Poradna skřítků Houbáků

Poradna skřítků Houbáků

Tisk

Houbaci perexHouboví skřítci neboli Houbáci žijí všude tam, kde rostou houby a odpradávna je chrání. Byly časy, kdy se lidmi nenechali spatřit, ale protože opět přichází doba, kdy skřítci a lidé budou žít pospolu jako přátelé, čím dál častěji pomáhají tihle nenápadní tvorové i nám, lidem.

 

Laskavé pohádkové příběhy Houbáci - pro děti, co mají pod kloboukem se zrodily v nakladatelství Pointa. Jejich autorkou je Zuzana Froňková, ilustracemi text doprovodila Lucie Charvátová. V nádherné symbióze se zde snoubí poetické vyprávění plné moudrosti a ponaučení s obrázky, které okamžitě vtáhnou čtenáře do děje. A pak už se brouzdají po lese, hledají houby, poznávají tamní i okolní obyvatele a přitom se dozvídají spoustu zajímavých informací.

houbaci-posilovna

Skřítci Houbáci zasahují

Kromě seznámení s různými druhy hub, jejich názvy, specifickými znaky a použitím (v knize najdete i pár osvědčených a jednoduchých receptů) jsou příběhy zaměřené na vztahy mezi lidmi a souznění s přírodou. Vesnička v blízkosti lesa je plná pozoruhodných obyvatel s nejrůznějšími povahami, radostmi a starostmi. Ale skřítci Houbáci jsou vždycky a na všechno připraveni, a tak každá lapálie dobře dopadne.

Mám ráda takovéhle víceúrovňové knížky, v nichž se vrství příběh s ponaučením. V Houbácích navíc pohodově nenásilnou formou, takže to vlastně ani nepoznáte a vzděláváte se úplně hladce a bezbolestně. Myslím, že právě to děti i jejich rodiče nejvíce ocení, tím spíš, že tady nechybí ani humor. A aby toho nebylo málo, poslední stránky obsahují kartičky do houbařova deníku, což mi také přijde jako skvělý nápad, hlavně pro začínající malé houbaře. Tahle knížka prostě nemá chybu!

Houbaci

Houbáci – pro děti, co mají pod kloboukem
Autor: Zuzana Froňková
Žánr: pro děti a mládež
Vydáno: 2022, Pointa
Počet stran: 88
Jazyk vydání: český
Ilustrace/foto: Lucie Charvátová

Hodnocení: 100 %

Zdroj foto: kniha https://pointa.cz/project/4548680b-6f92-11ec-b2ba-0242ac140002 
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Co když se psaní knihy zvrhne?

finlay-na-zabiti 200Finlay na zabití je bláznivá komedie o tom, že opravdový zločin je o poznání komplikovanější než na papíře. Tato kniha vyšla v nakladatelství HOST a její autorkou je Elle Cosimanová.

...

Divadlo

Divadlo LETÍ uvede novou hru Davida Jařaba. Doprovodí ji originální hudba Katarzie

Autor200Nastávající divadelní sezónu Divadlo LETÍ odstartuje světovou premiérou hry Davida Jařaba Autor. Uznávaný režisér, scénárista a dramatik napsal svůj nejnovější text přímo pro Divadlo LETÍ. Hru, která si do poslední chvíle pohrává s očekáváním diváka, režír...

Film

Dny Severu ukončilo finské drama

zaslouzim textSkandinávský dům již po šesté pořádal festival Dny Severu, který přibližuje kulturu skandinávských zemí pomocí filmových projekcí, besed a přednášek nebo setkání se spisovateli. Letošním ústředním tématem byly „hlasy menšin“ a ty zazněly ...