Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského labelu Divnosti. Křest proběhne 19. října v pražských Kasárnách Karlín. Jako host vystoupí písničkářka Palma.
O co lakoničtější název, tím silnější sdělení. Osm písní s českými texty pracuje s tématy empowermentu, mentálního zdraví nebo nesmyslnosti kultu mládí. Třetí je protknuto příběhy o hledání svého poslání, o boji se svými strachy a pochybami i čistou radostí, euforií a nalézáním důvěry v sebe sama.
Vše je umocněno osobním, ženským pohledem výhradní textařky, hudebnice a zpěvačky Alžběty Trusinové, která spolu s producentem a multiinstrumentalistou Tomášem Tkáčem kapelu něco něco tvoří. něco něco umně propojují naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou, aniž by hudební lehkost ubírala vážnosti slov. Dovedně střídají obrazotvornost a poetično s přímočarostí.
„Texty na desce Třetí jsou otevřenější než na předchozích dvou albech. Vždy jsem zpracovávala osobní témata, ale tentokrát jsem je nijak nezaobalila. Naservírovala jsem je stejnou syrovostí, s jakou je vnímám. V tom mi pomohly asi i lekce zpěvu, díky nimž jsem si jistější v projevu. Mám tak sílu zpívat i o věcech, které bych jinak veřejně sdílet nedokázala,” říká Alžběta Trusinová.
Třetí čerpá z osmdesátkového synth popu i post-punku, míří ale směrem k moderní elektronické produkci. Středobodem všeho je víc než kdy předtím v kapelní tvorbě písnička samotná, důraz je kladen na jasné sdělení. Výsledkem je deska se sebevědomým tahem na branku.
„Myslím, že se naše hudební a osobní partnerství dobře doplňuje. Tím, že spolu trávíme čas mimo kapelu, máme možnost vše neustále probírat a posouvát tak celou věc dál. Základ desky vždycky vznikne na intenzivním soustředění někde na chalupě v přírodě. Máme podobný pohled na věc a na většině textových i hudebních nápadů se shodneme,” popisuje spolupráci Tomáš Tkáč.
Třetí vznikalo ve studio Golden Hive, o produkci a mix se postaral sám Tkáč, za masterem stojí Gaex. Na bicí hostoval Václav Švestka ve skladbách Signály, Chvilka, Co vlastně chceš II, Hranice a Sobecká a Jakub Švejnar ve skladbách Obrysy a Letní den. Na basu doprovázel Samuel Kuba ve skladbě Letní den a harfa v podání Hedviky Mousa Bacha zazněla tamtéž.

Vstupenky na křest 3. října v Kabinetu Múz zakoupíte v prodejní síti GoOut. Podpořit vydání Třetí na CD a vinylu mohou fanoušci v crowdfundingové kampani na Donio, za odměnu si mohou vybrat fyzické nosiče alba s věnováním, trička, tílka, text na přání, soukromý koncert nebo doživotní vstup na koncerty zdarma.
Jako host křtu něco něco vystoupí Palma, zpěvačka a skladatelka původem ze Slezska. Dříve vystupovala v duu s názvem Leto. Pro její písně byly vždy stěžejní melancholické texty a elektronické podklady. Aktuálně přichází s novou formou, kde hraje na klávesy a živě ji doprovází další hudebníci. V Praze ji s kapelou můžete slyšet poprvé.
Zdroj foto: Jana Plavec
Více informací:
Vstupenky Praha: https://goout.net/cs/neco-neco-krest-alba+palma/szvnvjw/
Donio: https://www.donio.cz/neco-neco-treti
| < Předchozí | Další > |
|---|







Sportovní fotografie zaplní Galerii města Přerova v říjnu a listopadu. Brněnská sportovní fotografka Mona Búryová tam zrealizuje svou sice teprve svou druhou samostatnou výstavu, jako aktivní členka Klubu moravských fot...
Městské divadlo Zlín má stále zavřeno, ale čekají je dvě neděle s divadlem, alespoň ve formě audio a online.
Nenáročná francouzská komedie „Oui, šéfe“ svým názvem příliš nesděluje. O co vůbec jde? Jenom z plakátu usoudíme, že asi půjde o gastronomi. Ano, seznámíme se sice se slavným šéfkuchařem Alexandrem Lagardem ...