Tajemství staré zahrady si zamilujete

Tajemství staré zahrady si zamilujete

Tisk

Tajemstvi stare zahrady perexPřekrásně ilustrovanou knihu Tajemství staré zahrady, která je volným pokračováním úspěšného Bylinkáře, vydalo nakladatelství Labyrint. Hned na první pohled mě upoutala svou obálkou s bránou orámovanou divoce se pnoucí zelení, květy a bobulemi. Takové pozvánce jsem prostě nemohla odolat. Co se asi skrývá za zdobenou mříží, jaká tajemství mi stará zahrada odhalí?


Velkou zahradu se vzrostlými stromy, záhony a starobylým skleníkem získali malá Eliška a její rodiče od tety Alžběty. Hned během první návštěvě objeví doslova poklad - tetin ručně psaný deník s obrázky stromů, trav, bylin, keřů, různých druhů zeleniny a také spoustou receptů, návodů a triků s popisky, jak se o vše v zahradě starat.

„Tomu, kdo tento deník objeví, svou zahradu předávám. Čti pozorně vše, co je v deníku zapsáno, protože tu najdeš návody a recepty, jak o zahradu pečovat, aby se vše zelenalo, kvetlo a zrálo. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, nasaď si na hlavu zahradnický klobouk a zaposlouchej se. Uslyšíš zahradu, jak k tobě promlouvá.“

Zasadí semínko radosti, probudí fantazii, rozvine lásku k přírodě a nabídne sladké plody vědění

Noví vlastníci se pak krok za krokem učí, jak využívat celé její bohatství – od semínek po voňavý šálek čaje na dobrou noc. A spolu s nimi se to můžeme učit i my, čtenáři, od dětí po dospělé. Protože i když se tahle knížka tváří tak trochu jako dětská, má velký potenciál oslovit i dospěláky. Zkrátka všechny milovníky kvalitních a krásných publikací, vlídného vyprávění a poetických ilustrací. Každá další stránka stále více probouzí fantazii a zájem, čtenář se noří do tajuplného světa klíčících semínek, objevuje divoký život v trávě, cibulový koloběh, sílu česneku, bohatství kompostu, naučí se založit kvásek, zavařovat bez cukru a postupně se z něj stává nadšený novopečený zahradník.

Do Tajemství staré zahrady jsem se zamilovala na první pohled a na první přečtení. Od té chvíle patří mezi knížky, které kdykoliv otevřu, přenesou mě přímo do světa, o němž vyprávějí a do kterého se ráda opakovaně vracím.

Tajemstvi stare zahrady

Tajemství staré zahrady
Autor: Monika Golasovská
Ilustrace: Aneta Františka Holasová
Žánr: literatura pro děti a mládež, naučná, příroda, zdraví
Vydáno: 2022, LABYRINT v edici pro malé čtenáře RAKETA
Počet stran: 160

Hodnocení: 100 %

www.labyrint.net/kniha/1385/tajemstvi-stare-zahrady


 
Banner

Hledat

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál


Literatura

Jaká tajemství ukrývá zámecká zahrada?

Zahrada taju perexPíše se rok 1916. Aby dvanáctiletou Kláru rodiče ochránili před válkou, pošlou ji na anglický venkov k příbuzným. Teta a strýc, kteří vždy byli přátelští, se ale najednou ke Kláře staví zády. Nechtějí se s ní bavit, nechtějí, ab...

Divadlo

Listopadovou premiéru baletu Romeo a Julie v novém pojetí uměleckého šéfa Baletu ND Petra Zusky navštíví i královna Mab

200divPřípravy na premiéru nové inscenace Romea a Julie jsou v plném proudu. Premiéra je plánována na 14. listopadu v 19 hodin ve Státní opeře, druhá premiéra se uskuteční 15. listopadu.

...

Film

Jak ideologie pronikaly do filmu

Film Europe PEREXDistribuční společnost Film Europe, ačkoli na takovém podnikání sotva může něco vydělat, už drahnou dobu zásobuje českou i slovenskou veřejnost legendárními, ještě v dobách předzvukových vzniklými filmy, od jejichž natočení mnohdy uplyn...