Příběh žen, které se staly matkami a netušily, co je čeká

Příběh žen, které se staly matkami a netušily, co je čeká

Tisk

MaminkOff 200V pondělí 13. května 2024 vyjde v nakladatelství Bourdon knižní debut Kateřiny Chalupníkové s názvem MaminkOFF. Kniha na osudu čtyř žen rozdílných povah, věku, vzhledu i rodinného zázemí přibližuje, co to znamená stát se matkou a vychovávat malé dítě. Ukazuje, co všechno přináší život – od událostí veskrze radostných až po ty nejtragičtější, a kolik úsilí stojí se vyrovnat se všemi překážkami a najít aspoň kousek štěstí.

 

Jana, Marcela, Zuzana a Kristina. Každá z nich je jiná. Jana jako úspěšná zahradní architektka procestovala svět a teď se musí smířit s tím, že zůstává doma s malými dětmi. Rázná Marcela pochází z pěti sourozenců, přičemž každé má jiného otce. Podaří se jí najít ten správný vzorec, jak mít šťastnou, spokojenou rodinu? Zuzana žije v harmonickém manželství, jemuž schází jediné – dítě. Po sérii několika bolestných situací, kdy přichází o nenarozené děti, jí nezbývá než přehodnotit celý svůj život a nasměrovat ho úplně jinam, než kdy chtěla a než si představovala. A Kristina, které každý závidí život v luxusu a bohatého manžela právníka, skrývá jedno nehezké tajemství, kvůli němuž má stále neodbytnější pocit, že se stává vězněm obří zlaté klece, ze které není cesta ven.

„Nemáš kam utéct. Nemáš prachy na to utéct, natož vás pak někde uživit. A navíc… Já tě najdu. A postarám se o to, aby tvůj útěk byl brán jako únos Laury, a ty skončíš ve vězení. Je ti to jasný? Je ti jasný, že s člověkem, jako jsem já, nemůžeš soupeřit?“ Pak se ke mně přiblíží a chytne mě za vlasy. Laura se drží mojí nohy.

Autorka se ve svých navzájem propojených příbězích nebojí dotknout ani těch nejožehavějších témat – poporodní krize, osamělosti způsobené ztrátou sociálních kontaktů, domácího násilí, partnerské nevěry, dilematu, jestli zvolit rodinu, nebo kariéru, strachu z neplodnosti, fatálních nemocí; všechno v této knize pak směřuje k jednoznačnému vyznění – nejdůležitější je láska matky k jejímu dítěti a snaha vytvořit pro jeho dospívání harmonické a klidné prostředí.

Anotace:

Čtyři ženy, čtyři nálepky, čtyři příběhy. Emotivní Jana, tvrdá Marcela, dokonalá Kristina a ezoterická Zuzana. Za těmito nálepkami se ale skrývá daleko víc.

Jana se musí vypořádat s tím, co jí život bere a dává. Provinile bojuje s pocitem, že z ní mateřství vysává zbytky její vlastní existence.

Marcela má na sebe vysoké nároky a tvrdě dře, aby jich dostála. Pečující máma, milující manželka, vzorná dcera, zodpovědná sestra. Tak proč to pořád není dost? Anebo je?

Kristina s oblibou postuje na sociální sítě svoji dokonalou tvář a perfektní rodinné fotky. Ve skutečnosti je ale lapená v sítích svého života.

Nejstarší Zuzana si na vlastní kůži zakusila, že ze dna vede cesta vzhůru. A tak pokorně děkuje přírodě, protože žít a dýchat je zázrak.

Kniha o tom, že mateřství není jen růžové - mámy pohladí po duši a tátům otevře oči.

O autorce:

  • Máma dvou holčiček a žena jednoho muže
  • Narozena rodičům, kteří se milují
  • Díky bratrovi podlehla knihám a vymyšleným světům
  • Kreativní závislák
  • Umělecká duše prorostlá divadlem
  • Poctivá učitelka
  • Miluje moře, čtení knih a černý humor

 MaminkOff obalka

Název: MaminkOFF – Malovaly jsme si mateřství
Autorka: Kateřina Chalupníková
Datum vydání: 13. května 2024
Nakladatelství Bourdon / 364 stran

Více informací: https://nakladatelstvi-bourdon.cz/pripravujeme/maminkoff/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Lapuťák a kapitán Adorabl

laputak perPrvní pohádkový příběh z pera Dominika Ladsmana, autora populárního Deníčku moderního fotra, Lapuťák a kapitán Adorabl. Pojďte se začíst do příběhu, který vás zanese do Sedmimoří, kde malý Čeněk zažívá první opravdové dobrodružství. Konečně kniha ...

Divadlo

V NODu praská program ve švech!

nodPo letní kompozici programu No Dimension Summer se režim v experimentálních prostorech NOD vrací do normálu.  Lépe řečeno se do programu vrátí osvědčené divadelní kousky, odehraje se několik premiérových večerů a to jak divade...

Film

Podívejte se Na Jižní pól s princem Harrym

jizni pol-200Vydejte se s členem britské královské rodiny princem Harrym na Jižní pól. Jeho královská Výsost princ Henry Charles Albert David z Walesu syn princezny Diany vás osobně provede nástrahami Antarktidy. Dvoudílný film kráčí ve stopách prince ...