Od slackline k tiché radosti

Od slackline k tiché radosti

slackline

Vyprávění nejznámější české slacklinerky Anny Hanuš Kuchařové, která chodila kilometr nad zemí na čtyřech kontinentech a na lajně se také provdala, přináší nakladatelství Jota.

Kniha s názvem Od slackline k tiché radosti vás upoutá na první pohled. Autentické vyprávění známé české slacklinerky vás okamžitě chytne a budete se chtít dozvědět každý detail z jejího dobrodružného života. Zkuste si představit, že se rozhodnete splnit si svůj sen, ačkoliv se může zdát naprosto bláznivý a nebezpečný, a postupem času a tvrdého tréninku se ocitnete na pevně natažené lajně ve výšce asi 1 km nad zemí mezi skalami.

Anna Hanuš Kuchařová opustila práci architektky, aby se stala profesionální provazochodkyní. Láska a touha ji hnaly do prvních rozechvělých krůčků vysoko nad zemí. Skočila po hlavě do odvážného života a tím probudila své vnitřní démony. Vír dobrodružství ji prohnal Evropou i Amerikou, kde se setkávala s lidmi, kteří ji fascinovali. Nejvíc ji ale oslnilo pravidelné chvění tenkého popruhu pod jejími chodidly, na kterém neustále závisel její život.

Jak je možné, že lidské tělo dokáže chodit ve volném vzduchu? Co se to děje s myslí, když překonává vlastní ego? A co na ni čeká ve stavu změněného vědomí, do kterého ji dostává rytmická chůze prostorem mezi skalami?

Kniha je doplněna úchvatnými a nádhernými fotografiemi přímo z terénu a ze svatby Hanuš, která proběhla také na lajně. Tuhle skvělou knížku si zkrátka nemůžete nechat ujít! V závěru je trocha teorie pro všechny, kteří chtějí začít chodit po lajně. Nechybí ani zdokumentování významných slacklinerských událostí a rekordů a také malý slovníček slacklinerských pojmů.

O autorce: 

Při studiu architektury objevila Anna Hanuš Kuchařová (* 1988) slackline. Vášeň přerostla v profesionalitu, stala se z ní provazochodkyně, slacklinerka. Chodila po lajnách na čtyřech kontinentech. Nad pouští, mořem i ledovcem. Nejvýš kilometr nad zemí. Je dlouhodobě nejlepší Češkou v tomto sportu a patří do širší světové špičky. Na krátkou dobu držela evropský rekord. Je organizátorkou i účastnicí mezinárodních slackline projektů. Založila Slackline Academy a čtyři roky byla prezidentkou České asociace slackline. Jako první strávila na lajně 24 hodin bez přestávky. A ve vzduchu dokonce řekla „ano“ jednomu báječnému muži.

Ukázka z knihy:

Mám zavřené oči, ležím na zádech, ruce se dotýkají mých holých stehen. Soustředím se na dech. Už skoro hodinu klidním svou mysl. Za chvíli přijdou. Dnes jsem si dala jediný úkol. Stejně jako minule nechat proniknout anesteziologovu jehlu měkce do mé páteře. Představuji si, jak bude mé tělo klidné a uvolněné. Říkám sama sobě, že epidurál je jak odběr krve. Kdyby mi píchali do žíly podruhé v životě, taky bych měla strach. Na sále se položím na bok a spočinou na mně tři páry profesionálních rukou. Je to příjemné. Vím, že to dělají každému. Ale beru to osobně, jako by mě ze vší láskou objali. Držím svou mysl prostou myšlenek a tělo měkké a těžké. Necítím bolest, ale vím přesně, kde jehla projela mezi obratli.

Nevím, jestli se ještě budu vracet k lajnám. Pokud mě to nebude bavit, tak ne. Jsem připravena začít něco nového. Díky ortéze jsem se mohla poslední tři měsíce normálně pohybovat a noha mi nezeslábla tak jako před první operací. Před rokem rozcvičování bolelo.

slacklline

Název: Od slackline k tiché radosti
Autor: Anna Hanuš Kuchařová
Žánr: biografie
Vydáno: 2020
Stran: 407
Vydalo nakladatelství: Jota
Hodnocení: 100 %

https://www.jota.cz/od-slackline-k-tiche-radosti


 

PřihlášeníSoutěže

Nevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.

Rozhovor

Tara Fuki: „Pořád se dokážeme navzájem příjemně a vtipně překvapovat“

TaraFuki 200Violoncellové duo Tara Fuki tvoří zpívající violoncellistky Andrea Konstankiewicz-Nazir (ex BOO, ex Rale, Kubilai Khan Investigations) a Dorota Barová (Vertigo, Kuzmich Orchestra, DoMa Ensemble, hostuje např. v kapele Anety Langerové, ex Cho...

Hledat

Videorecenze knih

Michael Krásný vydává druhé album 20:20

Michael Krásný, kontrabasista, baskytarista, zpěvák a dlouholetý doprovodný hráč trumpetisty Laca Decziho, vydává druhé sólové album s výmluvným názvem 20:20. michaelkrasnymusic.com

Z archivu...


Literatura

Můj atlas Česka

muj atlas ceska200Nakladatelství Albatros vydalo v srpnu encyklopedii pro děti Můj atlas Česka, na které se podílel Ondřej Hník a kterou ilustroval Jiří Votruba a taky děti z celé České republiky! Jak vidí a vnímají nejrůznější místa v celé naší zemi právě děti, to se dozvíte v té...

Divadlo

Dorazte na novou divadelní adaptaci Přeletu nad kukaččím hnízdem a pomozte seniorům

krasapomoci perexDivadlo Radka Brzobohatého bude opět pomáhat a vy můžete být u toho. Vyrazte 26. září na představení Přelet nad kukaččím hnízdem a částka, jež zaplatíte za vstupenky, půjde na podporu osamělým seniorům, které podporu...

Film

Každé filmování je velké dobrodružství, říká herec a šansoniér Jiří Bartoň

jiri barton 200Nejen na zámku Libochovice, ale také v Praze a na dalších místech v Česku vznikal během léta německý historický film Ottilie von Faber-Castell. V jedné z rolí se objeví také Jiří Bartoň. Jde o velkoryse pojatý televizní projekt, který pro...