KLUK V KOPAČKÁCH: Nová škola – nová výzva, kámo!

KLUK V KOPAČKÁCH: Nová škola – nová výzva, kámo!

Tisk

Kluk v kopackach200Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s další knihou české autorky Markéty Bolfové, kterou doprovází krásné ilustrace od jednoho z předních český ilustrátorů Lukáše Fibricha. Spolupráce mladé autorky a známého ilustrátora dává vzniknout knihám, které vaše děti zkrátka budou chtít číst!

 

Osmiletý Tomáš žije fotbalem. Když se s tátou přestěhují do nového města, záhy si nesedne s novým spolužákem s Michalem, populárním, namyšleným klukem, který se Tomovi posmívá, že nemá mobil a bydlí u svého podivínského dědečka přezdívaného Divnovous.

Soupeření obou kluků se ze školních lavic přenáší i na zelený trávník. Naučí se oba rivalové táhnout za jeden provaz?

O autorce:

Markéta Bolfová vystudovala obor Česká literatura na Slezské univerzitě v Opavě. Věnuje se knižní tvorbě pro děti, v lednu 2022 jí vyšla její prvotina Kamarádi z naší ulice. V současnosti pracuje jako knižní redaktorka pro knižní velkoobchod v Ostravě.

O ilustrátorovi:

Lukáš Fibrich je kmenový výtvarník časopisu ABC. Vystudoval obor kreslené animace na pražské FAMU a filmovou a televizní grafiku na VŠUP. S časopisem ABC spolupracuje pravidelně od roku 1990, publikoval zde přes 4 000 kreseb. Je autorem pěti krátkých kreslených filmů, ilustroval deset jazykových učebnic. Věnuje se též reklamní ilustraci. Web autora: www.fibrich.cz

Kluk v kopačkách, Markéta Bolfová, 120 stran, formát: 129 × 198, pevná vazba,

Kluk v kopackach jpg

Více informací: www.grada.cz


 
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Poznejte tvorbu animovaných filmů z druhé strany

Pixar 200Příběh studia PIXAR přineslo v dubnu svým čtenářům nakladatelství XYZ. Začtěte se do něj i vy a poznejte zákulisí filmového průmyslu.

 

...

Divadlo

Vězeňský kvintet

vezensky kvintet200Máj - lásky čas. Jaro je v plném květu a omamná vůně vítězství se line osvobozenými pražskými ulicemi, jež se stávají němými svědky příběhů se šťastnými konci i přívalů radosti vyvěrajících z návratů, setkávání a toliko kýžené t...

Film

9. ročník středoevropského festivalu 3KinoFest již za necelý měsíc

3Kinofest perexCentrum Prahy láká na světové filmové premiéry, filmy nominované na Oscara a výjimečné debuty středoevropské kinematografie. Slavnostní odhalení nově objeveného obrazu Tamary Lempické se také odehraje ve světové premiéře. Secesní pasáž ve Vo...