Skupina NO NAME strávila jubilejné desiate preteky na bežkách

Skupina NO NAME strávila jubilejné desiate preteky na bežkách

Tisk

no name200Pri jubilejnom desiatom výročí pretekov Štrbské bežky sa konal po prvýkrát na snehu 11. februára vo Vysokých Tatrách koncert skupiny NO NAME.
„Preteky vznikli úplne prirodzene, ako potreba popularizovať a priblížiť beh na lyžiach širším masám. Túto nedeľu nás čaká už desiaty ročník pod našou záštitou pre všetkých amatérov, rekreantov ale samozrejme, že na štarte uvidíte aj profíkov. Nečakali sme, že práve tieto preteky naberú na krásnej rodinnej tradícii a spolu s koncertom ide o jedinečné podujatie. Vystúpenie NO NAME sľúbil môj brat Ivan s tým, že keď naše podujatie "štrbské bežky" dosiahnu desiaty ročník, tak zahrá aj NO NAME. Je to určite výzva, počasie v Tatrách je nevyspytateľné“ uviedol bližšie ku koncertu Igor Timko.

no nameStrbske bezky

Každá minúta strávená športom oplatí, keďže sa už v marci chystajú na turné v znení NO NAME & NOCADEŇ V Pôvodnom znení tour 2024.

„Športovanie sa nám tisícnásobne vráti, potom vládzete skákať, spievať a užívať si to. Bude to krásny koncertný večer, pripravili sme niekoľko prekvapení. S Rasťom Kopinom zaspievame počas programu vôbec po prvýkrát naživo náš spoločný duet V Pôvodnom znení, na to sa veľmi teším. Kapela NOCADEŇ zahrá svoj vlastný set a celý večer otvoria kolegovia z Prahy, kapela BOTOX. Počas nášho vystúpenia bude ešte jeden hosť, je sa na čo tešiť,“ plánuje Igor Timko.

no name plakat

NO NAME & NOCADEŇ - V Pôvodnom znení tour 2024
21.3. 2024 Košice - Športová hala Stará Jazdiareň
23.3. 2024 Bratislava - Športová hala Pasienky
5.4. 2024 Ostrava – Hala Tatran
11.4. 2024 Brno - Sono Centrum
20.4. 2024 Praha – O2 Universum

Zdroj foto: No Name


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Kniha Bratříček překvapí alternativními konci

bratricek 200Dovolte nám představit vám novou knihu s názvem Bratříček od autora Marka Hnila. Těšte se na umně propracovaný příběh s prvky psychologie s jednou exkluzivitou- existuje ve dvou vizuálně stejných verzích, které se od sebe vzájemně liší pouz...

Divadlo

Divadelní hra „Spoutaný trávou“ zve děti i dospělé na originální loutky i stínohru

Spoutany travou 200Vyprávění nahého mnicha, císaře, generála a slona o životě, smrti i drobném hmyzu. Divadelní odpočinutí od světového chaosu s křehkými kovovými loutkami, zvuky a stíny. Již toto úvodní motto nastiňuje charakter divadelní hry „Spout...

Film

Nové pražské AutoKino LEDÁRNY nabídne filmové i kulinární zážitky

autokino 200Chybí vám filmové zážitky na opravdovém velkém plátně s kvalitním zvukem? Právě v těchto dnech otevírá své brány AutoKino LEDÁRNY, situované do prostoru bývalých ledáren v pražském Braníku. Prostor v těsném sousedství řeky Vltavy tak nově ožije...