Odvážný a intimní román o těhotenství, mateřství a podstatě přátelství mezi ženami

Odvážný a intimní román o těhotenství, mateřství a podstatě přátelství mezi ženami

Tisk

na dlouhe povidani 200V Nakladatelství JOTA vychází novinka z ediční řady Pro ženy NA DLOUHÉ POVÍ-DÁNÍ od Anny Hogelandové.

 

 

 

Anna je ve dvanáctém týdnu těhotenství, když jí zavolá Margot, starší sestra, se kterou nikdy ne-měla nejvřelejší vztah, a oznámí jí, že potratila. Ale nevypráví, jak se cítí, potřebuje mluvit o své přítelkyni. O Elizabeth. Svěřila se jí. Převyprávěla Margot svůj příběh tak, jak to ještě nikomu jinému nikdy neřekla. O prvním manželovi, potratu a krachu manželství a o nové etapě v jiném městě, s jiným mužem a s jiným dítětem, které v jejím břichu roste.

Neberu to jako tajemství, spíše jako příběh, který je těžké odvyprávět po kouskách, zároveň je těžké ho vyprávět vcelku. Zkrátka je jednodušší ho vynechat. Myslím, že mě lidi můžou znát, aniž by o mně všechno tohle věděli.

Ženská „tajemství“ Annu přitahují. Nebo je to něco v ní, co v jiných budí důvěru, že se mohou svě-řit? Druhý příběh si vyslechne cestou z těhotenské jógy od Corrie, mladé ženy, jež možná vůbec není těhotná, již Anna vidí poprvé a je jasné, že i naposled. Tak moc musí přemýšlet o tom, jak jsou různé životní cesty nevyzpytatelné, neklidné a tak vzdálené jejímu životu.

A pak se rozvine Annin vlastní příběh. V průběhu toho, co naslouchala příběhům jiných, ten její změnil směr. Aniž by chtěla, aniž by to plánovala. Stal se jedním z těch v řadě dalších, které se stáva-jí cizím lidem, přece ne jí. Jak se s tím dá srovnat?

Na dlouhé povídání je román, který zachycuje různost emocí, které vyplouvají na povrch, když si ženy sdílejí svá tajemství. Jde o empatické vyprávění o intimitě ženského přátelství, sesterství, ma-teřství i zármutku. A právě ve sdílení nepříjemných zkušeností a nejistých pocitů se snaží poskyt-nout úlevu.

Ohlasy na knihu

„Dokonalý lidský portrét – neklidná hladina emocí připomíná probublávání vroucí vody.“
The Sunday Times

„Nikdy jsem nečetl knihu, která by dokázala tak chytře a přesně vyjádřit břemena, která s sebou ženy nesou. Je to ohromující dílo.“
Steve Almond, spisovatel

„Anna Hogelandová ve svém úchvatném románu zručně prozkoumává otázky plodnosti, těhoten-ství, narození dítěte a také nejistoty a traumatu, které tyto události často doprovázejí. Hrdinka všechny příběhy, se kterými se jí různé ženy svěřují, vstřebává a analyzuje ve vztahu ke své vlastní tragické zkušenosti. Tato kniha je prostorem, kde se ženy budou cítit slyšeny a viděny.“
Erika Krouseová, spisovatelka

Přečtěte si ukázku: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/na_dlouhe_povidani

Anna Hogelandová pracuje jako psychoterapeutka. Má dva magisterské tituly, jeden ze Smith College School of Social Work a druhý z Kalifornské univerzity v Irvine. Žije ve Vermontu. Na dlouhé povídání je její první román. Další na https://www.annahogeland.com/

na dlouhe povidani

Anna Hogelandová: Na dlouhé povídání
Datum vydání: 24. května 2023
Pevná vazba s přebalem / 319 stran
Originální název: The Long Answer
Přeložila: Alena Snelling
Vychází také jako e-kniha.

Více informací:

Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/59089911-the-long-answer
Databáze knih: https://www.databazeknih.cz/knihy/na-dlouhe-povidani-516306
https://www.jota.cz/na-dlouhe-povidani.html


 

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Hrůzyplná četba, u které budete drkotat zuby a okusovat si nehty

Zuby nehty 200Již dlouho jsem nečetla žádný pořádný horor ani strašidelný příběh. Jsem ale fanouškem mistra filmového hororu Alfdeda Hitchcocka a spisovatele Stephena Kinga, jenž je autorem několika excelentních knih toh...

Divadlo

Malované na skle: Jánošík po brněnsku

malovane na skle divadlo radostJuraj Jánošík je pro někoho národním hrdinou, který bohatým bral a chudým dával, někdo ho považuje pouze za zbojníka, který loupil, aby se sám obohatil. V brněnském divadle Radost můžete zhlédnout h...

Film

Falešně!

falesne  perexInvestiční bankéř Markus Føns je podezřelý z rozsáhlých investičních podvodů. Není tedy divu, že skončí za mřížemi. Podmínky jsou zde pro něj hrozné, a tak se uchýlí do samovazby ve zvláštním oddělení určeném těm nejopovrhovanějším věz...