Co v učebnici dějepisu nenajdete: Starověk

Co v učebnici dějepisu nenajdete: Starověk

Tisk

co v ucebnici dejepisu nenajdete200V říjnu vyšla u nakladatelství Bambook parádní kniha na způsob učebnice pro starší školáky Co v učebnici dějepisu nenajdete: Starověk. Autorkou je ostřílená matadorka Stanislava Jarolímková a zdárně jí barevnými ilustracemi sekunduje Jiří Filípek. Pokud se vaše dítko zajímá o historii, nebo v něm naopak chcete vzbudit zájem, pak je tato kniha jasnou volbou, jak na to!

 


Sehraná dvojka autorů

Stanislava Jarolímková (* 1947) absolvovala fakultu žurnalistiky UK, psala pro řadu pražských novin a časopisů, spolupracovala i s rozhlasem a televizí. Psát začala v roce 1999; zpočátku volila především zdravotnická témata, ale pak ji zlákala pragensia – knihy pojednávající o Praze. Třetí skupina jejích knih se věnuje českým i zahraničním slavným osobnostem a dalším jejím oblíbeným tématem se staly různé historické zajímavosti.

Jiří Filípek (* 1968) je malíř, ilustrátor a výtvarník. V tandemu s paní Jarolímkovou má na svědomí celou řadu děl, z poslední doby pro školáky doporučuji hlavně tato: Sídla českých panovníků, Povolání našich předků.

Lákavý starověk

Poutavá učebnice či spíše kniha zajímavostí s nádhernými ilustracemi se zabývá obdobím starověku, tedy rozvojem a rozmachem prvních civilizací na Středním východě, Středomoří a částí Asie.

Kniha je velmi přehledně rozdělena na šest hlavních velkých celků, dělených zeměpisně:

  • I. Když se řekne starověký Přední východ
  • II. Když se řekne starověký Egypt
  • III. Když se řekne starověké Řecko
  • IV. Když se řekne starověký Řím
  • V. Když se řekne starověká Indie
  • VI. Když se řekne starověká Čína.

Nechybí Úvod a Nejdůležitější použitá literatura. V daných kapitolách se dozvíme, když ne to nejdůležitější, tak tedy to nejzajímavější z konkrétní oblasti a doby. Autorka nám přibližuje dobu, historické souvislosti i život obyčejných lidí.

Nejen pro školáky

Pojem starověk je velmi široký a zajímavý, není tedy možné pokusit se sepsat vše. To by taky nebylo záživné. Autorka výběrově namíchala šmrncovní mix a navolila zvláštnosti, které čtenáře prostě musí zaujmout. Co v učebnici dějepisu nenajdete je určena školákům od 11 let, ale pokud milujete historii, pak si ji užijete i vy dospělí!

co v ucebnici dejepisu nenajdete

Název: Co v učebnici dějepisu nenajdete: Starověk
Autor: Stanislava Jarolímková
Kresby: Jiří Filípek
Žánr: učebnice, populárně naučná Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022, brožovaná vazba
Počet stran: 195
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.grada.cz/co-v-ucebnici-dejepisu-nenajdete-12782/


 

Hledat

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Literatura

Enneagram jako dokonalý návod na lidskou duši

EnneagramNení vůbec jednoduché vyznat se v lidské duši. V jednání, které je pro nás osobně nepochopitelné. A něco, co je pro nás tak přirozené, je pro druhého španělskou vesnicí. Devět osobnostních typů, devět tváří lidské duše, jednoduše enneagram v další s...

Divadlo

Zkrocení zlé ženy rozzářil neplánovaný ohňostroj

zkroceni zle zenyNa brněnském nádvoří hradu Špilberk se letos uskutečnil již třináctý ročník Letních shakespearovských slavností. Čtvrtou červencovou sobotu se hrálo představení Zkrocení zlé ženy, nejúspěšně...

Film

Jak cenzura dohlížela na filmaře i ve „zlatých“ 60. letech

vadi nevadi 200Kdyby nebylo studentských prací, zpravidla disertačních, obhajovaných na vysokých školách, řada důležitých, ba zásadních knih by jednoduše chyběla – mnohá nakladatelství tak vcelku levně získávají odborně kvalitní, a přitom čtenářsky atrakt...