají emoce. Je na tom totiž stejně a díky tomu tuto poruchu dokonale rozpozná. Pomáhá de¬tektivu Patricku Shaughnessymu odhalovat psychopatické zločince – a on na ni zároveň tak trochu dohlíží.
Gretchen totiž v dětství vyšetřovali v souvislosti s vraždou její tety a Shaughnessy je přesvědčen, že s tím měla něco společného. A pokud ano, hodlá zajistit, že už jí nic podobného neprojde.

A pak mu na stole přistane nový případ. Třináctiletá Viola Kentová byla obviněna z kruté, nemilosrdné vraždy své matky. Sama se k ní při¬znala a veřejnost ji okamžitě odsoudila.

Jen Gretchen pochybuje. Hned na prvním sezení pochopí, že má co do činění s psychopatkou, které dělá dobře zájem publika o její úděsný čin. Ale spáchala ho sku¬tečně ona? A pokud ne, tak kdo jiný? Co všechno skrývala rodina Kentových? A co všechno skrývá Gretchen...?

BRIANNA LABUSKES píše napínavé psychologické thril¬lery, jež patří k nejprodávanějším titulům podle žebříčků Washington Post a Amazon Charts. Na kontě jich má zatím šest. Posledních osm let pracuje jako redak¬torka provinčních novin a také pro celostátní zpravodajské společ¬nosti jako Politico nebo Kaiser Health News; píše o politice. Na¬rodila se v Harrisburgu v Pensylvá-nii a vystudovala žurnalistiku na Pensylvánské univerzitě. Žije ve Washingtonu, D. C., ráda cestuje, jezdí na kajaku, pěstuje pěší turis¬tiku a zkoumá nejlepší brunche ve městě. Můžete ji navštívit na stránkách https://briannalabuskes.com/

Brianna Labuskes: Podezření, přeložila Lenka Faltejsková, vydává nakladatelství Kalibr, 320 stran

euromedia podezreni

Příběh dvanáctileté židovské dívky a její věrné čtyřnohé přítelkyně

„Bylo mi pouhých dvanáct a půl, když na Evropu padl stín třetí říše. V době, kdy začala strašlivá noční můra německé invaze do mé bezbranné země, jsem se více než o důsledky války zajímala o školu, rodinu a přátele. Nedokázala jsem si ani představit rozsah hrůz, které měly brzy následovat...“

Tak začíná vyprávění židovské dívky Maly, která se narodila v polském Tarnogródu. Se svou rodinou a sourozenci prožívala idylické dětství do doby, než nacisté obsadili Polsko.

Kdysi poměrně dobře situovaná rodina se náhle potýká s hladem a odvážná Mala občas vyklouzne ven, aby v okolí vyžebrala něco k jídlu. Při tom ji věrně doprovází její kočka jménem Malach, což hebrejsky znamená anděl.

Jednoho dne je celá rodina zařazena do transportu a jediná Mala se svou kočkou unikne. Začíná závod o přežití...

Mala Kacenbergová se narodila v roce 1927 v polském Tarnogródu jako Mala Sczorerová. Po válce odjela do Londýna, kde se seznámila s Meirem Kacenbergem, za něhož se v roce 1949 provdala. Společně vychovali pět dětí.

Mala Kacenbergová: Mala a její kočka, přeložila Sylvie Wagnero, vydává nakladatelství Ikar, 320 stran

euromedia mala a jeji kocka

Strhující severský thriller, v němž nelze věřit nikomu

Kriminální komisař Ewert Grens po mnoha útrapách konečně zažívá chvíle štěstí. Naváže přátelství s malým chlapcem, jemuž supluje dědečka, a poprvé po třiceti letech se v jeho životě objeví žena, kvůli které se chce hezky oblékat.

Jenže zdánlivá idylka se promění v noční můru, když se komisař dostane přímo do centra organizovaného zločinu spojeného s únosy, prostitucí a obchodem s orgány. Spletitý případ navíc vyústí ve vraždu osoby Grensovi velmi blízké.

V tomto strhujícím severském thrilleru nelze věřit nikomu.

Anders Roslund
Oceňovaný novinář Anders Roslund (*1961) a bývalý vězeň Börge Hellström (1957–2017) vytvořili v roce 2004 švédskou autorskou dvojici, která se zařadila k celosvětově nejvydávanějším severským spisovatelům. Společné publikovali sedm dílů série případu kriminalisty Ewerta Grense a bývalého infiltrátora Pieta Hoffmanna, jež se staly bestsellery a posbíraly radu domácích i zahraničních cen: Tři vteřiny (2009) byly mimo jiné vyhlášeny nejlepší zahraniční krimi roku ve Velké Británii a Japonsku a ve Spojených státech podle nich vznikla i filmová adaptace (The Informer). Po náhlém skonu Börgeho Hellströma se Anders Roslund rozhodl v akčních příbězích Ewerta Grense a Pieta Hoffmanna pokračovat a nadále sklízí úspěchy ve Švédsku i v zahraničí.

euromedia-ver mi

Anders Roslund: Věř mi, přeložila Karolína Kloučková, vydává nakladatelství Kalibr, 456 stran

Více informací: www.euromedia.cz


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Chůva: Jizvy zanechané na duši...

chuva perexMilujete-li romány, které jsou v jednotlivých kapitolách vyprávěny jinou osobou, je tento psychologický thriller tím pravým ořechovým. Krásný kontrast tu tvoří už jen rozdíl mezi ženským a mužským vnímáním. Časové rozpětí tvořící desítky let v...

Divadlo

Nový počin souboru Kašpar: Baterka Miki

baterka miki 200Divadlo v Celetné má na kontě další premiéru. V úterý 19. února divadelní soubor Kašpar odehrál poprvé v České republice monodrama Baterka Miki. Hra z pera současné francouzské spisovatelky je neotřele pojaté vyprávění. Není ovšem na...

Film

Dokumenty Michelangela Antonioniho se uhnízdily v Karlových Varech

altLetos někteří filmaři buď v plné síle oslavili sté narozeniny (jako japonský režisér Kaneto Šindo) nebo se před sto lety narodili (Tadaši Imai,  Alexander Mackendrick, Gene Kelly, Georges Franju,  Michelangelo Antonioni). P...