Tajemství staré zahrady si zamilujete

Tajemství staré zahrady si zamilujete

Tisk

Tajemstvi stare zahrady perexPřekrásně ilustrovanou knihu Tajemství staré zahrady, která je volným pokračováním úspěšného Bylinkáře, vydalo nakladatelství Labyrint. Hned na první pohled mě upoutala svou obálkou s bránou orámovanou divoce se pnoucí zelení, květy a bobulemi. Takové pozvánce jsem prostě nemohla odolat. Co se asi skrývá za zdobenou mříží, jaká tajemství mi stará zahrada odhalí?


Velkou zahradu se vzrostlými stromy, záhony a starobylým skleníkem získali malá Eliška a její rodiče od tety Alžběty. Hned během první návštěvě objeví doslova poklad - tetin ručně psaný deník s obrázky stromů, trav, bylin, keřů, různých druhů zeleniny a také spoustou receptů, návodů a triků s popisky, jak se o vše v zahradě starat.

„Tomu, kdo tento deník objeví, svou zahradu předávám. Čti pozorně vše, co je v deníku zapsáno, protože tu najdeš návody a recepty, jak o zahradu pečovat, aby se vše zelenalo, kvetlo a zrálo. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, nasaď si na hlavu zahradnický klobouk a zaposlouchej se. Uslyšíš zahradu, jak k tobě promlouvá.“

Zasadí semínko radosti, probudí fantazii, rozvine lásku k přírodě a nabídne sladké plody vědění

Noví vlastníci se pak krok za krokem učí, jak využívat celé její bohatství – od semínek po voňavý šálek čaje na dobrou noc. A spolu s nimi se to můžeme učit i my, čtenáři, od dětí po dospělé. Protože i když se tahle knížka tváří tak trochu jako dětská, má velký potenciál oslovit i dospěláky. Zkrátka všechny milovníky kvalitních a krásných publikací, vlídného vyprávění a poetických ilustrací. Každá další stránka stále více probouzí fantazii a zájem, čtenář se noří do tajuplného světa klíčících semínek, objevuje divoký život v trávě, cibulový koloběh, sílu česneku, bohatství kompostu, naučí se založit kvásek, zavařovat bez cukru a postupně se z něj stává nadšený novopečený zahradník.

Do Tajemství staré zahrady jsem se zamilovala na první pohled a na první přečtení. Od té chvíle patří mezi knížky, které kdykoliv otevřu, přenesou mě přímo do světa, o němž vyprávějí a do kterého se ráda opakovaně vracím.

Tajemstvi stare zahrady

Tajemství staré zahrady
Autor: Monika Golasovská
Ilustrace: Aneta Františka Holasová
Žánr: literatura pro děti a mládež, naučná, příroda, zdraví
Vydáno: 2022, LABYRINT v edici pro malé čtenáře RAKETA
Počet stran: 160

Hodnocení: 100 %

www.labyrint.net/kniha/1385/tajemstvi-stare-zahrady


 
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Šamanismus a věda ve vzájemné spolupráci – známe, jak posílit mozek

Posilovna pro mozek200Co mají společného šamanismus a neurověda? Oba přístupy přispívají k fyzické a duševní pohodě, bystrému úsudku, duchovnímu uvědomění, růstu a blahobytu, lepším vztahům s okolím, vyšší kvalitě života a větší schopnosti stát...

Divadlo

Na podzim do divadla: Laktační psychóza

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Tentokrát vás zveme na Malou Scénu ve Zlíně, která si to s koncem ještě rozmyslela a zve vás na představení Laktač...

Film

Na skok na festivalu Jeden svět Zlín

jeden svet 20Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět Zlín se zde konal už podruhé díky neziskovce Asociace DICE. My jsme navštívili jeho zahájení včetně projekce filmu Normální autistický film.

...